Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Oomkes “oude wijven tellen ook mee”

17 februari 2010    Zuidhorn-nieuws
De gemeente Zuidhorn is genomineerd als ‘de klimaatvriendelijkste gemeente van Nederland’. Naast aansluiting bij initiatieven zoals de Nacht van de Nacht en warme truien dag blijkt ook het aantal vrouwen in een

De gemeente Zuidhorn is genomineerd als ‘de klimaatvriendelijkste gemeente van Nederland’.

Naast aansluiting bij initiatieven zoals de Nacht van de Nacht en warme truien dag blijkt ook het aantal vrouwen in een organisatie mee te tellen. In Zuidhorn zijn er op dat gebied dus ook punten gescoord.


Dit ontlokte Jan Oomkes de uitspraak; “oude wijven tellen ook mee”
Vastgesteld werd dat ook het “praten als oude wijven” eventueel daaronder kan worden verstaan.

Wat echt zoden aan de dijk zet is het afvalscheidings beleid en het duurzame bouwen in de Oostergast.
Ook het project voor energiezuinig(er) wonen in de Wibrandusstraat te Aduard telt mee.

Wethouder Hielema is best trots op de nominatie alhoewel hij zich realiseert dat het de vruchten zijn van eerder vastgesteld beleid.


Dit is nog maar het begin volgens Webmaster. Het kan natuurlijk allemaal beter.
Hij vernam dat de verlichting op het sportpark op termijn al wordt vervangen door een zeer energiezuinige variant, dus dat is mooi.

Ook ziet hij kansen in een combinatie van zwembad en ijsbaan met een 'totaal-energie' concept zoals in Slochteren.
Als er een moment is om het goed aan te pakken is het nu.
Misschien moeten er een paar creatieve koppen bij elkaar gaan zitten.

Zijn eigen stokpaardje is de trekbel, Het Co2 neutraal aanbellen mag wat hem betreft in de gehele gemeente ingevoerd worden. Als iedereen een trekbel heeft hoeft er helemaal geen windmolenpark bij Lauwerzijl te komen meent hij.


De Provinciale Milieufederaties en COS Nederland (onafhankelijke advies- en projectorganisatie voor internationale samenwerking) hebben het klimaat- en energiebeleid van Nederlandse gemeenten tegen het licht gehouden. De gemeente Zuidhorn hoort bij de best scorende gemeenten.

17-02-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Draverij aduard 2024 (7)

82 paarden in tien draverijen op koersdag in Aduard

17 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Gratis toegang en mooie prijzen
Lees verder →
Vrienden van beatrixoord

Internationale Sponsor Fietstocht voor Beatrixoord

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Van Londen naar Haren op de fiets. Met tussenstop in Niebert
Lees verder →
Garnwerd-molen

Korenmolen De Meeuw in volle glorie hersteld

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Na een ingrijpende restauratie wordt korenmolen De Meeuw op zaterdag 4 juli om 12.00 uur officieel weer in gebruik genomen
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Nog één keer Bauke Mollema aanmoedigen bij een NK

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zondag 28 juni in Nijmegen ( of 18 juli in Zuidhorn tijdens Mollematocht )
Lees verder →
Blaarkoppen koeien

ChristenUnie: “Meer koeien in de wei”

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Dalende weidegang vraagt om extra inzet van provincie
Lees verder →
Mechielsen-press-02-1024x576 trukstar

Drie nieuwe Scania’s voor Mechielsen

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Mechielsen is al decennialang een bekende naam in het noorden van Nederland.
Lees verder →