Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Politie waarschuwt Morgenster Jaco

19 januari 2017    Zuidhorn-nieuws
Verplicht nieuwe hobby of een nieuwe kans?
Jaco-bijl

Jaco Bijl speurt al geruime tijd tussen het bij de weg gezette afval naar spullen van zijn gading. Het gaat om een enkele statiegeldfles, jampotten (met deksel!) en kleine elektronica die hij weer aan de praat probeert te krijgen.
Hij verdient hiermee naast zijn uitkering, een klein zakcentje maar is vooral buiten, maakt contacten en is onder de mensen. Hij doet mee in de maatschappij zoals dat zo mooi heet.

Volgens Jan Posthumus van HRM, verantwoordelijk voor het ophalen van het afval, treffen “de jongens op de wagen” regelmatig rommel aan omdat sommige mensen die het afval doorzoeken dat niet al te zachtzinnig doen. Met als resultaat opengescheurde zakken etc.
Om daar paal en perk aan te stellen worden de routes, in het gehele Westerkwartier, regelmatig bij langs gereden. Zowel door HRM als de politie.

De politie heeft onlangs Jaco een waarschuwing gegeven en hem geadviseerd een andere hobby te nemen.

Menigeen vindt het jammer voor Jaco en gunt hem graag zijn wekelijkse struintocht.

Jan Posthumus wil desgevraagd liever geen uitzondering maken. “Ik kan het niet in Grootegast verbieden en in Zuidhorn toestaan” zo zegt hij.
Toch ziet hij wel een eventuele oplossing. HRM biedt namelijk mensen met een achterstand tot de arbeidsmarkt kansen. Zo zijn er verschillende Wajongers in dienst.  Ook zijn er verschillende mensen doorgegroeid, één ervan rijdt nu op een vrachtwagen in een reguliere baan.
Als Jaco solliciteert zo zegt Jan Posthumus zou hij uit de uitkeringssituatie kunnen komen én is hij langs de weg.

Morgenster-vergunning
In sommige gemeenten kun je een vergunning aanvragen om legaal vuilnisbakken af te struinen, de zogenaamde Morgenster-vergunning. Jaco heeft een dergelijk vergunning in het verleden gehad in Groningen. Zuidhorn hanteert deze niet. Wethouder Bakker wil desgevraagd in een overleg in Westerkwartierverband dit onderwerp op de agenda zetten. Met een dergelijke vergunning kunnen mensen die verder geen problemen veroorzaken of kwaad doen zoals Jaco legaal hun hobby uitoefenen.

 

Eerder verschenen 7 oktober 2016 : » Jaco Bijl op vingers getikt

  • Jaco-morgenster
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema knalt als vanouds in Oostenrijk

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In zijn laatste seizoen rijdt Bauke Mollema momenteel als in zijn beste dagen rond in de Ronde van Oostenrijk.
Lees verder →
Oversteekplaatsen noordster

Veilig naar school na de vakantie bij De Noordster Zuidhorn

09 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verbetert de verkeersveiligheid voor voetgangers rondom de basisschool
Lees verder →
Kamphuisgroentenoordhorn (2)

Noordhorn helpt getroffen Groenteboer met steunactie na blikseminslag

08 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
"belangrijk voor het dorp"
Lees verder →
Hayemaheerd-

Niet meer slapen in het stro bij Hayemaheerd

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Strohotel, de camping, de feest- en vergaderlocatie - gaat sluiten
Lees verder →
Abutilon-2019 (3)

Jan-Chris en Greta Melishoek stoppen!

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Na 20 jaar Bloemenboetiek Abutilon Zuidhorn
Lees verder →