Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Opening Toeristisch seizoen Westerkwartier met tiende editie Ei Ei

3 april 2018    Zuidhorn-nieuws - fotos
Muziek, Hondenshow, Abel Tasman en groentesoep van Tineke Nauta
Ei ei 2018- (56)

Tweede Paasdag was de tiende editie van Ei Ei Westerkwartier. De traditionele opening van het Toeristisch seizoen in het Westerkwartier. Op maar liefst veertien locaties kon men kennismaken met de toeristische ondernemers in de regio.

Op twee verzamellocaties, in Tolbert bij de Cazemierboerderij en in Niehove bij Fruitteeltbedrijf Oudebosch stonden ook tal van ondernemers met stands om hun bedrijf te promoten. Energiek voorzitter Jan Oomkes had vier vertegenwoordigers van de Westerkwartier gemeenten bereid gevonden de openingshandeling te verrichten. Door het tikken van een eitje en het bakken van een omelet ging de dag van start.

Mannenkoor Mosterd na de maaltijd zorgde vervolgens in de CazemierBoerderij de muzikale ondersteuning. Ondertussen was er buiten een Hondenshow en waren er in de HJC manege paarden activiteiten.

Tussen beide verzamellocaties reed een oude bus waarvan gretig gebruik gemaakt werd.

Het Blotevoetenhof in Opende greep de gelegenheid aan om tijdens Ei Ei een nieuwe activiteit te lanceren;  Bungelwuppen, de oudste extreme sport van Nederland. Langs een vooraf bepaalde route zijn op verschillende plekken Polsstokken geplaatst.

Het Abel Tasmanmuseum had een tentoonstelling in gericht in de kerk in Lutjegast. Muzikale noot was daar een doedelzakspeler.

In Niezijl was er grote belangstelling voor het Blik, Trommel en oudheden museum van Hein en Tineke Nauta. Naast het bewonderen van de collectie proefde menig bezoeker ook van de heerlijke groentesoep van Tineke.

Op de verzamellocatie Oudebosch was het weer als vanouds gezellig, alhoewel het zo nu en dan wat spetterde reed het treintje goed gevuld met bezoekers door de boomgaarden en voer het bootje van Bootverhuur Lauwers regelmatig. Binnen konden cupcakes worden gemaakt en appeltjes geperst door de kids en geproefd worden van boerderij ijs en het Aduarder stoofpotje van Jenze Kingma.

Het seizoen is geopend!

 

Jammer genoeg was de Struisvogelboerderij van de familie Kreij in Boerakker gesloten wegens de ophokplicht in verband met de vogelgriep. Tijdens eerdere edities was deze locatie goed voor 1500 bezoekers!

 

» Bekijk meer foto's op facebook


 

  • Ei ei 2018- (10)
  • Ei ei 2018- (34)
  • Ei ei 2018- (19)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wilgehoeve

Nieuwe dagbesteding in Niekerk-Westerkwartier: De Wilgenhoeve

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Opent deuren op 5 januari 2026 en is bedoeld voor licht dementerenden en eenzame ouderen
Lees verder →
Raad inspreker jan jaap de boer

Extra injectie voor Regiomarketing Westerkwartier: stichting kan per 2026 professioneel van start

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws
€60.000,- als ( extra) subsidie
Lees verder →
2025 wegman

Eigenaars dierenspeciaalzaak stoppen er mee, winkel blijft

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Vanaf december elke zaterdag vrij voor Arnold en Rolinka Wegman
Lees verder →
Steven klein nijenhuis bron website

Een van de beste groenterestaurants van de wereld in Aduard (Westerkwartier)

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Onder de Linden in Aduard naast Michelinster ook 5 radijzen!
Lees verder →
Bermmaaisel als compost - wethouder hans haze bij boerenbedrijf familie beving

Boer geeft bermgras tweede leven als compost

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier werkt samen met boeren aan duurzame landbouw in de pilot ‘Bermmaaisel composteren’
Lees verder →
Raadsvergadering 2024

Raadsvergadering over Programmabegroting 2026-2029

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
woensdag 12 november om 16.00 uur
Lees verder →