Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Oude kastanje wordt geluksboom

16 december 2012    Zuidhorn-nieuws
Bewoners van Visvliet keken zaterdagochtend vreemd op. De oude kastanjeboom in het centrum van het dorp hing plotseling vol glimmende pakjes. ‘Fortune Tree. Pluk je eigen geluksdoosje’, stond erbij. Een verrassing van de 15-jarige Aske Meijerink.
Fortune tree volhangen17

Een auto remt af als hij langsrijdt. De inzittenden gluren nieuwsgierig door de raampjes, maar ze stoppen niet. Een volgende auto doet dat wel. ‘Wat leuk! Maar wat ís dit!?’ vraagt Lucy Boersema die net uit de nachtdienst van haar werk komt.
De boom vol doosjes is een idee van de 15-jarige Aske Meijerink uit het dorp. Voor een  kunstproject voor haar school – ze zit in de vierde klas van het Praedinius Gymnasium in Groningen – moest ze een vertrouwd object een nieuwe functie geven. En ze wist meteen dat het de oude kastanje moest zijn.
‘Die boom staat er al zo lang. Niemand ziet hem echt meer. Ik wilde hem volhangen met kleurige doosjes, zodat hij weer opvalt en meedoet met het leven in het dorp.’
Maar Aske wilde meer. In de doosjes stopte ze gedichten en songteksten waar zíj in elk geval blij van wordt. De Groningse dichters Joost Oomen en Jet Langerak bijvoorbeeld. Maar ook Toon Tellegen en Boudewijn de Groot. ‘Op die manier hoop ik de mensen ook vrolijk te maken. Dat kan Visvliet wel gebruiken, nu de school sluit en zo. Het zijn dus geluksdoosjes. Vandaar ook dat ik de boom Fortune Tree heb gedoopt.’
De doosjes kreeg ze van Sikkema Verpakkingen uit Groningen. ‘Super! Want ik kan dat zelf niet betalen’, zegt ze. Zelf heeft ze met haar ouders zeker twee avonden doosjes zitten inpakken, om zaterdagochtend om zes uur op te staan om ze in de boom te gaan hangen.
Een auto komt met hoge snelheid langsrijden en stopt plotseling. Visvlieters Anita en Raoul Wiersema springen uit de auto. ‘Wat cóól’, roept Anita. ‘Echt zó verschrikkelijk leuk!’
Kinderen Sem en Eva-Linn mogen een pakje uit de boom knippen. Eva-Linn kiest een hoge, zodat ze op de schouders van haar vader moet zitten. ‘We doen niet allevier’, beslist Anita. ‘Er moeten ook nog doosjes voor de anderen overblijven.’
Dan springen ze in de auto om de dag te beginnen. De een naar een workshop in Groningen, de rest naar een verjaardag.
De Fortune Tree heeft ook een Facebookpagina: http://www.facebook.com/fortune-tree. Daar zet Aske de komende weken elke dag een gedicht op, waar je blij van wordt. Like de pagina, en deel óók vrolijke teksten!

  • Fortune tree raoul en eva
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Denk vooruit

Bijeenkomsten over weerbaarheid in noodsituaties

26 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
31 augustus in De Dorpsstee, Noordhorn
Lees verder →
Hockey (10)

Hockeyclub Westerkwartier doet wereldrecordpoging hooghouden

26 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het huidige record staat op 168 mensen die tegelijk de bal hooghouden.
Lees verder →
Annelie bonnet

Annelie Bonnet nieuwe fractievoorzitter D66 Westerkwartier

25 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
D66 Westerkwartier begint nieuwe politieke seizoen met nieuwe rolverdeling en scherpe oppositiekoers
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, memory walk & Vrachtwagenbioscoop

25 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 25 augustus
Lees verder →
Pilon verkeer versperring afzetting

Groot onderhoud aan provinciale weg tussen Leek en Enumatil

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
De stremming en omleiding voor de eerste fase van de werkzaamheden, van 7 september tot en met 16 oktober 2026.
Lees verder →
Parkinson

Parkinson? Je staat er niet alleen voor!

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Samen met de Parkinson Vereniging en Oosterlengte organiseert het Zonnehuis informatieve bijeenkomsten.
Lees verder →