Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Oostenbrink draagt zijn poëzie voor in Duitsland

22 juni 2011    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn - Dichter Willem Tjebbe Oostenbrink (47) uit Zuidhorn, die beslag legde op de tweede plaats bij de strijd om de Noord-Duitse Klaus Groth Preis voor nieuwe poëzie in het Nedersakisch, gaat

Zuidhorn -

Dichter Willem Tjebbe Oostenbrink (47) uit Zuidhorn, die beslag legde op de tweede plaats bij de strijd om de Noord-Duitse Klaus Groth Preis voor nieuwe poëzie in het Nedersakisch, gaat 24 juni niet naar de prijsuitreiking in Heide. Aan de tweede plaats van de competitie zit geen tastbaar aandenken in de vorm van een oorkonde of beker vast. Bovendien draait bijna alles tijdens de bijeenkomst om de nummer één, Birgit Lemmermann uit Rotenberg.

De organisatie heeft daarom besloten Oostenbrink apart uit te nodigen voor een voordrachtsavond. Op die manier heeft hij meer voldoening van de uren reistijd naar Heide. De Zuidhorner is trots op de tweede plaats. In totaal namen vijftig mensen deel aan de strijd om de Klaus Groth Preis. In het jaarboek van de club die de prijs uitdeelt, wordt een auteursportret van Oostenbrink opgenomen. "Kijk, daar kun je wat mee. Zo kom je weer wat verder", zegt de dichter.

Oostenbrink schrijft in de taal van het Westerkwartier. Het is de tweede keer dat hij in Duitsland wordt geëerd. Vorig jaar won hij met de gedichtenreeks Wotterpoëzie de prestigieuze Freudenthal-prijs. Voor de Klaus Groth Preis zond hij de uit vijf gedichten bestaande cyclus Bewaarkt Verleden in. Verzen waarin de op een boerderij opgegroeide Oostenbrink terugdenkt aan vroeger. Aan de geur van hooi bijvoorbeeld. In Goldjebloemen werkt hij met zijn zoontje in de tuin en herinnert hij zich ondertussen hoe hij zijn opa vroeger hielp.

Oostenbrink stuurde de Duitsers zijn gedichten niet alleen in het Westerkwartiers. Hij zond Duitse vertalingen mee die hij voor de wedstrijden heeft laten maken. Het is de vierde keer dat de tweejaarlijkse Klaus Groth Prijs wordt uitgereikt. De stad Heide wil de taal en cultuur van de regio Schleeswijk-Holstein bevorderen.

Het Nederduits, Nedersaksisch of platduuts wordt in Duitsland gesproken van de Nederlandse grens tot aan Berlijn, van Münster tot aan de Deense grens. Onder het Nedersaksisch vallen ook de Nederlandse streektalen langs de Duitse grens. De prijsvraag is vernoemd naar de Duitse dichter Klaus Groth (1819-1899) die in het Nedersaksisch schreef.
22-06-2011 dvhn

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wethouder harry stomphorst op zijn afscheidsreceptie met naast hem zijn vrouw ria

Harry Stomphorst neemt afscheid als wethouder gemeente Westerkwartier

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bestuurder dichtbij inwoners
Lees verder →
Allersmaborg

Ontdek het wierdenlandschap van Ezinge

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
excursie langs museum Wierdenland, wierde Ezinge en tuinen Allersmaborg
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Inloopbijeenkomst rotondes Leek & Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs

18 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 juni
Lees verder →
Draverij aduard 2024 (7)

82 paarden in tien draverijen op koersdag in Aduard

17 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Gratis toegang en mooie prijzen
Lees verder →
Vrienden van beatrixoord

Internationale Sponsor Fietstocht voor Beatrixoord

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Van Londen naar Haren op de fiets. Met tussenstop in Niebert
Lees verder →
Garnwerd-molen

Korenmolen De Meeuw in volle glorie hersteld

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Na een ingrijpende restauratie wordt korenmolen De Meeuw op zaterdag 4 juli om 12.00 uur officieel weer in gebruik genomen
Lees verder →