Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Politiek Zuidhorn in gesprek met Visvliet

31 augustus 2012    Zuidhorn-nieuws
politiek forum in Visvliet.

VISVLIET – De bodem van de financiële crisis is ook voor de gemeente Zuidhorn nog niet bereikt, zoveel was wel duidelijk in het politiek forum, woensdag in Visvliet.

 

Halverwege de raadsperiode en twee weken voor de Kamerverkiezingen kwamen op woensdag 29 augustus twee wethouders en vier raadsleden verantwoording afleggen in het Bartoleshus in Visvliet. “We gaan nog moeilijke keuzes moeten maken” zei René Westerhof-Dijkinga (VVD). De politici maakten duidelijk dat meer dan ooit kleine kernen het van hun eigen bevolkingskracht moeten hebben en niet te hoopvol naar de gemeente hoeven te kijken.

Zo’n 20 aanwezigen hoorden hoe geen van de partijen nog vertrouwen had in het voortbestaan van de CBS Visvliet. Hans Schipper, van de collegepartij ChristenUnie, hield het publiek nogmaals voor dat de onderwijskwaliteit doorslaggevend moet zijn en dat dat wellicht beter gegarandeerd was in een grotere school.

Klaas Wybo van der Hoek (GroenLinks) bestreed die aanname, maar moest met tegenzin wel toegeven dat zowel het openbaar als het bijzonder onderwijs zich aan de invloed van de gemeenteraad had onttrokken. Wethouder Jan Oomkes (PvdA), met in zijn portefeuille ruimtelijke ordening, zag nog enige pressiemogelijkheden ten opzichte van Penta Primair (de bovenschoolse organisatie van CBS Visvliet) door ze met de boekwaarde van 650.000 euro van het vrijvallende schoolgebouw te confronteren. Uiteindelijk vonden de raadsleden wel gezamenlijk dat er van Penta Primair een substantiële bijdrage mocht worden gevraagd om de leefbaarheid van het dorp te bevorderen.

Fred Stol (CDA-wethouder) benadrukte dat leefbaarheid in kleine kernen niet 1 op 1 samenhangt met het voortbestaan van de school, maar wel degelijk met het faciliteren van een dorpshuis: “Je moet bewoners in staat stellen elkaar te vinden.” Vandaar dat de raad ook jaarlijks 33.000 euro voor dorpshuizen in de gemeente heeft vrijgemaakt.

Een breed scala aan onderwerpen kwam, onder gespreksleiding van Vladimir Bartelds aan bod, uiteenlopend van bevolkingskrimp tot de lengte van het gras in het openbaar groen.

Harrie Rutgers van D66, benadrukte dat er veel meer kracht in dorpen zoals Visvliet zit, dan politici vaak denken. Natuurlijk zijn de mogelijkheden van de gemeente beperkt, bewoners maken het dorp.

Concluderend konden de raadsleden weinig concrete lichtpunten voor de naaste toekomst bieden, maar het was goed om te zien hoe alle partijen betrokken waren en niet voor verantwoording wegliepen. Voor de gemeenteraadsverkiezingen over anderhalf jaar zal Plaatselijk Belang Visvliet weer een soortgelijk forum beleggen en alle raadsleden waren bereid ook dan verantwoording af te leggen en hun plannen met Visvliet uiteen te zetten.

NIJSNET

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Klimaatadaptief-centrum (1)

Dit zijn de mannen die het gaan doen

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Wethouder mag ook even op de kraan
Lees verder →
Kom-evenement 2025 (2)

Zakenkring tevreden over Kom in Zuidhorn evenement

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Vooral sportief en voor kids
Lees verder →
Bewoners zonnehuis somatiek (3)

Bewoners Zonnehuis op vakantie

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Personeel organiseert dit vanuit betrokkenheid voor hún bewoners van afdeling Somatiek 1
Lees verder →
Atelier schuilplaats

Creatieve broedplaats opent in Noordhorn: Atelier Schuilplaats

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Met creatieve open dag op zaterdag 27 september
Lees verder →
Startdag 2025 ttv talero rodenburghal

Startdag tafeltennisjeugd Noord-Nederland in Rodenburghal succes!

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Dinsdagavond kan beginnende jeugd komen trainen om 18.30 uur.
Lees verder →