Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Opening Toeristisch seizoen Westerkwartier met tiende editie Ei Ei

3 april 2018    Zuidhorn-nieuws - fotos
Muziek, Hondenshow, Abel Tasman en groentesoep van Tineke Nauta
Ei ei 2018- (56)

Tweede Paasdag was de tiende editie van Ei Ei Westerkwartier. De traditionele opening van het Toeristisch seizoen in het Westerkwartier. Op maar liefst veertien locaties kon men kennismaken met de toeristische ondernemers in de regio.

Op twee verzamellocaties, in Tolbert bij de Cazemierboerderij en in Niehove bij Fruitteeltbedrijf Oudebosch stonden ook tal van ondernemers met stands om hun bedrijf te promoten. Energiek voorzitter Jan Oomkes had vier vertegenwoordigers van de Westerkwartier gemeenten bereid gevonden de openingshandeling te verrichten. Door het tikken van een eitje en het bakken van een omelet ging de dag van start.

Mannenkoor Mosterd na de maaltijd zorgde vervolgens in de CazemierBoerderij de muzikale ondersteuning. Ondertussen was er buiten een Hondenshow en waren er in de HJC manege paarden activiteiten.

Tussen beide verzamellocaties reed een oude bus waarvan gretig gebruik gemaakt werd.

Het Blotevoetenhof in Opende greep de gelegenheid aan om tijdens Ei Ei een nieuwe activiteit te lanceren;  Bungelwuppen, de oudste extreme sport van Nederland. Langs een vooraf bepaalde route zijn op verschillende plekken Polsstokken geplaatst.

Het Abel Tasmanmuseum had een tentoonstelling in gericht in de kerk in Lutjegast. Muzikale noot was daar een doedelzakspeler.

In Niezijl was er grote belangstelling voor het Blik, Trommel en oudheden museum van Hein en Tineke Nauta. Naast het bewonderen van de collectie proefde menig bezoeker ook van de heerlijke groentesoep van Tineke.

Op de verzamellocatie Oudebosch was het weer als vanouds gezellig, alhoewel het zo nu en dan wat spetterde reed het treintje goed gevuld met bezoekers door de boomgaarden en voer het bootje van Bootverhuur Lauwers regelmatig. Binnen konden cupcakes worden gemaakt en appeltjes geperst door de kids en geproefd worden van boerderij ijs en het Aduarder stoofpotje van Jenze Kingma.

Het seizoen is geopend!

 

Jammer genoeg was de Struisvogelboerderij van de familie Kreij in Boerakker gesloten wegens de ophokplicht in verband met de vogelgriep. Tijdens eerdere edities was deze locatie goed voor 1500 bezoekers!

 

» Bekijk meer foto's op facebook


 

  • Ei ei 2018- (10)
  • Ei ei 2018- (34)
  • Ei ei 2018- (19)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Politieauto

Twee auto’s botsen op Rijksstraatweg N355

06 november 2025    Zuidhorn-nieuws
N355 tussen Grijpskerk en Noordhorn was deels afgesloten door ongeluk
Lees verder →
Shanty-koor

4e Lustrumviering van “Shantykoor Allemanseindje” uit Zuidhorn

05 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Met optredens van dameskoor “De Klinckers” uit Zuidhorn en het accordeon ensemble “Arcade”
Lees verder →
Leekster voetbalgala foto roel lubbers, wiebe kooiker of henk mulder

Loting 38e Leekster Voetbalgala door Harry Zwiers

05 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Speeldata Leekster Voetbalgala zijn bekend
Lees verder →
Klimaatgesprekken-credit-chantal-bekker

Klimaatcoaches organiseren KlimaatGesprekken workshopreeks in gemeente Westerkwartier

04 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Klimaatvriendelijker kiezen: niet omdat het moet, maar omdat het kan
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, grofvuilroute & Uitslag Westerkwartier Tweede Kamerverkiezing

04 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 4 november
Lees verder →
Ondertekening dorps-isolatieaanpak (3)

Dorpsinitiatieven nóg beter op gang helpen

03 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Ondertekening samenwerking dorps-isolatieaanpak Westerkwartier
Lees verder →