Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Over De gemeentepolis, Nieuwe contracten in zorg en ondersteuning & Online rijbewijs

29 november 2022    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 29 november 2022
Gemeentehuis-zuidhorn

Deze informatie betreft GEEN officiële publicatie van de gemeente Westerkwartier waaraan u rechten kunt ontlenen. WelkominZuidhorn.nl heeft de informatie wel overgenomen van de officiële publicaties van de gemeente Westerkwartier. Deze officiële publicaties vindt u op http://www.westerkwartier.nl

Nieuwe contracten in zorg en ondersteuning
De afgelopen maanden heeft de gemeente Westerkwartier gewerkt aan een nieuwe manier van inkoop voor de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Op 1 maart 2023 gaan de nieuwe contracten in voor Hulp in de huishouding en Ondersteuning ouderen in onze gemeente. De nieuwe aanbieders in de gemeente Westerkwartier zijn MIEP en De Nieuwe Zorg Thuis (DNZT). De nieuwe aanbieders werken straks per gebied in de gemeente en dat scheelt veel reistijd en -kosten voor de medewerkers. Westerkwartier wil hiermee de ondersteuning duurzamer en efficiënter maken.
Vervolgstappen
De gemeente heeft de cliënten en andere betrokkenen op de hoogte gesteld over de wijzigingen. Doormiddel van een brief of tijdens een voorlichtingsbijeenkomst.
Vragen?
Heeft u vragen over uw ondersteuning? Neem dan contact op met uw contactpersoon bij de gemeente of bel ons via 14 0594.

De gemeentepolis: zorgverzekering voor inwoners met een laag inkomen 
Speciaal voor inwoners met een laag inkomen en hoge zorgkosten heeft de gemeente Westerkwartier een zorgverzekering samengesteld. Dit doen wij samen met Menzis en heet de gemeentepolis. Hiermee willen we inwoners helpen goed en betaalbaar verzekerd te zijn. Als inwoner van onze gemeente kunt u hiervan gebruik maken als u een inkomen heeft tot 120% van de bijstandsnorm.
Hulp bij het kiezen en overstappen
Heeft u hulp nodig bij het kiezen en overstappen? Dan kunt u onder meer een persoonlijke afspraak maken met een overstapcoach van Menzis. De overstapcoach is op onderstaande momenten in de gemeente Westerkwartier. U meldt zich aan door een mail te sturen naar: overstapmenzis@westerkwartier.nl
u Woensdag 14 december van 13.00 tot 17.00 uur in gemeentehuis Leek (Tolberterstraat 66)
u Donderdag 15 december van 9.00 tot 13.00 uur in gemeentehuis Grootegast (Hoofdstraat 97)
Lukt het u niet om over te stappen?
Neemt u dan contact op met onze welzijnsorganisatie Sociaal Werk De Schans via telefoonnummer (0594) 745 620. Zij kijken samen met u hoe en waarin zij u kunnen ondersteunen.
Meer informatie
Kijk voor meer informatie op onze website: http://www.westerkwartier.nl/gemeentepolis

Verleng uw rijbewijs snel en gemakkelijk online via de RDW 
Laat een pasfoto maken door een RDW erkende fotograaf: http://www.rdw.nl/locatiewijzer
2. De fotograaf stuurt deze digitaal naar de RDW.
3. Verleng uw rijbewijs via http://www.rdw.nl en betaal via iDEAL.
4. Na 2 werkdagen is uw rijbewijs klaar.
5. Afhalen kan zonder afspraak bij de locaties Leek en Zuidhorn.
Meer informatie via http://www.westerkwartier.nl/rijbewijs

Moet uw milieupuut volgend jaar op een andere dag aan de weg? 
Check hiervoor de afvalkalender of afvalapp
In 2023 wijzigt voor flink aantal inwoners de inzameldag van de milieuboer. Controleer uw inzameldag in de afvalkalender of in de afvalapp. U moet dus misschien even wennen, maar de puut blijven we wekelijks ophalen.
Er zijn verschillende redenen voor de milieuboer om de routes aan te passen. De belangrijkste voor u is dat bij pech van een de wagens, uw milieupuut toch wordt opgehaald. Dit komt omdat de routes nu beter op elkaar  aansluiten.

