Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

OWK 1 en 2 verzekerd van lijfsbehoud

20 april 2022    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zowel het resultaat van OWK 2 als van OWK 1 is een mooie uitgangspositie in de samenwerking die het aangaat met Rodenburg
Owk-zaal

Afgelopen zaterdag stonden de returns op het programma in de strijd om klassebehoud voor zowel OWK 1 als OWK 2. Nadat er in de regulier competitie te weinig punten werden behaald moesten beide Oostwoldse teams play-offs spelen om degradatie te voorkomen.


OWK 2 was in tweestrijd met SCO 3. Na een spannende wedstrijd in Wolvega vorige week die uiteindelijk eindigde in 15-17 voordeel voor OWK kwam SCO dit weekend richting Leek. Deze weekwas er van spanning geen sprake, OWK 2 gaf SCO geen enkele aanspraak op de overwinning en won met 19-10. Klassebehoud in de reserve 1 e klasse is daarmee een feit.
Daarna was het tijd voor het vlaggenschip van OWK. In hun tweestrijd moest er afgerekend worden met het Friese CSL. Vorige week werd er na een erg spannende wedstrijd met 25-27 gewonnen, een goede uitgangspositie voor de thuiswedstrijd van afgelopen weekend. Na een goede trainingsweek werden de puntjes op de i gezet en werd er met vertrouwen aan de wedstrijd begonnen. De opstelling van OWK was identiek aan die van vorige week: Gert Schuitema, Sicco Koopmans, Annelies Schuitema en Jannine Schuitema begonnen aanvallend en Frans Wobbes, Arjan Kiewiet, Marloes de Haan en Nienke Wobbes-Schuitema starten net als vorige week in de verdediging.

De wedstrijd begon tien minuten later vanwege sfeeracties van de Friese aanhang. Dit gaf de gasten uit Stiens vertrouwen en begon daardoor sterk aan de wedstrijd door gelijk op een 0-2 voorsprong te komen. Frans Wobbes had het vizier op scherp vandaag en bracht met twee doelpunten zijn ploeg weer langszij. Van wedstrijdspanning leek geen sprake aan beide kanten, de doelpunten vielen rijkelijk in het begin van de wedstrijd. In het verloop van de eerste helft liet OWK de beste helft vanhet gehele seizoen zien en liep daardoor uit naar een ruime voorsprong van 14-9. In de rust werd door coaches Ljibbe Kuipers en Michel Daling duidelijk gemaakt dat het zaak was dit spel door tetrekken en vooral niet te denken dat de wedstrijd al beslist was. De openingsfase van de tweede helft bleef van hetzelfde niveau, Gert Schuitema en Annelies Schuitema brachten de stand vrijwel meteennaar 16-9. Hoewel de wedstrijd beslist leek gaf CSL niet op en vanaf dat moment deden ze er nog een schepje bovenop, waardoor ze langzaam steeds een beetje dichterbij kwamen. Van 20-14 kwam CSL mede door een slordige fase van OWK terug tot 21-19, de spanning was daarmee volledig terug in dewedstrijd. Voor het vele aanwezige publiek volgde een zeer spannende slotfase. OWK had op tijd de boel weer op orde en beslisten de wedstrijd op 26-23. Gert Schuitema kreeg nog een welverdiende publiekswissel. De vreugde bij het slotsignaal van het goed leidende scheidsrechterskoppel was groot
bij zowel het OWK publiek als bij de voltallige selectie en werd dan ook tot in de late uurtjes gevierd.
Dit resultaat zorgt ervoor dat OWK 1 ook volgend seizoen in de overgangsklasse uit zal komen. Zowel het resultaat van OWK 2 als van OWK 1 is een mooie uitgangspositie in de samenwerking die het aangaat met Rodenburg volgend seizoen.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kiz 2026  large

Kom in Zuidhorn: dé dag om Zuidhorn te beleven

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Inwoners en bezoekers op een gezellige manier laten kennismaken met alles wat Zuidhorn te bieden heeft
Lees verder →
Ambulance

Aanrijding bij station Grijpskerk, slachtoffer overlijdt ter plekke

11 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Politie, brandweer en ambulance werden ingezet bij het incident
Lees verder →
Organistaie mannenzangavond

Eerste mannenzangavond in Zuidhorn

11 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zaterdag 3 oktober in De Rank in Zuidhorn
Lees verder →
Open monumentendag

Open Monumentendag: 53 deelnemers en veel activiteiten

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 12 september biedt uitgebreide mogelijkheden om op bezoek te gaan bij de monumentale gebouwen in het Westerkwartier.
Lees verder →
Aduard

In gesprek over open graven De Lindt bij Aduard

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Raadsleden Sterk Westerkwartier en D66 in gesprek met bewoners over haalbaarheidsonderzoek
Lees verder →
Wolf

Extra budget voor subsidie wolfwerende rasters

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
De provincie Groningen stelt in 2026 € 500.000 extra beschikbaar voor de subsidieregeling voor wolfwerende rasters.
Lees verder →