Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Positief resultaat jaarrekening Zuidhorn

3 juni 2014    Zuidhorn-nieuws
Eenmalige meevaller door inkomsten

De jaarrekening 2013 van de gemeente laat een positief resultaat zien van € 1,6 miljoen. De belangrijkste reden hiervoor is een meevaller in zowel de inkomsten als de uitgaven voor de sociale voorzieningen. Het college verwacht dat deze meevaller eenmalig is. Daarnaast heeft de gemeente in 2013 via de algemene uitkering van het Rijk meer middelen ontvangen dan verwacht. Dit draagt ook bij aan het positieve resultaat. Verder kon een aantal projecten niet afgerond worden in 2013. De afronding hiervan en daarmee ook de afrekening, vinden nu plaats in 2014. De gemeente voegt dit bedrag ( € 460.000 ) toe aan de begroting 2014.

Algemene bedrijfsreserve

De algemene bedrijfsreserve (ABR) heeft per einde 2013 een stand van € 4,6 miljoen. Met het positieve exploitatiesaldo komt de ABR uit op € 6,2 miljoen. Na het verwerken van de overhevelingen van € 0,5 miljoen komt de ABR op € 5,7 miljoen.

Financiële rapportage

De eerste financiële rapportage van 2014 over de periode januari tot en met april laat een voordeel zien van bijna € 121.000. Vanaf 2015 verwacht het college een positief resultaat van € 65.800.

Deze positieve resultaten geven een beetje ruimte in de financiële situatie van de gemeente en bij het opstellen van de begroting 2015.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zwaaien infocus

Expositie “Uitzwaaien” van InFocus bij Rudie Wiersma Fotografie

11 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 11 april 2026 tot en met 5 juni 2025
Lees verder →
Theatervoorstelling over dementie

Theatervoorstelling over dementie in Grootegast groot succes

11 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
voorstelling gaf een inkijkje in de belevingswereld van mensen met dementie en laat je dat ook echt voelen
Lees verder →
Leekster

Leekstermeer Wandeltocht 2026

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
U kunt mee doen aan deze wandeltocht. De inschrijving is inmiddels geopend
Lees verder →
Grasland houtsingel

Het Groninger Landschap koopt natuur aan in het Hunzedal en Zuidelijk Westerkwartier

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
De aankoop in het Zuidelijk Westerkwartier is nabij het Iwema Steenhuis in Niebert
Lees verder →
Baggeren

Provincie stopt baggerproject Reitdiep: geen slibstort meer in Lauwersmeer

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws
regulier onderhoud van het Reitdiep wordt voorlopig niet afgerond
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar gezien? Meld het!

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws
invasieve wespensoort die schadelijk is voor de biodiversiteit
Lees verder →