Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Positief resultaat jaarrekening Zuidhorn

3 juni 2014    Zuidhorn-nieuws
Eenmalige meevaller door inkomsten

De jaarrekening 2013 van de gemeente laat een positief resultaat zien van € 1,6 miljoen. De belangrijkste reden hiervoor is een meevaller in zowel de inkomsten als de uitgaven voor de sociale voorzieningen. Het college verwacht dat deze meevaller eenmalig is. Daarnaast heeft de gemeente in 2013 via de algemene uitkering van het Rijk meer middelen ontvangen dan verwacht. Dit draagt ook bij aan het positieve resultaat. Verder kon een aantal projecten niet afgerond worden in 2013. De afronding hiervan en daarmee ook de afrekening, vinden nu plaats in 2014. De gemeente voegt dit bedrag ( € 460.000 ) toe aan de begroting 2014.

Algemene bedrijfsreserve

De algemene bedrijfsreserve (ABR) heeft per einde 2013 een stand van € 4,6 miljoen. Met het positieve exploitatiesaldo komt de ABR uit op € 6,2 miljoen. Na het verwerken van de overhevelingen van € 0,5 miljoen komt de ABR op € 5,7 miljoen.

Financiële rapportage

De eerste financiële rapportage van 2014 over de periode januari tot en met april laat een voordeel zien van bijna € 121.000. Vanaf 2015 verwacht het college een positief resultaat van € 65.800.

Deze positieve resultaten geven een beetje ruimte in de financiële situatie van de gemeente en bij het opstellen van de begroting 2015.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Richard lamberst

Gemeente Westerkwartier stelt Economische visie vast

19 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"Een gezonde economie is de basis om maatschappelijke waarde te scheppen voor onze inwoners"
Lees verder →
Stemmen-2

StemWijzer en AlleKandidaten gelanceerd in Westerkwartier!

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart
Lees verder →
Batterijcontainers-een-revolutie-in-energieopslag-voor-verschillende-sectoren

Fonds Nieuwe Doen introduceert Batterijlening met tijdelijke rentekorting

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Opslag maakt verduurzaming weer rendabel
Lees verder →
Kalenderfotowedstrijd

Fotowedstrijd van Het Groninger Landschap

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Alle winnende foto’s worden opgenomen in de kalender 2027 van Het Groninger Landschap
Lees verder →
Kunstkwartier jubileumconcerthartslag rzeemering-251-1

Sportcentrum Leek barst bijna uit zijn voegen tijdens jubileumconcert ‘Hartslag’

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Zo’n 150 cursisten van Het KunstKwartier stonden op Valentijnsdag op het podium tijdens het jubileumconcert Hartslag.
Lees verder →
Wethouder be schollema

Gemeente Westerkwartier verstrekt gemeentelijke monumentenschildjes

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
In de gemeente zijn 90 gemeentelijke monumenten aangewezen.
Lees verder →