Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Open Monumentendag Zuidhorn: Informatieavond en fotowedstrijd

22 augustus 2016    Zuidhorn-nieuws
Het thema van dit jaar is Iconen en Symbolen.
Grijpskerk groningerstraatweg23

Donderdag 8 september 2016 wordt in Hotel Restaurant Aduard een Informatieavond van de Open Monumentendag Zuidhorn gehouden.Het thema van dit jaar is Iconen en Symbolen.

De gemeente Zuidhorn is rijk bedeeld met Rijksmonumenten, het zijn er maar liefst 114, verdeeld in een zestal categorieën, woonhuizen, boerderijen, kerken, molens, archeologische monumenten en bijzondere opstallen, zoals bijvoorbeeld Steentil in Aduard en de voormalige zuivelfabriek in Grijpskerk. In, aan en op die monumenten wemelt het van de iconen en symbolen: gevelstenen, beeldhouwwerk, ornamenten, reliëfs en schilderingen. En ook de monumenten zelf hebben iconische waarde en/of een symbolische betekenis; monumenten kunnen icoon zijn van geloof, van spiritualiteit, maar ook van bestuur, handel, economie, rijkdom of wetenschap.

Dit jaar is het dorp Aduard de centrale plaats op Open Monumentendag, waarbij een en ander is georganiseerd in nauwe samenwerking met het Kloostermuseum Aduard, Sint Bernardushof.


Informatieavond
Aanvang 19:30 uur. Vanaf 19:00 uur is de zaal open en staat de koffie en thee voor u klaar.

Programma:
19:30 uur Welkom door Jan Oomkes, voorzitter Open Monumentendag Zuidhorn.
19:45 uur Wapens en symbolen op grafzerken, door Redmer Alma.
20:10 uur Anno Smith versierde het noorden met vrolijkheid en symbolen, door dr. Egge Knol, conservator archeologie, geschiedenis en oude kunst van het Groninger Museum. Hij was onlangs coördinator van de expositie over Anno Smith in het Groninger Museum.
20:35 uur Intermezzo

20:45 uur Pauze

21:15 uur Iconen, door Vader Onufry, priester van de Russisch-Orthodoxe kerk Groningen.
21:40 uur Aduard, een voorafspiegeling van het Hemelse Paradijs, door Jakob Loer, mediëvist.
22:05 uur Afsluiting.

De toegang en de koffie en thee zijn gratis.
Na afloop is er gelegenheid tot even napraten.

Fotowedstrijd

Open Monumentendag Zuidhorn wil graag weten wat voor u het icoon van uw dorp of omgeving is. Dat kan bijvoorbeeld de kerk midden in het dorp zijn, of slecht de torenspits van veraf zichtbaar. Misschien is het een eenzame boom ergens midden in het landschap, of dat bruggetje over een riviertje waar u altijd overheen fietst.

Woont u in de gemeente Zuidhorn en bevindt uw ‘icoon’ zich ook binnen de gemeentegrenzen van Zuidhorn, maak een foto en schrijf er in een paar zinnen bij waarom dit voor u een ‘icoon’ is.

Stuur de foto (minimaal 20 x 30 cm) met de korte tekst in vòòr 1 oktober onder vermelding van uw naam en adres:
• per post naar Open Monumentendag Zuidhorn,
Ds Koppiusweg 46, 9833 PD Den Ham.
• per e-mail naar openmonumentendag-zuidhorn@kpnmail.nl
De inzendingen worden beoordeeld op originaliteit, de foto en de bijbehorende tekst.
De winnende foto zal in oktober 2016 bekend gemaakt worden op de website www.openmonumentendag-zuidhorn.nl. Hij/zij krijgt een attentie thuis bezorgd.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gob inzicht

Wereld van het Kinderbrein

23 september 2023    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Lezing Mark Mieras
Lees verder →
Woonplan

Woonplan voor 750-1300 tot woningen in Zuidhorn en Briltil

22 september 2023    Zuidhorn-nieuws
B&W stellen concept-woonplan voor Zuidhorn en Briltil vast
Lees verder →
Politieauto

Man aangehouden voor inbraak in horeca Zuidhorn

22 september 2023    Zuidhorn-nieuws
Hij maakte een bedrag van 450 euro buit.
Lees verder →
Hans haze vz

1000-1400 woningen in Leek en Tolbert

22 september 2023    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Nieuwe plek voor bestaande bedrijven, sportverenigingen en onderwijs
Lees verder →
Weidevogel-fietstocht (10)

Subsidie voor fietsinitiatieven in de provincie

21 september 2023    Zuidhorn-nieuws
bijvoorbeeld voor onderzoek, proef, fietsevenement of een side-event bij een wielerwedstrijd
Lees verder →
Terin info

Geen treinen Groningen – Zuidhorn na aanrijding

21 september 2023    Zuidhorn-nieuws
Dat gebeurde op een spoorwegovergang in Den Horn
Lees verder →