Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Politie: ” markering van Inbrekers op huizen geen Hoax”

27 juli 2020    Zuidhorn-nieuws
Burgers en agenten hebben het geconstateerd

Politie Westerkwartier laat via Facebook weten dat inbrekers mogelijk op voorverkenning zijn en dan een markering achterlaten in de vorm van witte strepen op de muren/kozijnen/deuren van een woning waarvan zij denken dat de bewoners op vakantie zijn. Een inwoonster maakte de politie attent op de markeringen.
Er zijn weliswaar nog geen meldingen ontvangen van daadwerkelijke inbraken in de Gemeente waarbij er vooraf markeringen zijn aangebracht, maar wellicht houdt het verband met elkaar.

Ook in Oldekerk waarschuwde een oplettende buurtbewoner voor verdachte personen waarvan zij dacht dat deze op voorverkennjng waren, omdat zij veel interesse toonden voor woningen waarbij bewoners op vakantie zijn.

Op dit bericht zijn enkele reacties gekomen van mensen die menen dat het een hoax betreft.

De politie reageert daarop met: Aangezien wij MELDINGEN krijgen en het met eigen ogen waarnemen, mag u geloven wat u wilt, maar u kunt dit advies ook gewoon aannemen.
Naast deze markeringen, zien we ook wel eens dat er gebruik wordt gemaakt van andere werkwijzen van inbrekers, zoals tape of stokjes. Echter dat hebben we de laatste tijd nog niet weer gezien, maar deze strepen dus wel. Nogmaals, doe er mee wat u wilt, het is gewoon een feit dat er in de vakantieperiode meer wordt ingebroken dan daarvoor.
M.a.w. het hóeft niets te betekenen maar feit is wel dat de streep op het betreffende huis er gisteren nog niet stond, en vanochtend wel. En aan dat feit is niets te veranderen.

Gaat u op vakantie? Vraag uw buren om een oogje in het zeil te houden. Sluit alle ramen en deuren goed af, en bewaar absoluut geen geld en (kostbare) sieraden in uw woning.

Het zal je maar gebeuren: terugkomen van een ontspannen vakantie die je echt even nodig had, en inbrekers hebben het hele huis leeggeroofd. Geheel ondenkbaar is het niet, want nu de vakantie is gestart, liggen inbrekers op de loer.
Onze ervaring is dat inbrekers vooral gericht zijn op het stelen van contant geld, en wanneer er (kostbare) sieraden in een woning liggen, worden die ook weggenomen. Inbrekers zijn erg vindingrijk en vinden alle plekjes in en om het huis, dus zorg gewoon voor geld op de bank in plaats van in huis. Zo maakt u het ook minder aantrekkelijk voor ze om weer terug te komen.
Wanneer u een verdachte situatie ziet, horen wij het graag, ook al is het misschien toch niets.

Tel.:  0900 8844

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Winnen cultuurcoach van het jaar

Elise van der Laan cultuurcoach van het jaar!

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Cultuurcoach van Westerkwartier Elise van der Laan won als eerste van Nederland deze prijs
Lees verder →
Politieauto

Inbraak in kerk in Zuidhorn

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws
De inbrekers forceerden een zijdeur om binnen te komen
Lees verder →
Kunstkwartier zingen

Het KunstKwartier viert eerste lustrum met Jubileumconcert Hartslag

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Op deze avond laat Het KunstKwartier zien wat het allemaal in huis heeft met verschillende theatrale en muzikale optredens.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Kerstboodschap burgemeester, Inloopbijeenkomst en Samen sterk in een noodsituatie

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 december
Lees verder →
Zunobrileeuwarden

Zunobri mag blij zijn met een punt

15 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Moeizame middag in Leeuwarden
Lees verder →
Ttv assen ruben talen

Prima prestaties ttv talero jeugd in Assen

15 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
perspectief voor de toekomst
Lees verder →