Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Opening Toeristisch seizoen Westerkwartier met tiende editie Ei Ei

3 april 2018    Zuidhorn-nieuws - fotos
Muziek, Hondenshow, Abel Tasman en groentesoep van Tineke Nauta
Ei ei 2018- (56)

Tweede Paasdag was de tiende editie van Ei Ei Westerkwartier. De traditionele opening van het Toeristisch seizoen in het Westerkwartier. Op maar liefst veertien locaties kon men kennismaken met de toeristische ondernemers in de regio.

Op twee verzamellocaties, in Tolbert bij de Cazemierboerderij en in Niehove bij Fruitteeltbedrijf Oudebosch stonden ook tal van ondernemers met stands om hun bedrijf te promoten. Energiek voorzitter Jan Oomkes had vier vertegenwoordigers van de Westerkwartier gemeenten bereid gevonden de openingshandeling te verrichten. Door het tikken van een eitje en het bakken van een omelet ging de dag van start.

Mannenkoor Mosterd na de maaltijd zorgde vervolgens in de CazemierBoerderij de muzikale ondersteuning. Ondertussen was er buiten een Hondenshow en waren er in de HJC manege paarden activiteiten.

Tussen beide verzamellocaties reed een oude bus waarvan gretig gebruik gemaakt werd.

Het Blotevoetenhof in Opende greep de gelegenheid aan om tijdens Ei Ei een nieuwe activiteit te lanceren;  Bungelwuppen, de oudste extreme sport van Nederland. Langs een vooraf bepaalde route zijn op verschillende plekken Polsstokken geplaatst.

Het Abel Tasmanmuseum had een tentoonstelling in gericht in de kerk in Lutjegast. Muzikale noot was daar een doedelzakspeler.

In Niezijl was er grote belangstelling voor het Blik, Trommel en oudheden museum van Hein en Tineke Nauta. Naast het bewonderen van de collectie proefde menig bezoeker ook van de heerlijke groentesoep van Tineke.

Op de verzamellocatie Oudebosch was het weer als vanouds gezellig, alhoewel het zo nu en dan wat spetterde reed het treintje goed gevuld met bezoekers door de boomgaarden en voer het bootje van Bootverhuur Lauwers regelmatig. Binnen konden cupcakes worden gemaakt en appeltjes geperst door de kids en geproefd worden van boerderij ijs en het Aduarder stoofpotje van Jenze Kingma.

Het seizoen is geopend!

 

Jammer genoeg was de Struisvogelboerderij van de familie Kreij in Boerakker gesloten wegens de ophokplicht in verband met de vogelgriep. Tijdens eerdere edities was deze locatie goed voor 1500 bezoekers!

 

» Bekijk meer foto's op facebook


 

  • Ei ei 2018- (10)
  • Ei ei 2018- (34)
  • Ei ei 2018- (19)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Isabella werkhoven (1969), interlude (berenklauwen 4), 2013-2018, olieverf op linnen

Talkshow Kunstproat in Museum Wierdenland

05 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Kunstenaars Gronings Licht in gesprek met kunstjournalist Eric Bos
Lees verder →
Onthulling  centrumvise

Centrum Zuidhorn: groener en aantrekkelijker

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Na de zomer feestelijk moment voor inwoners
Lees verder →
Keukentafel lto

CDA Westerkwartier en LTO spreken over vergunningen, stikstof en toekomstperspectief

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het overleg is gesproken over de gevolgen van gemeentelijke besluitvorming voor boeren en hun bedrijven.
Lees verder →
Cda 2026

CDA op campagne in het Middag Humsterland: luisteren, verbinden en toekomstgericht besturen

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het bezoek onderstreepte hoe belangrijk het is dat bestuurders niet alleen beleid maken vanaf papier, maar eerst goed luisteren naar de praktijk
Lees verder →
Veilig zichtbaar logootje

Zichtbaar Veilig: inventarisatie van (on)veilige plekken in Westerkwartier

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA) starten in de gemeente Westerkwartier het initiatief Zichtbaar Veilig.
Lees verder →
Fieke gosselaar

Fieke Gosselaar te gast bij de Peter, Pieternel en Meindert show

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 20 maart presenteert In ‘t Holt 1654 alweer de 21e aflevering van de Peter, Pieternel en Meindert show. De speciale gast van de avond is schrijver Fieke Gosselaar.
Lees verder →