Gratis advies bij het kiezen van een passende zorgverzekering 
Welke zorg heb ik volgend jaar nodig? En wat is er dan wel of niet verzekerd? Het einde van het jaar komt in zicht. Dat betekent dat je kunt nadenken over het kiezen van een zorgverzekering voor het komende jaar. Maar weet jij al welke zorgverzekering goed bij je past? Om hulp te krijgen bij het overstappen naar een passende zorgverzekering, biedt gemeente Westerkwartier in samenwerking met De VoorzieningenWijzer een praktische online tool aan via http://www.datgeldtvoormij.nll

Krijg € 20,- korting op een regenton 
Met de kortingsbon krijgt u 20 euro korting op de aanschaf van een regenton. Per huishouden kunt u maximaal één kortingsbon inleveren. De actie loopt van 1augustus tot het einde van 2022. Deze actie geldt uitsluitend voor inwoners van de gemeente Westerkwartier. Kijk voor meer informatie op http://www.westerkwartier.nl/regenton

RAADPLEGEN BEKENDMAKINGEN IN UW BUURT
De gemeente publiceert haar officiële bekendmakingen digitaal zoals aangevraagde en verleende vergunningen. Ga naar overuwbuurt.overheid.nl  om deze te vinden.

OVERZICHT STREMMINGEN
http://www.westerkwartier.nl/wegwerkzaamheden

CONTACTGEGEVENS:
Gemeente Westerkwartier Postbus 100 9350 AC Leek
Tel.:  14 0594  info@westerkwartier.nl http://www.westerkwartier.nl

BEZOEKADRES ZUIDHORN: Hooiweg 9, 9801 AJ Zuidhorn
Overige bezoekadressen: Hoofdstraat 97, Grootegast - Tolberterstraat 66, Leek - Molenstraat 45, Marum

OPENINGSTIJDEN LOCATIE ZUIDHORN
Uitsluitend op afspraak Tel.:  14 0594 / info@westerkwartier.nl
Maandag t/m vrijdag 08.30 - 12.30 uur
Maandagmiddag 13.30 - 16.30 uur
Maandagavond 18.00 - 19.30 uur
Woensdagmiddag 13.30 - 17.30 uur

AFVALWIJZER
» Hier vindt u informatie over de milieuboer, KCA en Milieustraat

INFORMATIEPAGINA GEMIST?
» Hier vindt u een archief met eerder uitgebrachte pagina’s

  • Regenton
  • Verkeersbord 30km
  • Gemeente insta
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Stuur het door:
Deel via WhatsApp

Laatste nieuws

Gas koken energie

Tijdelijk noodfonds energie biedt steun aan kwetsbare huishoudens

07 februari 2023    Zuidhorn-nieuws
Sinds vandaag kunnen mensen met een lager inkomen een beroep doen op een nieuw noodfonds
Lees verder →
Omgekeerde vlag

Demonstratie boven A7 alleen zonder verkeer af te leiden

07 februari 2023    Zuidhorn-nieuws
Vlaggen, spandoeken en bijvoorbeeld zwaailichten zijn per direct niet meer toegestaan op de Postdijk.
Lees verder →
Laadpaal

Voornemen plaatsen snelladers op 4 locaties in het Westerkwartier

07 februari 2023    Zuidhorn-nieuws
Op verschillende P+R locaties
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over snelladers, Junior Energiecoach & Subsidie groene daken

07 februari 2023    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 7 februari 2023
Lees verder →
Zunobri-zaal

Zunobri doet toch weer een stap vooruit

06 februari 2023    Zuidhorn-nieuws - Sport
Bij een stand van 14-23 fluit scheidsrechter Danser voor het einde
Lees verder →
Talero jeugd

Gezellige start van de TableStars jeugdcompetitie in Leek

06 februari 2023    Zuidhorn-nieuws - Sport
gratis meedoen met de jeugdtraining
Lees verder →