Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Openbare avond “Zuidhorn Geeft Tegengas”

10 februari 2015    Zuidhorn-nieuws
Op deze avond wordt ingegaan op het beleid dat de gemeente Zuidhorn voert op het gebied van de gevolgen van de aardgaswinning.
Klaas wybo van der hoek

Op woensdagavond 18 februari 2015 (20.00 uur, Balk, de Gast, Zuidhorn) houdt Comité Zuidhorn Geeft Tegengas een openbare avond.

Het Comité Zuidhorn Geeft Tegengas heeft de volgende doelen:
onafhankelijke informatie en kennis verzamelen en bundelen over de gevolgen van de aardgaswinning voor de dorpen en inwoners in de gemeente Zuidhorn op de middenlange en lange termijn;
samenbrengen van inwoners die te maken hebben met schade en daardoor elkaar steunen;
aandacht vragen voor de gevolgen van de aardgaswinning door regelmatig experts te raadplegen, bijeenkomsten te houden en de media op de hoogte te houden.

Op deze avond wordt ingegaan op het beleid dat de gemeente Zuidhorn voert op het gebied van de gevolgen van de aardgaswinning. Verder wordt nagegaan op welke wijze betrokken bewoners elkaar kunnen steunen om de gevolgen van de aardgaswinning het hoofd te bieden.

Klaas-Wybo van der Hoek en Dick Tillema zijn de oorspronkelijke initiatiefnemers van het Comité Zuidhorn Geeft Tegengas. Dick Tillema is niet meer direct bij de organisatie betrokken, maar is thans adviseur. Pauline Kooistra behoort tegenwoordig tot een van de organisatoren. Het is een burgerinitiatief en geen formele organisatie.  Het gaat om de inwoners, de leefbare toekomst van onze dorpen en hun belangen, aldus de initiatiefnemers. Klaas-Wybo van der Hoek heeft zich de afgelopen jaren in en buiten de gemeenteraad ingezet om de aardgaswinning en de gevolgen daarvan op de politieke en bestuurlijke agenda te krijgen. Dick Tillema was bijna 20 jaar geleden als voorzitter van Dorpsbelangen Aktie ’68  Kommerzijl én als voorzitter van Kommerzijl Geeft Tegengas (KGT) nauw betrokken bij de discussies over de aanleg van het gasveld Grijpskerk. Paulien Kooistra is deskundig op het gebied van de gasmarkt.

Belanghebbenden, belangstellenden en verder iedereen die daaraan behoefte heeft, kunnen zich bij Zuidhorn Geeft Tegengas aansluiten.

Contact: klaas-wybo.v.d.hoek.raad@zuidhorn.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Lego

Dubbel jubileum voor LEGO beurs in het LEGiO-museum

21 september 2026    Zuidhorn-nieuws
10-jarig jubileum én vijfde editie bouwsteenbeurs
Lees verder →
Zunobri 2026

Moeizame maar terechte overwinning Zunobri 1

21 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
5-12 overwinning op Sparta 5
Lees verder →
Politieauto

Persoon valt in Van Starkenborghkanaal tussen Dorkwerd en Aduard

21 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zondagochtend rond 06.00 uur
Lees verder →
Startersdag

Startersdag voor beginnende ondernemers

20 september 2026    Zuidhorn-nieuws
inspirerende avond vol praktische kennis, ondernemersverhalen en waardevolle ontmoetingen
Lees verder →
Fietspadplus mollema

Doe mee aan fietsactie voor korte ritten

20 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor het eerst doen alle tien Groninger gemeenten mee aan de campagne ‘Kort ritje? Da’s zo gefietst!’.
Lees verder →
Meezingcafe data 26-27

Meezing café Grijpskerk van start

20 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Genieten van het samen zingen, ook al zing je niet perfect.
Lees verder →