Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Openbare avond “Zuidhorn Geeft Tegengas”

10 februari 2015    Zuidhorn-nieuws
Op deze avond wordt ingegaan op het beleid dat de gemeente Zuidhorn voert op het gebied van de gevolgen van de aardgaswinning.
Klaas wybo van der hoek

Op woensdagavond 18 februari 2015 (20.00 uur, Balk, de Gast, Zuidhorn) houdt Comité Zuidhorn Geeft Tegengas een openbare avond.

Het Comité Zuidhorn Geeft Tegengas heeft de volgende doelen:
onafhankelijke informatie en kennis verzamelen en bundelen over de gevolgen van de aardgaswinning voor de dorpen en inwoners in de gemeente Zuidhorn op de middenlange en lange termijn;
samenbrengen van inwoners die te maken hebben met schade en daardoor elkaar steunen;
aandacht vragen voor de gevolgen van de aardgaswinning door regelmatig experts te raadplegen, bijeenkomsten te houden en de media op de hoogte te houden.

Op deze avond wordt ingegaan op het beleid dat de gemeente Zuidhorn voert op het gebied van de gevolgen van de aardgaswinning. Verder wordt nagegaan op welke wijze betrokken bewoners elkaar kunnen steunen om de gevolgen van de aardgaswinning het hoofd te bieden.

Klaas-Wybo van der Hoek en Dick Tillema zijn de oorspronkelijke initiatiefnemers van het Comité Zuidhorn Geeft Tegengas. Dick Tillema is niet meer direct bij de organisatie betrokken, maar is thans adviseur. Pauline Kooistra behoort tegenwoordig tot een van de organisatoren. Het is een burgerinitiatief en geen formele organisatie.  Het gaat om de inwoners, de leefbare toekomst van onze dorpen en hun belangen, aldus de initiatiefnemers. Klaas-Wybo van der Hoek heeft zich de afgelopen jaren in en buiten de gemeenteraad ingezet om de aardgaswinning en de gevolgen daarvan op de politieke en bestuurlijke agenda te krijgen. Dick Tillema was bijna 20 jaar geleden als voorzitter van Dorpsbelangen Aktie ’68  Kommerzijl én als voorzitter van Kommerzijl Geeft Tegengas (KGT) nauw betrokken bij de discussies over de aanleg van het gasveld Grijpskerk. Paulien Kooistra is deskundig op het gebied van de gasmarkt.

Belanghebbenden, belangstellenden en verder iedereen die daaraan behoefte heeft, kunnen zich bij Zuidhorn Geeft Tegengas aansluiten.

Contact: klaas-wybo.v.d.hoek.raad@zuidhorn.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobrileeuwarden

Zunobri mag blij zijn met een punt

15 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Moeizame middag in Leeuwarden
Lees verder →
Ttv assen ruben talen

Prima prestaties ttv talero jeugd in Assen

15 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
perspectief voor de toekomst
Lees verder →
Kampioenen mo201  (1)

Meiden van MO20/1 verdiend kampioen

14 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Laatste wedstrijd tegen coryfeeën team
Lees verder →
Sparrow remco ellie

Remco en Ellie Pijper uit Niekerk maken het verschil voor kinderen in de Filipijnen

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Stichting Sparrow bestaat inmiddels 17 jaar en zet zich in voor kinderen die in de Filipijnen onder de armoedegrens leven.
Lees verder →
Winterfair-2025 (13)

Muzikale winterfair met suikerspin en chocolademelk in Zuidhorn

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Kerstboodschap Burgemeester; “Koop lokaal”!
Lees verder →
Viaduct a7 militair fred nieuman

Viaduct A7 wordt vernoemd naar omgekomen militair

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Fred Nieuman, die zich onvoorwaardelijk voor de vrijheid en veiligheid van anderen heeft ingezet
Lees verder →