Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

opening doorgang Herestraat-Schoutstraat Grijpsker

6 april 2010    Zuidhorn-nieuws
Burgemeester Fennema opent doorgang herestraat-schoutstraat grijpskerkZaterdag 10 april verrichtte burgemeester Bertus Fennema de opening van de doorgang Herestraat-Schoutstraat te Grijpskerk.De opening van de doorgang was het sluitstuk van de herinrichting van het

Burgemeester Fennema opent doorgang herestraat-schoutstraat grijpskerk

Zaterdag 10 april verrichtte burgemeester Bertus Fennema de opening van de doorgang Herestraat-Schoutstraat te Grijpskerk.De opening van de doorgang was het sluitstuk van de herinrichting van het centrum van Grijpskerk. Ter gelegenheid hiervan organiseren de vereniging dorpsbelangen en de handelsvereniging Grijpskerk deze dag allerlei activiteiten.

Doorgang
De doorgang van de Herestraat naar de Schoutstraat vindt zijn oorsprong in de plannen voor de uitbreiding van de supermarkt C1000 op het terrein van dorpshuis De Burcht. Axes Architecten uit Assen heeft de uitbreiding van de supermarkt ontworpen en ook de herinrichting van het terrein rond de voormalige De Burcht uitgewerkt. De plannen voor de herinrichting zijn samen met een klankbordgroep, bestaande uit omwonenden en vertegenwoordigers van de vereniging dorpsbelangen en de handelsvereniging Grijpskerk, tot stand gekomen. Om de doorgang te kunnen realiseren, heeft de gemeente het pand Tjoelker (Herestraat 28-30) aangekocht. In het najaar 2009 is het pand gesloopt en is de ontstane ruimte heringericht.

Opwaardering
Het resultaat mag er zijn. Een mooie en ruime ontsluiting van het centrum voor voetgangers en fietsers. De herinrichting van het gebied betekent een opwaardering voor de kern van Grijpskerk. Met de aanleg van het parkeerterrein bij de supermarkt en de aankoop van de parkeerplaatsen aan de Jonkerslaan door de gemeente, beschikt Grijpskerk nu ook over een ruim parkeeraanbod in het centrum.
06-04-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →