Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Oostwold, Lutjegast en Visvliet strijden om Kern met Pit trofee

17 januari 2023    Zuidhorn-nieuws
Alle aanwezige deelnemers ontvangen het predicaat 'Kern met Pit' en 1.000 euro voor het project maar eentje gaat door naar landelijke finale
Kmp beweegpark-oostwold-def

Zaterdag 21 januari zal de 45ste editie van Kern met Pit van start gaan in elke provincie van Nederland. In de landelijke wedstrijd Kern met Pit worden mensen uitgedaagd om hun idee voor hun buurt of wijk in één jaar te realiseren. Na een jaar hard werken om hun droom te realiseren, presenteren aanstaande zaterdag alle Kern met Pit buurtprojecten hun resultaten. In elke provincie wordt één project gekozen tot trofeewinnaar. We vieren feest omdat meer dan 100 initiatieven op die dag hun predicaat in ontvangst gaan nemen en 150 nieuwe initiatieven van start gaan.

Alle aanwezige deelnemers ontvangen het predicaat 'Kern met Pit' en 1.000 euro voor het project. De jury en het Nederlandse publiek bepaalden met internetstemmen gezamenlijk wie in elke provincie naar huis mocht met de trofee én nog eens 1.500 euro extra.

Westerkwartier
In de gemeente Westerkwartier zijn drie projecten die meedingen naar de Provinciale prijs.
-Realisatie boomgaard Groene Dorpsploats Lutjegast door Vereniging Dorpsbelangen Lutjegast
-Stapstenenspel "Wie is het snelst van de Zon naar de Aarde" Heirweg Visvliet door Stichting Eise Eisinga Visvliet
-Multifunctioneel Beweegpark Oostwold door Stichting Dorpshuis Oostwold

Feestelijke bekendmaking
Ook Groningen organiseert voor deze feestelijke bekendmaking een gezellige en inspirerende dag, met workshops, presentaties en bijzondere verhalen. Deze vindt plaats in Slochteren. Het uitreiken van de trofee gebeurt door mensen van betekenis in elke provincie.

De trofeewinnaars gaan door naar de landelijke finale van Kern met Pit. Deze finale vindt later in het jaar plaats en belooft een feestelijke dag te worden waarin de initiatiefnemers in het zonnetje worden gezet. Tijdens de finale maken zij kans op de Gouden Pit van maar liefst 3.000 euro.

Over Kern met Pit
Sinds de start van Kern met Pit, nu 45 jaar geleden, zijn er duizenden lokale buurtprojecten gestart, opgebloeid en verankerd in de maatschappij. Door deel te nemen kunnen bewonersgroepen de kennis en het netwerk inzetten van KNHM foundation, wat zorgt voor een enorme boost. Zo zijn er al heel veel dromen voor de buurt waargemaakt!

  • Kmp beweegpark-oostwold
  • Kmp boomgaard groene dorpsploats lutjegast
  • Kmp stapstenenspel visvliet
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Terras in het holt

In ’t Holt 1654 Zuidhorn krijgt nieuw eigenaarskoppel

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Yvonne Minnis samen met haar man, Marcel Minnis
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Winkeldiefstal

Winkeldievegge op heterdaad betrapt in Zuidhorn

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Politie ingeschakeld
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema 3e in eindklassement Ronde van Oostenrijk

15 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zaterdag 18 juli wordt de De 13e Bauke Mollema Tocht verreden
Lees verder →
Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →