Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Op naar een aantrekkelijker centrum

21 november 2016    Zuidhorn-nieuws - fotos
Zakenkring doet rondje centrum met gemeente
Rondje-centrum (1)

Een gezelschap onder leiding van voorzitter van Zakenkring Zuidhorn Jan Oomkes trok maandagmiddag 14 november door het centrum van Zuidhorn.

Op uitnodiging van deze kersverse voorzitter liepen van de gemeente wethouder Bakker, Hans Bekkema, Sijtze Dijkstra en (notulist) Bert Groenewolt mee. Het doel was om over een aantal zaken duidelijkheid te verkrijgen én op een aantal andere zaken aandacht te vestigen.

Bijvoorbeeld wie er verantwoordelijk is voor de schoonmaak van de pleinen en de frequentie daarvan met name ivm onkruid. Of; kunnen we deze muur gebruiken om kunst te plaatsen.

Het rondje is onderdeel van het plan van aanpak wat Oomkes de leden van Zakenkring Zuidhorn onlangs voorlegde. De bedoeling is om de aantrekkelijkheid van het centrum te vergroten met meer kleur, sfeer en kunst.

Dat kan, zo zegt de voorzitter door meer groen, vlaggen, speelblokken voor kinderen en kunstobjecten.

Ook haakt Zakenkring Zuidhorn aan bij het initiatief van stichting Uit de kunst die al plannen had om een aantal kunstzinnige banken te laten maken. Er is voorkeur voor locaties en daarvoor was ook deze dag ingepland.

Daarnaast werden ook algemene zaken benoemd zoals het duidelijk(er) markeren van hoogteverschillen voor ouderen en slechtzienden bij de trappen op de Overtuinen en Dorpsvenne en het aanpakken van de hangplek bij de Action.

De gemeente toonde zich bereidwillig om mee te werken en komt spoedig op een aantal vragen terug.

Hierbij wordt jou als lezer een tweetal vragen voorgelegd:


Wat vind jij het belangrijkste wat er in het centrum moet gebeuren om het levendiger te krijgen.

Wat stoort je het meeste in het centrum van Zuidhorn.

Laat hieronder een reactie achter of reageer per mail ( » Email )

  • Rondje-centrum (2)
  • Rondje-centrum (3)
  • Rondje-centrum (4)
  • Rondje-centrum (5)
  • Rondje-centrum (6)
  • Rondje-centrum (7)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wethouder be schollema verricht officiele openingshandeling lauwers college grijpskerk-1

Lauwers College officieel geopend: eigentijds schoolgebouw dat leerlingen en medewerkers verbindt

02 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Gebouw dat aansluit bij het onderwijs van vandaag
Lees verder →
Armoncio  large-001

Barokke parels uit Napels: Een avond vol Italiaanse barok

02 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Van verstilde devotie tot virtuoze concertmuziek: dit programma neemt u mee naar het hart van de Italiaanse barok
Lees verder →
2. max ali cohen, kerk ezinge, ca. 1935, gouache op hardboard, 58 x 70 cm, collectie stichting johan dijkstra foto joop van putten-1

Tentoonstelling ‘Max Ali Cohen’ in Museum Wierdenland

02 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Deze tentoonstelling is georganiseerd in nauwe samenwerking met Museum Belvédère.
Lees verder →
Mini kraan

Grondwerk in een woonomgeving: zo beperk je overlast en herstelwerk

02 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Grondwerk uitvoeren in een woonomgeving vraagt om een andere aanpak dan werken op een ruim bouwterrein.
Lees verder →
Oetze mulder kiekebeld vz

Posta7 ‘Ondernemer van de Maand’ VZ Westerkwartier én in finale Groninger Ondernemingsprijs

01 november 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
VZ Westerkwartier reikt eerste prijs ‘Ondernemer van de Maand’ uit
Lees verder →
Dineke kuipers

Dineke laat Zuidhorners er weer warmpjes bij zitten

30 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Wolwinkel opent in Zuidhorn
Lees verder →