Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Oude kastanje wordt geluksboom

16 december 2012    Zuidhorn-nieuws
Bewoners van Visvliet keken zaterdagochtend vreemd op. De oude kastanjeboom in het centrum van het dorp hing plotseling vol glimmende pakjes. ‘Fortune Tree. Pluk je eigen geluksdoosje’, stond erbij. Een verrassing van de 15-jarige Aske Meijerink.
Fortune tree volhangen17

Een auto remt af als hij langsrijdt. De inzittenden gluren nieuwsgierig door de raampjes, maar ze stoppen niet. Een volgende auto doet dat wel. ‘Wat leuk! Maar wat ís dit!?’ vraagt Lucy Boersema die net uit de nachtdienst van haar werk komt.
De boom vol doosjes is een idee van de 15-jarige Aske Meijerink uit het dorp. Voor een  kunstproject voor haar school – ze zit in de vierde klas van het Praedinius Gymnasium in Groningen – moest ze een vertrouwd object een nieuwe functie geven. En ze wist meteen dat het de oude kastanje moest zijn.
‘Die boom staat er al zo lang. Niemand ziet hem echt meer. Ik wilde hem volhangen met kleurige doosjes, zodat hij weer opvalt en meedoet met het leven in het dorp.’
Maar Aske wilde meer. In de doosjes stopte ze gedichten en songteksten waar zíj in elk geval blij van wordt. De Groningse dichters Joost Oomen en Jet Langerak bijvoorbeeld. Maar ook Toon Tellegen en Boudewijn de Groot. ‘Op die manier hoop ik de mensen ook vrolijk te maken. Dat kan Visvliet wel gebruiken, nu de school sluit en zo. Het zijn dus geluksdoosjes. Vandaar ook dat ik de boom Fortune Tree heb gedoopt.’
De doosjes kreeg ze van Sikkema Verpakkingen uit Groningen. ‘Super! Want ik kan dat zelf niet betalen’, zegt ze. Zelf heeft ze met haar ouders zeker twee avonden doosjes zitten inpakken, om zaterdagochtend om zes uur op te staan om ze in de boom te gaan hangen.
Een auto komt met hoge snelheid langsrijden en stopt plotseling. Visvlieters Anita en Raoul Wiersema springen uit de auto. ‘Wat cóól’, roept Anita. ‘Echt zó verschrikkelijk leuk!’
Kinderen Sem en Eva-Linn mogen een pakje uit de boom knippen. Eva-Linn kiest een hoge, zodat ze op de schouders van haar vader moet zitten. ‘We doen niet allevier’, beslist Anita. ‘Er moeten ook nog doosjes voor de anderen overblijven.’
Dan springen ze in de auto om de dag te beginnen. De een naar een workshop in Groningen, de rest naar een verjaardag.
De Fortune Tree heeft ook een Facebookpagina: http://www.facebook.com/fortune-tree. Daar zet Aske de komende weken elke dag een gedicht op, waar je blij van wordt. Like de pagina, en deel óók vrolijke teksten!

  • Fortune tree raoul en eva
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Voordeelboekje 2026

Voordeelboekje Zuidhorn weer op de mat: profiteren van kortingen

29 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Niet alleen vele winkeliers doen mee, ook de marktlieden zijn weer van de partij; zo is het vrijdags, wanneer het markt is, extra de moeite waard om Zuidhorn te bezoeken
Lees verder →
Hospice

Inloopuur bij Hospice de Mantel - Zuidhorn

28 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Van 3 t/m 10 oktober is het de Week van de Palliatieve Zorg.
Lees verder →
Zunobri sparta

Zunobri doet aan klantenbinding en wint ruim

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri heeft de wedstrijd stevig in handen
Lees verder →
Afval-verzamelen

Opschoonactie zwerfafval Westerkwartier

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zaterdag 3 oktober 2026
Lees verder →
Ruben talen en kees zuidland dubbel

Kees Zuidland ongeslagen bij rentree ttv Talero

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het viel al op bij de trainingen dat oud-GTTC-speler Kees Zuidland ondanks dat het stof van het batje moest worden geblazen hij bij de selectietrainingen moeiteloos aansloot en zijn vastheid weer snel terug had.
Lees verder →
Politieauto

Meisje ruim drie kwartier bekneld in fiets, brandweer bevrijdt haar met slijptol

26 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Het meisje zat vermoedelijk achterop bij haar moeder toen ze met de fiets ten val kwamen.
Lees verder →