Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Oorkondes Steunpilaar 2019 voor voormalig bestuur Open Monumentendag

13 september 2019    Zuidhorn-nieuws
Jarenlange inzet van Stichting Open Monumentendag beloond
Somdz 2 steunpilaar 2019-001

Jan Oomkes, Arine Brusse, Egbert Gotink, Jantienus Bakker, Frank Broersma en Greet van Dijk, die jarenlang bevlogen in de gemeente Zuidhorn de thema-avond en open monumentendag hebben ingevuld ontvingen tot hun verrassing de Steunpilaar 2019! Op de verder succesvolle en goed bezochte avond in Hotel-Restaurant Aduard lieten Mien Westerkwartier (Westerkwartierse Taal) en Rederijkerskamer Ons Genoegen hun licht schijnen op het vroeger ook al levendige Westerkwartier.

Plekken van Plezier
Oude tradities in ere houden is belangrijk, vandaar dat de nieuwe Stichting Open Monumentendag Westerkwartier de inleidende informatie-avond net zoals de vm. Stichting Open Monumentendag Zuidhorn weer organiseerde in hotel-restaurant Aduard. Donderdagavond 12 september was het dan zo ver. Suxwort Zingt”, het koor uit Niehove, omlijste de avond muzikaal. Het jaarthema “Plekken van Plezier” werd met leuke verhalen uit de praktijk uitgediept door Mien Westerkwartier en Rederijkerskamer Ons Genoegen: Hoe hebben mensen zich in de loop der eeuwen vermaakt, en welke monumenten zijn daarvoor het decor of het podium geweest? Met het thema Plekken van Plezier sloot Stichting Open Monumentendag Westerkwartier aan bij het actuele thema van de European Heritage Days 2019: Arts and Entertainment. De ongeveer 85 bezoekers vonden het een mooi spektakel!

Klaar voor 1e Westerkwartierder Open Monumentendag zaterdag 14 september
Na de uitreiking van de Steunpilaar 2019 én de succesvolle thema-avond ‘Plekken van Plezier’ kijkt het enthousiaste bestuur uit naar zaterdag 14 september. Arnold Bloem (Voorzitter; Marum), Jur Engels (Secretaris; Tolbert), Ruud de Jong (Penningmeester; Ezinge), Lex van Wijngaarden (Niehove) en Lieke van Poucke (Opende) kijken gespannen uit naar de eerste Open Monumentendag in het Westerkwartier en hopen op een mooie zonnige dag en veel bezoekers voor de 53 deelnemende Open Monumenten.

  • Suxwort zingt bij omd-001
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

De potvis - de klusjesman met moeder en haar twee dochters-1

Cast klaar voor De Potvis

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
vrijdag 13 februari is de première van De Potvis door rederijkamer Eendracht
Lees verder →
Cda ferdinand zomerman geert kooiker jan riemeijer

“Thuis in het Westerkwartier”

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
CDA Westerkwartier presenteert verkiezingsprogramma 2026–2030
Lees verder →
Wifag-hoogdrukkrantenpers

Weer unieke donatie voor Museumdrukkerij IJzer en Lood

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
maquette van een Wifag-hoogdrukkrantenpers
Lees verder →
Mathijs vening ongeslagen tegen tjuchem 3

Eerste seniorenteam van tafeltennisvereniging Talero verstevigd koppositie

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
TTV Talero 1 ruim aan kop in 2e klasse
Lees verder →
Groente baby

Nieuwe subsidieronde voor gezonde leefstijl

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Organisaties kunnen een aanvraag indienen voor een bijdrage tot 15.000 euro
Lees verder →
Zonnepark-oostwold (1)

Zonneparken ontwikkelen zich tot ecosysteem met unieke biodiversiteit

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Een nieuw soort leefgebied
Lees verder →