Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Pansophia Themalezing in de Gasthorn

17 januari 2018    Zuidhorn-nieuws
bijdrage leveren aan een vernieuwend bewustzijn
Selma sevenhuijsen

Voor het vierde achtereenvolgende jaar zal de regiogroep-Noord van Academie  PanSophia een aantal lezingen aanbieden. Met deze lezingen wil zij haar bijdrage leveren aan een vernieuwend bewustzijn en een brug slaan tussen de kennis en wijsheid van vóór-patriarchale samenlevingen van verbinding en vrede naar onze huidige tijd. Het gaat om het hervinden van mannelijke en vrouwelijke waarden en deze te integreren in een nieuw mensbeeld. Het “Herstel van balans en eenheid”.

De eerstvolgende lezing, De weg van het Landschap en haar symbolieken  ‘Meer over de Meermin’ door Selma Sevenhuijsen is op zaterdag 27 januari 2018, in de Gasthorn te Zuidhorn       

Tien jaar geleden publiceerde Selma Sevenhuijsen haar baanbrekende boek “De glimlach van de sirene”, waarin zij de betekenis onderzocht van het symbool van de dubbelstaartige meermin in de Etruskische cultuur en de tijd daarna. Dit symbool inspireerde haar ook in haar onderzoek naar Matilda van Canossa, met als resultaat het boek `Koningin van het Vaticaan` 2014.

In 2017 ging zij opnieuw op reis, dwars door Italië voor een vervolg op “De glimlach van de sirene”. In deze lezing komt zij haar nieuwste bevindingen met ons delen. Zij voert ons mee in het universele godinnelijk archetype dat schuil gaat achter dit rijke symbool. Laat zien hoe, waar en wanneer zij in de oudheid in Italië werd vereerd, en hoe je haar sporen in het landschap en op oude christelijke kerkjes kunt herkennen en interpreteren, tot in het Vaticaan toe.

De meermin blijkt een gids te zijn op een oeroude weg van spirituele groei, waarin het vrouwelijke en het mannelijke elkaar aanvullen en in balans houden, in onszelf en in de cultuur. Na afloop van de lezing is er gelegenheid om met Selma het hartlabyrint te lopen.

Locatie:   De Gasthorn   |  De Gast 58a |  9801 AG  Zuidhorn  aanvang 13:30 

Per auto is deze locatie goed bereikbaar en parkeren is vrij. Het NS station is op ± tien minuten loopafstand. Bijdrage: € 20,- per lezing (minima € 10,-) 

De lezingen worden georganiseerd door regiogroep PanSophiaNoord van Drenthe, Groningen en Friesland, bestaande uit Neeltje Mocking, Drenthe, Tineke Sikkema en Tecla van Aalsum, Groningen en Helena van der Laan en Geeske van der Kooij, Friesland.

www.pansophia.nl/pansophia-noord

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobri ontvangt nationale team van armenie

Korfbalvereniging Zunobri ontvangt nationale team van Armenië

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Leuke en aantrekkelijke wedstrijd tussen de beide ploegen
Lees verder →
Atelier schuilplaats

Atelier Schuilplaats in Noordhorn timmert aan de weg

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Loop gerust binnen op woensdag 11 november, tijdens Sint-Maarten
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Symposium - De weg naar de top: college tour met Bauke Mollema

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Welke keuzes bepalen je sportloopbaan? Wat vraagt het om jezelf te blijven ontwikkelen en je sportieve ambities waar te maken?
Lees verder →
Noodsteunpunt den horn

Praktijktest noodsteunpunt langdurige stroomuitval in Den Horn

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Veiligheidsregio Groningen en de gemeenten Eemsdelta en Westerkwartier voeren een pilot uit voor het opzetten van noodsteunpunten bij langdurige stroomuitval.
Lees verder →
Riool toilet

Rioolproblemen herkennen voordat het te laat is

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie in Zuidhorn woont, denkt bij huisonderhoud misschien aan het dak, de kozijnen of de cv-ketel.
Lees verder →
Fietslamp

Verkeerswijzer Groningen roept fietsers op: zet je licht AAN!

28 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Nu de dagen korter worden en het weer eerder donker is, vraagt Verkeerswijzer Groningen extra aandacht voor goede fietsverlichting.
Lees verder →