Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Ook in de gemeente Westerkwartier: wees slim en lever je wapen in

17 september 2021    Zuidhorn-nieuws
o.a. inleverton op het politiebureau in Zuidhorn
Mes

De gemeente Westerkwartier neemt in de Week van de Veiligheid deel aan de landelijke inleveractie van steekwapens. De inleveractie wordt landelijk georganiseerd voor alle gemeenten die zich hierbij willen aansluiten. Vooral jongeren en jongvolwassenen worden aangemoedigd hun steekwapen in te leveren. De campagne is bedoeld om jongeren en jongvolwassenen bewust te maken van de risico’s van wapenbezit. De Week van de Veiligheid is dit jaar van 11 tot en met 17 oktober.

“Wees slim, lever je wapen in”, zegt burgemeester Ard van der Tuuk. “De laatste jaren zien we echter dat het wapengebruik toeneemt, vooral onder jongeren en jongvolwassenen. Dat is een buitengewoon zorgelijke ontwikkeling. Daarom is het belangrijk dat ook in onze gemeente aandacht is voor dit thema. Via de inleveractie maken we onze gemeente weer een stukje veiliger.”

Tijdens de inleverweek kunnen steekwapens anoniem worden ingeleverd bij het politiebureau in Zuidhorn (Hooiweg 1). Het politiebureau in Zuidhorn is op werkdagen geopend van 08:30 uur tot 17 uur.

Het inleveren van de wapens gebeurt in een inleverton die op het bureau staat. Dit gebeurt zonder risico op straf voor het wapenbezit.

Naast de inleverton op het politiebureau in Zuidhorn, kunnen steekwapens ook worden ingeleverd op:
Maandag 11 oktober plein Overtuinen Zuidhorn 17-19 uur 
Dinsdag 12 oktober Parkeerterrein Samuel Leviestraat Leek 17-19 uur 
Woensdag 13 oktober Marktplein Grootegast 17-19 uur 
Donderdag 14 oktober Parkeerterrein de Wending Marum 17-19 uur

Inwoners van onze gemeente kunnen ook zonder risico op straf vuurwapens in leveren. De vuurwapens worden thuis opgehaald. Dit doen we om risico’s op straat en op het politiebureau te voorkomen. Voor het ophalen van een vuurwapen kan via het telefoonnummer 0900-8844 een afspraak worden gemaakt.

Na afloop van de inleverweek wordt het totale aantal ingeleverde wapens in de deelnemende gemeenten landelijk bekend gemaakt. In totaal doen meer dan 200 gemeenten mee.

Met deelname aan deze campagne wordt tegemoet gekomen aan de wens van de gemeenteraad.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →