Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

overeenstemming over vervanging spoorbrug Zuidhorn

1 december 2010    Zuidhorn-nieuws
Rijk en regio hebben tijdens de halfjaarlijkse gesprekken afspraken gemaakt over ruimte en infrastructuur. Twee keer per jaar spreken minister Schultz van Haegen en staatssecretaris Atsma van het ministerie van Infrastructuur en

Rijk en regio hebben tijdens de halfjaarlijkse gesprekken afspraken gemaakt over ruimte en infrastructuur.

Twee keer per jaar spreken minister Schultz van Haegen en staatssecretaris Atsma van het ministerie van Infrastructuur en Milieu met acht landssdelen over de uitdagingen op het gebied van ruimte en infrastructuur. Dit zijn de MIRT-gesprekken.

Vaarweg Lemmer
Rijk en regio hebben overeenstemming bereikt over vervanging van de spoorbrug Zuidhorn (inclusief bochtverruiming). De spoorbrug wordt verhoogd en verbreed, waardoor grotere schepen gebruik kunnen maken van de vaarweg tussen Lemmer en Delfzijl. Daarmee kan de vaarweg beter worden benut en wordt het vervoer over water nog aantrekkelijker. De werkzaamheden starten in 2011 en zijn naar verwachting in 2015 gereed. De totale kosten van de spoorbrug en bochtverruiming bedragen 46 miljoen, waarvan het rijk 36 miljoen euro betaalt.

1-12-2010 wiz

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Schrijven

Schriefwedstried Nij Begun

29 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Deze zomer kun je in het Westerkwartier weer meedoen aan een schrijfwedstrijd van de Stichting Mien Westerkwartier.
Lees verder →
Gasvrije woningen

Westerkwartier deelt mee in € 7,6 miljoen voor kleine woningbouwprojecten

29 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Zeven Groninger gemeenten hebben hun krachten gebundeld en met succes een gezamenlijke aanvraag gedaan in het kader van de Woningbouwimpuls.
Lees verder →
Kenniscafe

Uitnodiging voor het Kenniscafé: Bereikbaarheid vanuit Bewonersperspectief

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
2 juni in Zuidhorn; kenniscafé over bereikbaarheid en leefbaarheid in de regio
Lees verder →
Wereldvluchtelingendag (3)

Wereldvluchtelingendag 2026 in Zuidhorn

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn nog steeds veel vluchtelingen, omdat er in steeds meer landen helaas oorlog is.
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Aduard koerst af op derde editie Draverijen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een unieke mogelijkheid voor iedereen om gratis naar de paarden te kijken
Lees verder →
Auto stuur

​Tweedehands leaseauto’s: een slim alternatief voor een kleiner budget

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een nieuwe auto rijden voor een vaste prijs per maand, zonder gedoe over onderhoud of verzekering – private lease klinkt aantrekkelijk.
Lees verder →