Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Pianotalent Jules ontvangen door wethouder Bakker

23 februari 2017    Zuidhorn-nieuws
Mooie bos bloemen en een cadeaubon
Jules-gehuldigd (5)

11 februari won de elfjarige Jules van der Veen uit Zuidhorn de eerste prijs op het Prinses Christina Concours wat gehouden werd in Rotterdam.

Vandaag werd hij samen met ouders en broertje Pieter ontvangen op het gemeentehuis door Wethouder Bakker van Cultuur.

Onder het genot van fris en gebak ( alhoewel het geen zoetekauw is ) vertelde hij over zijn ervaringen en toekomstplannen.

Na kennis gemaakt te hebben met verschillende muziekinstrumenten op de muziekschool Westerkwartier koos hij voor de piano. Jules speelt nog maar drie jaar en dan slechts een half uurtje per dag en mag dan ook een natuurtalent heten.

Technisch valt er misschien wat af te dingen op zijn spel maar zoals zijn moeder zei; “ Als hij speelt raakt het de mensen” en dat is ook de reden dat hij het concours won.

Zijn Russische pianoleraar was daar overigens nog niet zo zeker van, voordat de winnaar bekend werd gemaakt zei hij tegen Jules; “Héél schlecht gedaan”. Hij was overigens wel degene die Jules ertoe aanzette een filmpje in te sturen voor het concours omdat hij vol vertrouwen was over zijn leerling.

Op de vraag van wethouder Bakker hoe hij er achter was gekomen dat hij goed in het pianospel is antwoordde Jules gevat; “Als je een wedstrijd wint”.

Zo lang hij het leuk vindt blijft hij piano spelen en wil hij verder in de muziekwereld.

Komende zondag speelt hij in het Concertgebouw in Amsterdam. Dit is onderdeel van de prijs. Samen met andere winnaars verzorgen zij het voorprogramma van het ochtendconcert. Dit wordt live uitgezonden op radio 4 tussen 10.00 en 11.00 uur.

Dat is dan voorlopig de laatste keer dat hij het stuk Rondo G-dur Reinhold Glière ten gehore brengt, hij heeft het de afgelopen periode erg vaak ( moeten ) spelen.

“Nog even volhouden” zei hij tot slot.

Jules kreeg een cadeaubon van de gemeente en een bos bloemen waar zijn moeder erg blij van werd.

» Eerder verschenen

  • Jules-gehuldigd (1)
  • Jules-gehuldigd (3)
  • Jules-gehuldigd (4)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Bauke

Bauke ambassadeur WK wielrennen in Groningen en Drenthe

04 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport - fotos
Bauke Mollema stopt aan het einde van het seizoen met zijn actieve wielercarrière. De dan 40-jarige oud-winnaar van onder meer de Ronde van Lombardije en twee ritten in de Tour de France zal zich daarna niet vervelen.
Lees verder →
Nieuw talent orkest blazers

Altijd al een blaas- of slagwerkinstrument willen leren bespelen?

03 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Of lijkt samen muziek maken je geweldig? Dan is dit je kans!
Lees verder →
Next led 2026

HYROX Physical Fitness Test door NEXT in Zuidhorn

03 april 2026    Zuidhorn-nieuws
12 april, deelname is gratis
Lees verder →
Raadsleden met lint

Koninklijke onderscheiding voor zes vertrekkende raadsleden

01 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De nieuwe raad wordt op 1 april geïnstalleerd t
Lees verder →
Martha strengholt

Martha Strengholt gaat zelfstandig verder met Afslankstudio Martha

01 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
De behandelingen blijven zoals mijn klanten die kennen vanuit Leek
Lees verder →
Westroutekaart pronk

Pronkjewailpad werkt samen met ‘De Verbiending’ in nieuwe Westroute

01 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Inschrijven gestart
Lees verder →