Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Plek voor de jeugd om te chillen

26 augustus 2022    Zuidhorn-nieuws - fotos
JOP Zuidhorn geopend met Graffiti
Jongeren ontmoetingsplek

Donderdagmiddag werd aan het van Starkenborghkanaal de JOP Zuidhorn officieel geopend door burgemeester Ard van der Tuuk.

Deze Jongeren Ontmoetings Plaats is er gekomen op initiatief van Laura, Baukelien, Jur en Mark; jongeren die behoefte hadden aan een plek om te chillen. In nauw overleg met de gemeente, (lees voormalig wethouder Elly Pastoor), Sociaal werk de Schans, Politie en Handhaving is de plek tot stand gekomen.

Graffiti workshop
Als openingshandeling was Graffiti artist Richard aanwezig die ’s ochtends al wat voorwerk had gedaan. De burgemeester en overige aanwezigen mochten binnen de lijntjes kleuren. De drijfgassen die vrijkwamen en bleven hangen in de container zorgden voor een bijzondere kick; hopelijk blijft dat het enige wat in de container wordt opgesnoven.

Daar ligt dan ook een taak voor Bert Jan en Freddy van SWDS, Buurtagente Kim Roossien en handhavers Sietske en Demi. Door het gezamenlijk optrekken met de jongeren in dit project zullen zij regelmatig de plek bezoeken om contact met de jongeren te houden.

Plekken zoals deze kunnen stuiten op weerstand van de omgeving, in dit geval omarmde de aangrenzende hockeyclub het initiatief, direct aanwonenden zijn er niet.

Twee van de initiatiefnemers ontbraken, Jur en Mark waren aan ’t werk. Verslavingszorg had ook een afgevaardigde gezonden. Frantina Kiekebelt van VZWesterkwartier vertegenwoordigde de politiek.

  • Jop (2)
  • Graffiti (3)
  • Graffiti (2)
  • Graffiti (1)
  • Handhaving
  • Jop (1)
  • Jop (3)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zwerfvuilactieaduard

“Help de wereld” en “de natuur gaat kapot”

23 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Aftrap zwerfafvaldag bij SWS De Adeborg te Aduard
Lees verder →
Politieauto

Zichtbaar Veilig: excursie langs (on)veilige plekken in Westerkwartier

22 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Initiatief van Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA)
Lees verder →
Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →
Sterkwkwoning

Bloeiende partij Sterk Westerkwartier bedankt al haar kiezers!

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
verdubbeld van 3 zetels naar 6 zetels!
Lees verder →
Richard lamberst

Nieuwe kavels in de verkoop op bedrijvenpark Leeksterveld in Leek

20 maart 2026    Regio-nieuws
De afgelopen jaren hebben zich al veel bedrijven gemeld bij de gemeente.
Lees verder →