Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Oude populieren verdwijnen van Brilweg; Elzen in de plaats

9 maart 2017    Zuidhorn-nieuws
bomen vormen gevaar voor de omgeving , takken kunnen snel breken
Kettingzaag

De gemeente start maandag 13 maart met de kap van 28 oude populieren aan de Brilweg te Zuidhorn. Liever kapt de gemeente niet, maar in dit geval is het nodig, omdat de bomen een gevaar voor de omgeving vormen. De takken aan de oude bomen kunnen snel breken. Dit gebeurt de laatste jaren steeds vaker, ook met grote takken. Het snoeien van de bomen is geen oplossing, omdat de populieren hier juist nog zwakker van worden.

Extra nieuwe bomen
Ondanks het kappen stijgt de totale bomenpopulatie in de gemeente. De gemeente kiest ervoor om op de plek van de kap 24 elzen te herplanten. Daarnaast plant de gemeente in het Waterpark nog 10 populieren. De gemeente kiest bewust voor deze plek, omdat de populieren hier wel tot hoge leeftijd kunnen blijven staan.

Voor de 28 gekapte bomen komen dus 34 nieuwe bomen terug op een geschikte plek. Volgens wethouder Henk Bakker is dit de beste aanpak: “Het is helaas onvermijdelijk dat de populieren aan de Brilweg gekapt worden. Maar zo komen straks de goede bomen op de juiste plek te staan. Daarom is dit een duurzame oplossing, die past in ons groenbeleid.”

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema knalt als vanouds in Oostenrijk

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In zijn laatste seizoen rijdt Bauke Mollema momenteel als in zijn beste dagen rond in de Ronde van Oostenrijk.
Lees verder →
Oversteekplaatsen noordster

Veilig naar school na de vakantie bij De Noordster Zuidhorn

09 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verbetert de verkeersveiligheid voor voetgangers rondom de basisschool
Lees verder →
Kamphuisgroentenoordhorn (2)

Noordhorn helpt getroffen Groenteboer met steunactie na blikseminslag

08 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
"belangrijk voor het dorp"
Lees verder →
Hayemaheerd-

Niet meer slapen in het stro bij Hayemaheerd

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Strohotel, de camping, de feest- en vergaderlocatie - gaat sluiten
Lees verder →
Abutilon-2019 (3)

Jan-Chris en Greta Melishoek stoppen!

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Na 20 jaar Bloemenboetiek Abutilon Zuidhorn
Lees verder →