Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Overeenstemming herontwikkeling Netam-locatie Leek

2 oktober 2020    Zuidhorn-nieuws
nieuwe invulling draagt bij aan vraag wonen werken
Wethouder geertje dijkstra-jacobi 1 westerkwartier

De eigenaar PNO Pactum en de gemeente Westerkwartier hebben overeenstemming bereikt over de herontwikkeling van de Netam-locatie in Leek. Het terrein van de voormalige Netam-fabriek op industriepark Leek, ligt er al jaren verpauperd bij. De verenigde ondernemers van industriepark Leek hebben het initiatief genomen deze locatie te herontwikkelen. Zij hebben in overleg met de eigenaar en de gemeente hiervoor een stedenbouwkundig plan gemaakt.

Stedenbouwkundig plan
Dit plan voorziet in de aanleg van een weg waardoor de locatie opnieuw wordt verkaveld. Deze kavels zijn bestemd voor kleinere en lichtere bedrijven. In het noordelijk deel van het plangebied worden kavels voor wonen en werken ontwikkeld. Om het wonen en werken mogelijk te maken is een aanpassing van het bestemmingsplan nodig. In totaal komen er 14 kavels beschikbaar. De gemeente heeft onlangs ingestemd met het stedenbouwkundig plan.

Infrastructuur
Ook zijn afspraken gemaakt over de kwaliteit van de infrastructuur. Oosterhof Holman uit Grijpskerk legt de infrastructuur in opdracht van de ontwikkelaar aan. Na oplevering draagt de ontwikkelaar de infrastructuur in eigendom en beheer over aan de gemeente. De werkzaamheden aan de infrastructuur starten op korte termijn. Er hebben zich al meerdere ondernemers aangemeld, die zich op deze locatie willen vestigen. Gegadigden voor een kavel kunnen voor meer informatie terecht bij makelaardij Nienoord in Leek.

Wethouder Ruimtelijke Ordening Geertje Dijkstra-Jacobi: “Dit terrein ligt er al jaren verpauperd bij. De afgelopen tijd is er vraag naar locaties voor wonen en werken in het Westerkwartier. De nieuwe invulling van deze voormalige Netam-locatie draagt daar goed aan bij.”

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Brandweer-1

Veiligheidsmarkt in Zuidhorn

13 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
14 oktober 2025 van 18:00 uur tot: 20:00 uur op De Overtuinen
Lees verder →
Startfest tolbert-2

StartFest: Ontdek jouw talenten

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
StartFest is dé plek waar bedrijven, organisaties en opleiders samenkomen om in contact te komen met nieuwsgierige bezoekers van alle leeftijden.
Lees verder →
Present

Stichting Present Westerkwartier zoekt een coördinator

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichting Present Westerkwartier wil mensen die graag een ander willen helpen en mensen die hulp hard nodig hebben bij elkaar brengen.
Lees verder →
Verbouwing de mantel

Verbouwing Hospice de Mantel gevierd

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
De Mantel is een warme jas om mensen heen
Lees verder →
Uitreiking prijzen doezum vrijwillgers cultuur en sport

Feestelijke uitreiking Leefbaarheidsprijs, Sportprijs en Cultuurprijs

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Oldewinkel Oldehove, Ina Manakane Vegelin van Let’s Move en CMV Juliana Aduard winnaars Leefbaarheid
Lees verder →
Hans haze en amb australie

Bezoek Australische ambassadeur Greg French aan gemeente Westerkwartier

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Ontvangst in het Abel Tasmanmuseum in Lutjegast.
Lees verder →