Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Parkeren in Zuidhorn kan gewoon gratis

31 juli 2012    Zuidhorn-nieuws
Herinrichting centrum zorgt voor verwarring parkeerders

De vele (bouw)activiteiten in het centrum van Zuidhorn hebben ook gevolgen voor het parkeren in het centrum.

Op het kaartje vindt u de parkeermogelijkheden in het centrum. De parkeergarage Overtuinen is overigens altijd bereikbaar.

Parkeren Blauwe zone maximaal 2 uur parkeren
Voor een deel van het centrum geldt een parkeerduurregeling (blauwe zone) waarbij u maximaal 2 uur mag parkeren. Deze regeling geldt van maandag tot en met zaterdag tussen 10.00-19.00 uur. De parkeerduurregeling is van toepassing op de Overtuinen, de Dorpsvenne, de Wilhelminalaan (tegenover Expert) en op het parkeerterrein bij de tijdelijke supermarkten tussen het spoor en de Oostergast. Zie de blauwe P’s op het kaartje. De blauwe zones herkent u aan het P-bord met daaronder de toegestane parkeertijd. We willen hiermee de doorstroming van het parkeren bevorderen, zodat er voldoende parkeergelegenheid is voor het winkelende publiek.
Kort parkeren
Onlangs is de blauwe zone uitgebreid met een aantal parkeerplaatsen aan/op de Burg. Kruisingalaan en aan/op de Hoofdstraat. Deze zijn bedoeld voor kortparkeerders. Hier mag u maximaal een half uur parkeren.

Parkeerschijf
Wanneer u in een blauwe zone parkeert, is het gebruik van een parkeerschijf verplicht. Periodiek vindt controle plaats van het gebruik van deze parkeerschijf door een Buitengewoon OpsporingsAmbtenaar (BOA). Ook in de parkeergarage geldt de blauwe zone!
Voorkom een boete en gebruik bij het parkeren in een blauwe zone uw parkeerschijf (ook in de parkeergarage)!

Parkeerverbodzone
Naast de blauwe zone geldt voor het centrum van Zuidhorn een parkeerverbodzone. Op basis hiervan mag alleen in parkeervakken worden geparkeerd.
Overtuinen
De Overtuinen is onlangs geheel aangepast tot een plein waarop niet geparkeerd mag worden, behalve bevoorradingsverkeer van winkels. De weekmarkt vindt vanaf 3 augustus aanstaande op de Overtuinen plaats.

Uitritconstructie
Op de kruising Wilhelminalaan/Burg. Kruisingalaan is een uitritconstructie gerealiseerd. Dit betekent dat het verkeer komende vanaf de Wilhelminalaan voorrang moet verlenen aan het verkeer komende vanaf de Burg. Kruisingalaan, Julianalaan en vanuit de richting Beatrixlaan.

Vragen
Hebt u vragen over het Komplan? Schroom niet en neem contact met ons op. Martin Clobus via telefoonnummer (0594) 50 88 81. Hans Bekkema via telefoonnummer (0594) 50 88 71 of Bert Groenewolt via telefoonnummer (0594) 50 88 86. 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Winnen cultuurcoach van het jaar

Elise van der Laan cultuurcoach van het jaar!

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Cultuurcoach van Westerkwartier Elise van der Laan won als eerste van Nederland deze prijs
Lees verder →
Politieauto

Inbraak in kerk in Zuidhorn

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws
De inbrekers forceerden een zijdeur om binnen te komen
Lees verder →
Kunstkwartier zingen

Het KunstKwartier viert eerste lustrum met Jubileumconcert Hartslag

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Op deze avond laat Het KunstKwartier zien wat het allemaal in huis heeft met verschillende theatrale en muzikale optredens.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Kerstboodschap burgemeester, Inloopbijeenkomst en Samen sterk in een noodsituatie

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 december
Lees verder →
Zunobrileeuwarden

Zunobri mag blij zijn met een punt

15 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Moeizame middag in Leeuwarden
Lees verder →
Ttv assen ruben talen

Prima prestaties ttv talero jeugd in Assen

15 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
perspectief voor de toekomst
Lees verder →