Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

OV-fietsen voor Zuidhorn

9 juni 2016    Zuidhorn-nieuws
Facelift Noordelijke Stations
Ov fiets

Dit najaar kunnen treinreizigers op het station Zuidhorn een OV-fiets huren. Het beschikbaar stellen van OV-fietsen is een onderdeel van het programma Beter Benutten van het Rijk en het RSP-project Facelift Noordelijke Stations.

Op in totaal negen stations in de provincie Groningen komen kluizen voor OV-fietsen. Het gaat om de stations van Appingedam, Delfzijl, Groningen-Noord, Haren, Hoogezand-Sappemeer, Veendam, Winschoten (uitbreiding), Winsum en Zuidhorn. In totaal is er plaats voor 48 OV-fietsen. De provincie stelt hier ruim 283.000 euro voor beschikbaar. De NS is verantwoordelijk voor de verhuur van de OV-fietsen.

In het programma Beter Benutten werken de landelijke overheid, de regio en het bedrijfsleven samen om de bereikbaarheid van de regio te verbeteren. Met het programma Beter Benutten Fiets is fors geïnvesteerd in fietsenstallingen, fietskluizen en OV-fietsen op treinstations, transferia en bij bushaltes.

Transferium Zuidhorn
Het omvangrijke project brengt de nodige werkzaamheden en veranderingen met zich mee.
Het project bestaat uit:
het uitbreiden van het aantal parkeerplaatsen,
optimaliseren van het busstation
herinrichten van de Stationsweg
aansluiting van de Hooiweg op de Rijksstraatweg
Deze nieuwe wegaansluiting ontlast de Hooiweg ter hoogte van het gemeentehuis. Dit komt de doorstroming van het verkeer op deze weg ten goede. De maatregel levert ook een kortere route op voor de bussen uit de richting Grijpskerk.
Daarnaast versterken we hiermee de verkeersveiligheid voor het loop- en fietsverkeer van en naar de brede school de Noordster.

De kosten voor het uitvoeren van het project bedragen € 3,3 miljoen. De provincie Groningen stelt 1,3 miljoen beschikbaar en de Regio Groningen Assen heeft een bedrag van € 675.000 gereserveerd voor het project.

Planning:
Na zomer 2016 Aanpak fietsenstallingen
Najaar 2016 Herinrichting Stationsweg (fietsenstalling, parkeerplaats en omgeving) Aanpassing/optimalisering busstation, Wegaansluiting Hooiweg-Rijksstraatweg
Voorjaar 2017 Uitbreiding parkeerterrein (achter gemeentehuis) 1e fase
Najaar 2018 Uitbreiding parkeerterrein 2e fase (na aanleg van het keerspoor, dat in het kader van de Extra Sneltrein Groningen-Leeuwarden (EGSL) wordt aangelegd)

Kijk ook op www.zuidhorn.nl/transferium

  • Bakker transferium
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Lex van wijngaarden

Eerste Westerkwartje voor Lex van Wijngaarden

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Speciale onderscheiding voor inwoners die zich structureel op een bescheiden maar betekenisvolle manier inzetten
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Trap Aan! zorgt voor een muzikaal tintje tijdens Brandstof

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Eerste bijeenkomst van Gronings Vuur Westerkwartier
Lees verder →
Christel elshout pluim jan26

Christel Elshout organiseerde 30 jaar Leekster Gedichtendag: Pluim van PvdA

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
"volgende keer zit ik als publiek in de zaal.”
Lees verder →
Startsein spoor  leek centraal 2

Onderzoek verlenging spoor Nienoord naar centrum Leek

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderdeel van de totaalvisie van Nienoord en sluit aan bij het Masterplan Leek-Tolbert
Lees verder →
Aftrap-isolatietondersteuning-nijbegun

Aa en Hunze, Noordenveld, Tynaarlo en Westerkwartier helpen inwoners met gezamenlijke isolatieaanpak

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
In september al start in Westerkwartier
Lees verder →
Klaverjassen kaarten

Klaverjastoernooi vrienden van Beatrixoord

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Toneeluitvoering Vrienden van Beatrixoord gaat niet door
Lees verder →