Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Overleg voor,- en tegenstanders MTB route levert niks op

30 april 2018    Zuidhorn-nieuws
14 mei in de raad

De afgelopen maanden is de heer Schollema, als onafhankelijk en deskundig persoon,  op verzoek van de raad in gesprek gegaan met de voor,- en tegenstanders van de  MTB route in Zuidhorn.

Uitgangspunten waren om te kijken of het huidige parcours aangepast kan worden naar tevredenheid van beide partijen en om te onderzoeken of er een alternatieve locatie mogelijk is.

Zijn conclusie is dat er geen alternatief naar voren is gekomen die én recht doet aan de uitgangspunten én de wens om het parcours grotendeels buiten de parken te houden (zoals de tegenstanders wensen). Dit in ogenschouw nemend geven de initiatiefnemers aan dat gezien dit resultaat zij er de voorkeur aan geven om bij het oorspronkelijke plan te blijven.

Schollema stelt in zijn verslag dat de bereidheid om er samen uit te komen aanwezig was, maar niet bij een ieder evenveel. De uitgangspunten werden meermalen ter discussie gesteld ondanks dat er eerder overeenstemming over was. Ook reageerden deelnemers soms gevoelloos op argumenten van de andere partij.

Schollema schrijft verder dat van het begin af aan de gemeente actief bijgedragen aan het initiatief en meegedacht. Hij vraagt zich af hoe het dan kan zijn dat een dergelijke weerstand niet eerder is opgemerkt? “Hieruit kan onder meer geleerd worden dat bij burgerinitiatieven de rol van de gemeente niet ophoudt bij het stimuleren en mogelijk maken van initiatieven. Vooral het oog houden voor communicatie en het nemen van verantwoordelijkheid voor de belangen van iedere inwoner. Dit moet beter gereguleerd worden”.

Het college zegt dat regulering niet garandeert dat dit soort zaken niet meer voor zullen komen. Wel zijn ze van mening dat de communicatie richting inwoners vanuit de gemeente beter had gekund.

De tegenstanders presenteerden na de constatering van Schollema toch nog een alternatief wat zij zien als een win-win oplossing. Volgens de initiatiefnemers voldoet dat echter aan geen van de voorwaarden die zij stellen aan een volwaardige MTBroute.
In de mail waarin dat alternatief wordt voorgesteld zeggen de tegenstanders dat zij, wanneer er niet verder gesproken wordt, zij alles zullen doen om het burgerinitiatief zoals dat nu voorligt te zullen dwarsbomen.

In de raad van 14 mei komt het dossier aan de orde.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Leden van de rekenkamer chris van der schors avelien haan en jan-willem van de kolk

Gemeenteraad Westerkwartier benoemt nieuw lid en herbenoemt twee leden van de Rekenkamer

16 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De Rekenkamer onderzoekt of het gemeentebestuur het geld goed uitgeeft en of het beleid werkt zoals bedoeld.
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke moet opgeven in Gree-Tour of Guangxi

16 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
wielerseizoen is in mineur geëindigd.
Lees verder →
Romystapert swds pubertastis

Pubertastisch! – Tweede editie theatercollege voor puberouders groot succes!

16 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
300 ouders genoten van een avond vol herkenning, lachen en leren over opvoeden in de digitale wereld
Lees verder →
Floralia

Vergeten stukje dorpsgeschiedenis opnieuw tot bloei gekomen in Den Horn

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Floralia in Den Horn bloeit op, oude dorpstraditie nieuw leven ingeblazen
Lees verder →
Legiomuseum dagje uit zilver

LEGiO-museum en Nienoord in top 5 leukste dagje weg in Groningen.

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
LEGiO-museum wint tweede prijs, Nienoord dicht bij top 3
Lees verder →
Isabella werkhoven, interlude (berenklauwen)

Tentoonstelling ‘Gronings Licht’ In Museum Wierdenland

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
werk van de kunstenaars Anke Roder, Isabella Werkhoven, Geurt Busser, Henk Helmantel en Matthijs Röling
Lees verder →