Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Oude rotten vertrekken uit raad Zuidhorn (met KO)

9 maart 2010    Zuidhorn-nieuws
Maandag 8 maart ontvingen drie raadsleden van de gemeente Zuidhorn een lintje uit handen van Burgemeester Fennema. De vertrekkende raadsleden zijn: Roelof Bosma (PvdA), Bert Nederveen (CU) en Klaas Linde (CU). Alle drie raadsleden

Maandag 8 maart ontvingen drie raadsleden van de gemeente Zuidhorn een lintje uit handen van Burgemeester Fennema.

De vertrekkende raadsleden zijn: Roelof Bosma (PvdA), Bert Nederveen (CU) en Klaas Linde (CU).
Alle drie raadsleden hebben twaalf jaar in de raad gezeten van de gemeente Zuidhorn. Voor hun inzet voor de politiek en voor de inwoners van de gemeente Zuidhorn ontvangen zij een Koninklijke onderscheiding. De heren zijn alle drie benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau.

Terugblikkend op hun periode kwamen o.a. de "Boerenopstand" aan de orde (de protestactie van de agrariers tegen de OZB verhoging), maar ook werd het ingevoerde dualisme genoemd. "Dit kan nog wel scherper" zei Roelof Bosma.
Soms leek het er nog op dat de wethouder gevolgd wordt door de raadsleden van zijn partij terwijl het toch de bedoeling is dat er gecontroleerd wordt door de raad.

Ook Simon Somers sprak dergelijke woorden.

In totaal vertrekken er zeven leden van de gemeenteraad van Zuidhorn. Naast de drie "oude rotten" zijn dat Alex Temmingh van Groen Links,hij moet plaats maken voor de met voorkeurstemmen gekozen Hilda Hoekstra , Simon Somers (VVD, stopt door tijdgebrek ) Immy Bergsma (PvdA, had graag door willen gaan maar respecteert het partijbesluit » meer daarover) en Jacob Star (CDA), het kortst zittende raadslid tot nu toe.

9-03-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wijnloop zuidhorn 2026 (1)

Wijnloop Zuidhorn; Zon in het glas

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Voornamelijk een "vrouwenuitje"
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Presentatie coalitieakkoord Westerkwartier

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
En beoogd wethouders worden namens de vier partijen voorgesteld
Lees verder →
Chris mulder winnaar categorie 3 hunebed-rlt emmen

Chris Mulder wint Hunebed-ranglijsttoernooi in categorie 3

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst werd in Emmen een landelijk ranglijsttoernooi georganiseerd.
Lees verder →
Marloeseilander2026

Marloes Eilander vrijwilliger van het jaar bij K.V. Zunobri

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Tiekstra roemde haar enorme inzet en toewijding voor de jeugd van Zunobri.
Lees verder →
Wethouder harry stomphorst op zijn afscheidsreceptie met naast hem zijn vrouw ria

Harry Stomphorst neemt afscheid als wethouder gemeente Westerkwartier

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bestuurder dichtbij inwoners
Lees verder →
Allersmaborg

Ontdek het wierdenlandschap van Ezinge

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
excursie langs museum Wierdenland, wierde Ezinge en tuinen Allersmaborg
Lees verder →