Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Oplichter kruipt in huid van chat-vriend(in

30 januari 2009    Zuidhorn-nieuws
300109 assen/groningen - Ben je nietsvermoedend op het internet aan het chatten met vrienden, wordt er plotseling heel subtiel gevraagd of je even 190 euro kunt voorschieten. De vriend in kwestie zit tijdelijk

300109
assen/groningen -
Ben je nietsvermoedend op het internet aan het chatten met vrienden, wordt er plotseling heel subtiel gevraagd of je even 190 euro kunt voorschieten. De vriend in kwestie zit tijdelijk krap bij kas en je schiet te hulp. Met internetbankieren is het geld snel overgemaakt. Maar de vriend is helemaal geen vriend. Het is een hacker die de hotmail-account van je vriend heeft gekraakt. Hij is als het ware in de digitale huid van je vriend gekropen en kan emailen en chatten met iedereen op de lijst van contactpersonen.

"Dit is wel een heel slimme manier om aan geld te komen", reageert een woordvoerster van telecom-waakhond Opta verbaasd. Voor het overige verwijst ze door naar de politie: "Dit riekt naar oplichting en dan is het gebruikelijk dat gedupeerden aangifte doen bij de politie."

Erwin Hummel uit Oldekerk was er bijna ingetrapt. Terwijl hij eerder deze week berichtjes uitwisselde met een vriendin kwam tussendoor ineens de vraag of hij even geld wilde voorschieten. Ze had tot drie keer toe een verkeerde pincode ingetoetst waardoor haar bankpas tijdelijk was geblokkeerd. Hummel had de tegenwoordigheid van geest de betreffende vriendin te bellen. Zij wist van niets. "Die avond stond haar telefoon roodgloeiend. Allemaal vrienden en kennissen die wilden weten hoe ze er financieel voorstond. Maar er waren ook mensen die in goed vertrouwen geld overmaakten, zelfs tot een bedrag van ruim 750 euro." Het geld kwam niet op haar rekening terecht, maar op die van de hacker.

Bij de politie is deze vorm van oplichting nog onbekend. "Wat we wel eerder tegenkwamen is dat hackers emailaccounts kraakten en vervolgens seksuele voorstellen deden aan vrienden en kennissen van de houder van de account", zegt de Groninger politiewoordvoerder Ger Blokzijl.

Ook Microsoft, eigenaar van hotmail en MSN, kent deze oplichtingspraktijken niet. "Mensen moeten heel voorzichtig met hun inloggegevens omgaan. Bedenk een goed wachtwoord, dus niet de naam van partner of kinderen, en ververs het wachtwoord geregeld. Gebruikers moeten zich realiseren dat een wachtwoord vertrouwelijke informatie is, die ze onder geen beding aan anderen mogen geven. Je geeft ook de sleutel van je voordeur niet aan de eerste de beste voorbijganger. Een goed werkende emailaccount is geld waard. Daar wordt door criminelen in gehandeld", aldus woordvoerder Ruud de Jonge.
dvhn

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Angstaanjagend normaal

Angstaanjagend normaal

03 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Een lezing over oorlogsmisdadigers, genocideplegers en terroristen
Lees verder →
Bert nederveen en jan bruins van rederijkerskamer de heidebloem

Rederijkerskamer de Heidebloem viert jubileum

03 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
150 jaar toneel, taal en traditie
Lees verder →
Bezoek zonnedorpen

Westerkwartier kijkt bij Zonnedorpen

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
fracties zien met eigen ogen hoe bewoners samen werken aan duurzame energie en wat dat kan betekenen voor het Westerkwartier
Lees verder →
Middag humsterland luchtfoto gcwk

Feestelijke presentatie van de landschapsbiografie Westerkwartier

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Verhalen die het Westerkwartier bijzonder maken
Lees verder →
Regisseur nico van der wijk en de spelers van de potvis (foto bram keuning)-1

Binnenkort in Zuidhorn op de planken: de toneelvoorstelling De Potvis

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De regisseur van De Potvis
Lees verder →
Mathijs boer ongeslagen tegen treffers arnhem

Landelijke jeugd ttv talero toont veerkracht

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Talero knokte zich terug uit een 3-5 achterstand.
Lees verder →