Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Politie: ” markering van Inbrekers op huizen geen Hoax”

27 juli 2020    Zuidhorn-nieuws
Burgers en agenten hebben het geconstateerd

Politie Westerkwartier laat via Facebook weten dat inbrekers mogelijk op voorverkenning zijn en dan een markering achterlaten in de vorm van witte strepen op de muren/kozijnen/deuren van een woning waarvan zij denken dat de bewoners op vakantie zijn. Een inwoonster maakte de politie attent op de markeringen.
Er zijn weliswaar nog geen meldingen ontvangen van daadwerkelijke inbraken in de Gemeente waarbij er vooraf markeringen zijn aangebracht, maar wellicht houdt het verband met elkaar.

Ook in Oldekerk waarschuwde een oplettende buurtbewoner voor verdachte personen waarvan zij dacht dat deze op voorverkennjng waren, omdat zij veel interesse toonden voor woningen waarbij bewoners op vakantie zijn.

Op dit bericht zijn enkele reacties gekomen van mensen die menen dat het een hoax betreft.

De politie reageert daarop met: Aangezien wij MELDINGEN krijgen en het met eigen ogen waarnemen, mag u geloven wat u wilt, maar u kunt dit advies ook gewoon aannemen.
Naast deze markeringen, zien we ook wel eens dat er gebruik wordt gemaakt van andere werkwijzen van inbrekers, zoals tape of stokjes. Echter dat hebben we de laatste tijd nog niet weer gezien, maar deze strepen dus wel. Nogmaals, doe er mee wat u wilt, het is gewoon een feit dat er in de vakantieperiode meer wordt ingebroken dan daarvoor.
M.a.w. het hóeft niets te betekenen maar feit is wel dat de streep op het betreffende huis er gisteren nog niet stond, en vanochtend wel. En aan dat feit is niets te veranderen.

Gaat u op vakantie? Vraag uw buren om een oogje in het zeil te houden. Sluit alle ramen en deuren goed af, en bewaar absoluut geen geld en (kostbare) sieraden in uw woning.

Het zal je maar gebeuren: terugkomen van een ontspannen vakantie die je echt even nodig had, en inbrekers hebben het hele huis leeggeroofd. Geheel ondenkbaar is het niet, want nu de vakantie is gestart, liggen inbrekers op de loer.
Onze ervaring is dat inbrekers vooral gericht zijn op het stelen van contant geld, en wanneer er (kostbare) sieraden in een woning liggen, worden die ook weggenomen. Inbrekers zijn erg vindingrijk en vinden alle plekjes in en om het huis, dus zorg gewoon voor geld op de bank in plaats van in huis. Zo maakt u het ook minder aantrekkelijk voor ze om weer terug te komen.
Wanneer u een verdachte situatie ziet, horen wij het graag, ook al is het misschien toch niets.

Tel.:  0900 8844

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Grootste vis pim griffioen

Sportieve ochtend op de vissteigers

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Samen buiten zijn, leren, plezier maken en respect hebben voor vis en natuur
Lees verder →
Evert van der weit, kampioen jur jansonius en ruben talen

Jur Jansonius clubkampioen Talero

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Volgende week clubkampioenschappen van de jeugd
Lees verder →
Kinderfietsroute

Ga op fietsavontuur met je klein kinderen!

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Samen lekker fietsen en veel ervaring opdoen? Dat is niet alleen superleuk, maar ook nog eens goed voor de verkeersveiligheid voor je kleinkind én voor jezelf.
Lees verder →
Regenboog

Provincie stimuleert inclusieve samenleving met nieuwe subsidie

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichtingen, verenigingen en gemeenten in de provincie Groningen kunnen de nieuwe subsidie aanvragen.
Lees verder →
Driewielfiets senior groningen bereikbaar - stella dekker fotografie  (7)

Gratis een elektrische driewielfiets uitproberen

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Inwoners van de provincie Groningen kunnen vanaf maandag 7 juli een week lang gratis een elektrische driewielfiets uitproberen.
Lees verder →
Voederhaag koeien

De provincie helpt de Groningse landbouw te verduurzamen

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Een fikse korting op bomen, heggen, kruidenrijke grasmengsels voor melkveehouders en klavermengsels voor akkerbouwers
Lees verder →