Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Opruimactie eenmalig. Nu geld voor volle zak!

14 oktober 2010    Zuidhorn-nieuws
De opruimactie van afgelopen week van gemeenteambtenaren in Zuidhorn was een spontaan initiatief wat niet op regelmatige basis zal gebeuren.
Schoonmaakactiegemeente2010 480

De actie ontstond uit ergernis ook omdat de ambtenaren vanaf hun werkplek uitzicht hebben op de “hangplek” van jongeren bij de supermarkten. Deze plek spant de kroon wat rotzooi betreft.

Op de vraag van Webmaster aan de gemeente of er bijvoorbeeld een grotere afvalbak of zogenaamde blikvanger bij die plek geplaatst kan worden kwam een negatief antwoord. Wethouder Oomkes zei dat je dan de rotzooi op de grond bij die afvalbak hebt. Ook andere leden van het college vinden het een kwestie van mentaliteit. Dat is natuurlijk ook wel zo maar Webmaster is van mening dat je het toch zo makkelijk mogelijk moet maken om je afval kwijt te raken.

Hij denkt er over om zelf een vuilnisbak te plaatsen maar zit nog even met de logistiek van het legen daarvan.

Vooralsnog geeft hij eenmaal per week 10 euro voor een opgeruimde hangplek, fotootje maken van de actie uiteraard en vuilniszakken brengen naar de van Houtenstraat 13.

ACTIE VERLOPEN

6-10-2010 WIZ

spelregels:
Er is 1 keer per week een tientje beschikbaar en geen drank en drugs kopen natuurlijk!
actie loopt tot nadere aankondiging

ACTIE VERLOPEN

 

De »opruimactie van afgelopen week van gemeenteambtenaren in Zuidhorn was een spontaan initiatief wat niet op regelmatige basis zal gebeuren.

 

Deze drie jongens namen de handschoen op en ruimden de omgeving bij "Hangcontainer" bij het voetbalsportveld op. Maar liefst twee vuilniszakken vol werden bij webmaster thuisgebracht.

"Als we het zelf niet netjes houden verdwijnt deze plek misschien ook" zeiden ze. Hierbij doelen ze op het steigertje in het Joh. Smitpark wat al maanden geleden weg is gehaald. Alleen de palen staan nog in het water maar de steiger zelf is verwijderd.
Ook dat was een geliefde plek voor de jeugd om bijeen te komen.

Kortom: Als iedereen gewoon zijn eigen rommel opruimt wordt het een stuk netter.

Goed bezig jongens.


Overigens is dit niet het eerste 10tje voor een opruimactie. Vorige week werd de plek bij de supermarkten al opgeruimd door een stel Power teeners. Het is er echter nog niet van gekomen om hun 10tje uit te keren.

Een smsje begin deze week liep verkeerd af. De verzender van dat bericht begreep niet helemaal de spelregels.

Spelregels:
Er wordt 1 x per week een 10tje uitgekeerd

ACTIE VERLOPEN

Als het 10tje er die week al uit is kun je natuurlijk ook die plek even opruimen, in ieder geval je eigen afval maar dat is niet meer dan normaal, toch?


 

 
 

 

  • Schoonmaakactie1 480
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobri veld 2026

Zunobri wint de tweede helft

18 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri nam het op tegen de koploper uit Beilen.
Lees verder →
Isolatieaanpak nij begun

Inloopspreekuren en Bewonersavonden Nij Begun goed bezocht

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Informatie over de isolatiesubsidies door medewerkers van de gemeente
Lees verder →
Hans haze vz

Tussen de Gasten: Geen autobandwoningen maar ook géén kinderdagverblijven

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Recht op eeuwig vrij uitzicht bestaat niet
Lees verder →
Winnaar taart stichting sparrow

Hanneke uit Zuidhorn wint taartactie van stichting Sparrow

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In de maand april organiseerde de stichting een campagne voor haar verjaardagsfonds
Lees verder →
Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →