Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Oud en nieuw in de mantelzorg bijeen

4 december 2009    Zuidhorn-nieuws
Statencommissie brengt oud en nieuw in de mantelzorg bijeen Meer dan 90 bestuurders, beleidsmakers en medewerkers uit het veld kwamen donderdag 26 november bijeen in het provinciehuis tijdens een conferentie over mantelzorg en

Statencommissie brengt oud en nieuw in de mantelzorg bijeen


Meer dan 90 bestuurders, beleidsmakers en medewerkers uit het veld kwamen donderdag 26 november bijeen in het provinciehuis tijdens een conferentie over mantelzorg en mantelzorgondersteuning. Het doel van de conferentie was veranderende toekomstperspectieven in beeld brengen, nieuwe spelers op het gebied van mantelzorgondersteuning presenteren en handvatten bieden voor toekomstig beleid. De conferentie werd georganiseerd door de Statencommissie Welzijn, Cultuur en Sociaal beleid in samenwerking met het projectbureau WonenWelzijnZorg, het provinciaal Coördinatiepunt Vrijwillige Thuishulp en Mantelzorg en het mantelzorgersplatform Hattinga Verschure. Commissaris van de koningin, Max van den Berg was dagvoorzitter. De Statencommissie is verheugd dat de conferentie verschillende partijen dichter bij elkaar heeft gebracht en dat dit mogelijkheden biedt voor de intensivering van bestaande en het ontwikkelen van nieuwe samenwerkingsmogelijkheden. De conferentie was een vervolg op de mantelzorgconferentie gehouden in 2006.

Ontmoeting tussen 'oude' en 'nieuwe' spelers
Onder de titel: 'Mantelzorgondersteuning: Wie is verantwoordelijk? richtte de conferentie zich vooral op het fenomeen dat er sinds kort een aantal nieuwe ‘spelers’ (organisaties) actief zijn. Deze organisaties voelen zich verantwoordelijk voor het ondersteunen van mantelzorgers. De conferentie had als doel ‘oude’ spelers op het gebied van mantelzorg (gemeenten, provincie, uitvoerend veld en belangenbehartigers) te informeren over ontwikkelingen en opvattingen van nieuwe spelers. Op deze manier werd een ieder de mogelijkheid geboden zijn eigen werkzaamheden en beleid verder te ontwikkelen en daar waar mogelijk samenwerking te zoeken. Menzis (zorgverzekeraars), KAW architecten (volkshuisvesting) en het landelijke project ‘Werk&Mantelzorg’ (werkgevers) hielden een inleiding over de rol van hun organisatie in de mantelzorgondersteuning.
De dag werd afgesloten met een forumdiscussie waarbij bestuurders en deskundigen met elkaar, de inleiders en de zaal in debat gingen. Gedeputeerde Pim de Bruijne gaf aan dat hij de provinciale financiële inzet voor het provinciaal coördinatiepunt voor vrijwillige thuishulp en mantelzorg bij het CMO wil handhaven, ondanks de bezuinigingen die de provincie op het gebied van welzijn moet doorvoeren.

Conferentie biedt perspectief
De conferentie is door de deelnemers als succesvol ervaren. Deelnemers uit verschillende sectoren gaven aan dat de conferentie inspiratie en concrete handvatten had opgeleverd voor nieuwe beleidsinitiatieven en werkzaamheden. Zo werd er onder meer gesproken over wet- en regelgeving en financieringsstromen. Onderwerpen die bij kunnen dragen aan een optimale toekomstige samenwerking op het gebeid van de mantelzorgondersteuning. De informele gedeelten van de conferentie werden door de ‘oude’ en ‘nieuwe’ spelers goed gebruikt om eerste afspraken te maken voor verder overleg en mogelijke samenwerking.

Terugblik naar eerste conferentie in 2006
Het is de tweede keer dat organisaties die zich bezighouden met mantelzorg en mantelzorgondersteuning bijeenkomen tijdens een conferentie in het provinciehuis. De eerste conferentie vond plaats in 2006, aan de vooravond van de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Met die invoering van de WMO werd de beleidsverantwoordelijkheid voor de mantelzorgondersteuning verplaatst van het rijk naar de gemeenten.

Mantelzorgers
Mantelzorg is vaak langdurig en intensief. In Nederland verlenen 2,4 miljoen mensen jaarlijks mantelzorg. Zo'n 750.000 mantelzorgers zorgen meer dan acht uur per week én langer dan drie maanden voor een ander. Tussen 150.000 en 200.000 mantelzorgers voelen zich zwaar belast. Mantelzorgers zorgen voor bijvoorbeeld een chronische ziek, gehandicapt of hulpbehoevend familielid, een vriend of kennis. (Bron: "Mantelzorg in getallen" (uitgave: Sociaal en Cultureel Planbureau, 2003).



4-12-2009 WIZ
***

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Isolatieaanpak nij begun

Inloopspreekuren en Bewonersavonden Nij Begun goed bezocht

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Informatie over de isolatiesubsidies door medewerkers van de gemeente
Lees verder →
Hans haze vz

Tussen de Gasten: Geen autobandwoningen maar ook géén kinderdagverblijven

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Recht op eeuwig vrij uitzicht bestaat niet
Lees verder →
Winnaar taart stichting sparrow

Hanneke uit Zuidhorn wint taartactie van stichting Sparrow

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In de maand april organiseerde de stichting een campagne voor haar verjaardagsfonds
Lees verder →
Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke beleeft nog primeur in zijn laatste seizoen

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
onverwacht opgeroepen om vanaf woensdag te koersen in de Ronde van Hongarije.
Lees verder →