Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Paardenkoersen in Aduard sympathiek voorstel maar onhaalbaar

13 september 2020    Zuidhorn-nieuws
Te kort, gras in plaats van gravel en geen stallenterrein
Geertje veenstra

Paardenkoersen in Aduard zijn geen optie voor de Koninklijke Harddraverij en Renvereniging (KH&RV) in Groningen. De lengte van de baan volstaat niet. Daarnaast is het terrein niet ingericht om er professionele paardenkoersen te houden.

Adviseur Kees de Bock reageert daarmee op de vraag van het CDA over dit onderwerp in de gemeenteraad van het Westerkwartier. Die partij wil een onderzoek naar de mogelijkheden voor een drafbaan in Aduard, nu de baan in het Stadspark moet sluiten.

'Aduard is een grasbaan. Voor de kenner maakt dat echt wat uit. De ondergrond loop je kapot. Het is een totaal andere discipline in vergelijking met koersen op gravel', zegt De Bock.

Alternatief
Hij waardeert het meedenken van CDA-fractievoorzitter Geertje Veenstra over een alternatief. 'Ik ben ook wel geïnteresseerd in Aduard, want het is doodzonde dat daar niet meer gekoerst wordt. Dat is zonde voor het dorp en voor de gehele drafsport. Daar moeten we de schouders onder zetten, maar je kunt er niet op een professionele manier de drafsport bedrijven. Dat lukt niet.'

Geen stallenterrein
Het grootste obstakel is de lengte van de baan in het dorp. 'Groningen is meer dan 1000 meter lang. In Aduard houdt het bij 500 tot 600 meter op. Het zijn meer bochten dan dat het een baan is.'

'Daarnaast is er geen stallenterrein. Het is voor een of twee keer per jaar', stelt De Bock, twee dagen nadat een meerderheid van de Groningse gemeenteraad instemde met het voorstel om de drafbaan per 1 januari 2021 te sluiten.

bron RTVNoord

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Politieauto

Zichtbaar Veilig: excursie langs (on)veilige plekken in Westerkwartier

22 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Initiatief van Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA)
Lees verder →
Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →
Sterkwkwoning

Bloeiende partij Sterk Westerkwartier bedankt al haar kiezers!

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
verdubbeld van 3 zetels naar 6 zetels!
Lees verder →
Richard lamberst

Nieuwe kavels in de verkoop op bedrijvenpark Leeksterveld in Leek

20 maart 2026    Regio-nieuws
De afgelopen jaren hebben zich al veel bedrijven gemeld bij de gemeente.
Lees verder →
 

Meer dan 2.500 leerlingen doen mee aan 15e zwerfafvalactie van NDCE Westerkwartier

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
”Het is mooi om te zien hoe leerlingen zich hiervoor inzetten en samen zorgen voor een schonere en leefbaardere schoolomgeving en buurt.”
Lees verder →