Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Opening tentoonstelling schilderijen leerlingen OBS de Triangel Grijpskerk

15 november 2018    Zuidhorn-nieuws
donderdag 22 november door wethouder Bakker
Mienland

Op donderdag 22 november, om 14.00  uur opent wethouder Bakker van de gemeente Zuidhorn in de openbare bibliotheek van Grijpskerk een tentoonstelling van schilderijen, gemaakt door leerlingen van OBS de Triangel uit Grijpskerk. De geëxposeerde schilderijen zijn gemaakt door leerlingen uit de bovenbouw (groep 5 t/m 8) binnen het voor het  Ploegjubileum ontwikkelde educatieproject ‘Dit is mien Laand’.  (http://www.ditismienlaand.nl). De tentoonstelling zal enkele weken blijven hangen.

  Het is dit jaar 100 jaar geleden dat een groep eigenwijze en vernieuwende kunstenaars uit Groningen kunstkring De Ploeg heeft opgericht. Hun dadendrang en vooral de wijze waarop zij Groningen, maar vooral het Groninger landschap hebben geschilderd heeft hen geliefd gemaakt bij vele Groningers. Zij waren 100jaar  geleden de eerste kunstenaars die de Provincie introkken om het grootse en weidse ‘Grunneger laand’ in modernistische schilderijen te vereeuwigen, en hoe!

  Het educatieproject ‘Dit is mien Laand’ wil zo veel mogelijk kinderen in Groningen (Stad en Ommeland) bereiken en hun deelgenoot maken van dit voor Groningen bijzondere en kleurrijke cultureel erfgoed. Niet alleen hebben de leerlingen veel geleerd over De Ploeg en hun expressionistische werk. Zij gingen ook zelf aan de slag met kwast en verf om in de eigen omgeving, geïnspireerd door het werk van De Ploeg een nieuwe (creatieve) relatie met  hun ‘Grunneger Laand’ aan te gaan.  

  Sinds afgelopen voorjaar hebben meer dan 1500 leerlingen in stad en provincie Groningen kennis genomen van de ontstaansgeschiedenis van De Ploeg en het werk van leden als Jan Wiegers, Jan Altink, Alida Pott, Job Hansen en Johan Dijkstra. De belangrijkste reden voor de oprichting van De Ploeg was het mogelijk maken van exposities. Net zoals de Leden van De Ploeg hun werk met de Groningers wilden delen willen de leerlingen van CBS de Rank nu hetzelfde. Komt dus allen genieten van hun kleurrijke werk.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →
Sterkwkwoning

Bloeiende partij Sterk Westerkwartier bedankt al haar kiezers!

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
verdubbeld van 3 zetels naar 6 zetels!
Lees verder →
Richard lamberst

Nieuwe kavels in de verkoop op bedrijvenpark Leeksterveld in Leek

20 maart 2026    Regio-nieuws
De afgelopen jaren hebben zich al veel bedrijven gemeld bij de gemeente.
Lees verder →
 

Meer dan 2.500 leerlingen doen mee aan 15e zwerfafvalactie van NDCE Westerkwartier

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
”Het is mooi om te zien hoe leerlingen zich hiervoor inzetten en samen zorgen voor een schonere en leefbaardere schoolomgeving en buurt.”
Lees verder →
Iphone

Zo kies je een slim én goedkoop mobiel abonnement

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Je mobiele telefoon is tegenwoordig bijna een verlengstuk van jezelf.
Lees verder →