Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Pet voor prikken tegen hondsdolheid

22 juni 2010    Zuidhorn-nieuws
Meiden krijgen als beloning een "Natuurreddingsteam" pet omdat zij een vleermuis hebben gered. Mariska en vriendin Melissa hebben vrijdag 16 juni een vleermuis gered en brachten hem naar de dierenarts. Zaterdagmorgen werden de reddertjes

Meiden krijgen als beloning een "Natuurreddingsteam" pet omdat zij een vleermuis hebben gered.

Mariska en vriendin Melissa hebben vrijdag 16 juni een vleermuis gered en brachten hem naar de dierenarts.
Zaterdagmorgen werden de reddertjes echter gebeld dat de vleermuis was besmet met hondsdolheid.

Omdat Mariska en Melissa beide onder de 15 jaar zijn gaat er een protocol in werking. De huisarts wordt gebeld en de GGD wordt ingelicht. Hondsdolheid is dodelijk als er niets aan wordt gedaan en daarom moeten de dames in totaal 5 keer een injectie halen bij de huisarts.

De eerste injectie kregen ze in Groningen en de vervolginjecties krijgen ze in het praktijkcentrum in Zuidhorn.

Welkom in Zuidhorn.nl heeft iets met de natuur en gaf Mariska en vriendin Melissa beide een pet van het "Natuurreddingsteam". Dit is een selecte groep kinderen die hun handen uit de mouwen steken ter bescherming van de natuur. Wel sneu dat M&M er in dit geval 5 keer voor naar de dokter moeten.

Naar nu blijkt moet ook de moeder van Mariska Harkema er aan geloven. Ook zij heeft al een eerste prik gehad.

In het praktijkcentrum was het een bijzonderheid deze inenting tegen hondsdolheid. " in al die tijd heb ik het 1 keer eerder meegemaakt" wist de baliemedewerker te vertellen.

Tip van moeder Harkema: "als je een vleermuis ziet liggen (gewond of dood) is het veiliger is om de gemeente of de GGD te bellen. Besmetting gebeurt niet alleen bij een beet, ook het speeksel is besmet".

22-06-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →