Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Opkikker voor ondernemers Zuidhorn

21 september 2017    Zuidhorn-nieuws
Tweede meet-up over identiteitsmarketing
Meet-up-2017 (7)

Woensdagavond 20 september organiseerde de gemeente een tweede Meetup voor ondernemers en andere belangstellenden in het gemeentehuis. Deze Meetup begon met een Eatup van het Derde Perron. Een informele manier om een avond te beginnen.

Na een inleiding van ‎beleidsmedewerker kenniseconomie van de gemeente Dick Oudman en wethouder Fred Stol luisterden een veertigtal aanwezigen naar spreker Tom Kikkert. Deze expert op het gebied van identiteitsmarketing vertaalt succesformules van grote bedrijven naar praktische en toepasbare tips.

Hij doet dit door te beginnen bij de identiteit. Bedrijven, merken en gemeenten die meer focus leggen op hun identiteit zullen merken dat juist een fysieke omgeving, door onder andere de rol van emotie, veel waarde heeft. Hiermee kunnen de lokale ondernemers met enkele (kleine) aanpassingen heel snel het verschil maken in hun bedrijf.

Boerenverstand
Veel van de zaken die Tom als voorbeeld gaf zijn met elk boerenverstand te verklaren maar kunnen toch een eyeopener zijn.
In winkel (straten ) staan vaak schreeuwerige borden met korting terwijl de consument zich fijner voelt ( en meer geneigd te kopen ) in een prettigere omgeving. Hoe deze omgeving ( winkel ) succesvol vorm te geven begint met het zoeken van de eigen identiteit.

Middels een presentatie werden de aanwezigen geïnformeerd over menstypes ( avontuurlijk, behoedzaam ), functioneren van het brein en beslisfactoren ( 95%  wordt besloten op basis van emotie ipv ratio ) en zagen voorbeeldreclames van grote bedrijven die identiteitsmarketing tot kunst hebben verheven.

Vanuit de zaal kwamen vragen over toepasbaarheid in hun bedrijf of dorp. Als tip werd gegeven om in kleine stapjes veranderingen door te voeren en te kijken hoe dat uitpakt.

Na afloop zochten de aanwezigen elkaar op om van gedachten te wisselen, te netwerken en plannen te smeden.

Living Lab
Het Living Lab Zuidhorn is een fysieke omgeving rondom het gemeentehuis. Hier kunnen de 5 O’s (Ondernemers, Onderwijs, Omgeving, Onderzoek en Overheid) elkaar ontmoeten en elkaar binnen projecten en processen uitdagen op het gebied van kenniseconomie en innovatie.

Wethouder Fred Stol, verantwoordelijk voor van kenniseconomie en innovatie: “De Meetups in het Living Lab dragen bij aan het stimuleren van de lokale economie door nieuwe kennis beschikbaar en toepasbaar te maken voor de lokale ondernemers.”

  • Meet-up-2017 (1)
  • Meet-up-2017 (2)
  • Meet-up-2017 (3)
  • Meet-up-2017 (4)
  • Meet-up-2017 (5)
  • Meet-up-2017 (6)
  • Meet-up-2017 (8)
  • Meet-up-2017 (9)
  • Meet-up-2017 (10)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Sterkwkwoning

Woningbouw – bouwen voor onze eigen inwoners!!

16 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Wij, Sterk Westerkwartier, vinden dat woningbouw moet aansluiten bij de echte behoefte van onze inwoners
Lees verder →
Zunobri zaal

Zunobri 1 wint ook laatste zaalwedstrijd

16 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
De wedstrijd begint met een doelpunt voor NKC/Wees Kwiek, maar Yoram Birza en Stefan Steenbergen schieten de stand naar 1-2.
Lees verder →
Team 1 jeugd 5-5 bij zwolle 2.

Knap gelijkspel jeugd Talero 1 in Zwolle

16 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Kopman Mathijs Boer won twee wedstrijden met overtuiging.
Lees verder →
I pad

Een iPad huren voor je event

16 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Lees verder →
Route rubicon

Route Rubicon-locatie maakt echt het verschil voor jongeren

14 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Donderdagmiddag openden wethouder Bé Schollema, Noorderpoort directeur Astrid Kramer en Nij Begun-kwartiermaker Henk Nijboer de nieuwe locatie van Route Rubicon in Leek
Lees verder →
Verkiezingsdebat onderling sterk

Onderling Sterk organiseert verkiezingsdebat

13 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Open gesprek waarbij de leden van Onderling Sterk hun ervaringen en wensen konden vertellen
Lees verder →