Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Over bomen voor de deur en eikels in de goot

7 oktober 2009    Zuidhorn-nieuws
Gisteravond werden de leden van Zakenkring Zuidhorn weer even bijgepraat door een delegatie van de Gemeente Zuidhorn.

Onder leiding van burgemeester Fennema gaven de heren Bert Broekhuis en Bekkema uitleg over de voortgang van het komplan.

Zo wordt maandag 26 oktober begonnen met de sloop van het laatste blok aan de Overtuinen. Vervolgens wordt er een tijdelijke rijbaan gelegd naast de Burgemeester Kruisingalaan. Dit om de bereikbaarheid van de bedrijven te garanderen als de riolering wordt vervangen door een gescheiden systeem.

Als de Overtuinen veranderd in een grote bouwput blijven er ongeveer 60 parkeerplekken over. Of dat voldoende is moet nog blijken.
Het zal zeker niet voldoende zijn als de kermis er staat, dan blijven er maar 13 over. Dit probleem zal zich overigens maar 3 keer voordoen. Uiteindelijk verhuist de kermis naar het Holtplein. De tijdelijke verhuizing naar het Holtplein stuitte op bezwaren.

"Ik ben benieuwd waar in oktober geen bomen geplant worden" zei Burgemeester Fennema.
Tegen de plaatsing van sommige bomen is namelijk een klacht ingediend. Niet iedereen wil natuurlijk ook een boom voor de deur.
Zo lang deze klacht in behandeling is wordt er niets geplaatst verzekerde de gemeente.

Er worden eikebomen aangeplant. Vooralsnog zal de regen aan eikels niet groot zijn maar op termijn zou dat wel eens problemen op kunnen leveren.
Nu al zorgen deze vallende vruchten voor opstoppingen in de regengoot in het midden van de Hoofdstraat. De opening is net te klein waardoor ze blijven steken.

 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Route lopen

Kunst-ommetje Zuidhorn doet mee aan verkiezing van het Mooiste Ommetje van Groningen!

24 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Dingt mee naar de hoofdprijs!
Lees verder →
Groente fruit

Subsidie voor vernieuwende ideeën om voedsel lokaal en duurzaam te produceren

24 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Ondernemers in de Groninger voedselketen kunnen de komende drie jaar subsidie krijgen om nieuwe lokale voedselprojecten te starte
Lees verder →
Dominee poot eigen foto

Studieavond met ds. Henk Poot in Zuidhorn

24 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
‘Is Israël nog steeds Gods volk?’
Lees verder →
Henri olivier

Expositie: hoe een huisschilder een succesvol kunstschilder werd

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De expositie wordt feestelijk geopend in het CCZ op zondag 25 januari om 14.00 uur.
Lees verder →
Richard lamberst

College zet volgende stap richting circulair bedrijventerrein en nieuw grondstoffencentrum

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
“Wij kiezen in het Westerkwartier bewust voor een bredere kijk op waarde. Het gaat niet alleen om euro’s per vierkante meter, maar om wat een plek bijdraagt aan gezondheid, verbondenheid en toekomstbestendigheid.
Lees verder →
Hellingbaan open (1)

Brug Zuidhorn weer toegankelijk voor voetgangers en fietsers

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
werkzaamheden hellingbanen klaar
Lees verder →