Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Onduidelijkheid gevolgen fracken baart gemeente zorgen

24 juni 2015    Zuidhorn-nieuws
Over de gevolgen van het toepassen van de fracking-methodiek voor mens en milieu is veel onduidelijkheid.
Nam

De gemeenten Zuidhorn en Winsum en provincie Groningen stellen in een gezamenlijke brief aan minister Kamp, dat mensen bezwaar moeten kunnen maken tegen fracken. Volgens beide gemeenten en de provincie staan de fracking-activiteiten niet in het winningsplan, dat bepaalt hoe het gas in Groningen mag worden gewonnen.

Motie
De brief aan minister Kamp komt voort uit een motie over fracken, die de raad van Zuidhorn onlangs heeft aangenomen. De gemeente gaat, middels een brief aan de NAM, bepleiten te stoppen met deze winningsmethodiek zolang er niet onomstotelijk is komen vast te staan dat er geen nadelige gevolgen optreden. Daarnaast bepleit de gemeente bij het Kabinet uitstel van fracking, vooralsnog in ieder geval voor een jaar. In die periode kan de gemeente meer informatie en duidelijkheid verkrijgen over de gevolgen van fracking en het neutraliseren van de gevolgen ervan.

Risico’s
Over de gevolgen van het toepassen van de fracking-methodiek voor mens en milieu is veel onduidelijkheid. Deskundigen zijn het niet eens over de mogelijke risico’s die fracken met zich meebrengt. Deze onduidelijkheid baart de gemeenten zorgen. De zorgen hebben zowel betrekking op de schade aan vastgoed, economie, milieu en leefbaarheid als de veiligheid van de inwoners.

Fracken
Fracken is een winningsmethodiek die de NAM gebruikt om de toestroom van het aardgas op peil te houden. Bij frack-werkzaamheden wordt vloeistof onder hoge druk via de boorput in een gasveld gepompt. Door de hoge druk worden op circa drie kilometer diepte op gecontroleerde wijze plaatselijk scheuren in het gashoudende gesteente gemaakt. De frack-vloeistof bestaat uit water (90%), chemicaliën (2%) en kleine keramiekkorrels (8%). De korrels blijven als opvulmiddel in het gesteente achter. Zij houden de gecreëerde scheuren open, zodat het gas beter en sneller naar de boorput kan stromen. Hierdoor wordt de gaswinning bevorderd. Meer dan de helft van de vloeistof wordt weer geproduceerd uit het gasveld en afgevoerd. De rest blijft achter in het gashoudende gesteente. Meer informatie over fracking is te vinden op de website van de NAM.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Natasja bennink doorzettersprijs

Doorzettersprijs 2025 voor ​Oldewinkel

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws
“Doorzetters houden onze gemeente menselijk en sterk. Wie zich met zoveel toewijding inzet, verdient waardering,”
Lees verder →
Ons ideaal grijpskerk

Koninklijke Erepenning voor 125-jarige muziekvereniging ‘Ons Ideaal’ Grijpskerk

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De Koninklijke erepenning is pas paar keer eerder uitgereikt in de gemeente Westerkwartier
Lees verder →
Zunobri dtsharkema

Zunobri maakt het verschil in de 2e helft

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor Zunobri is het de zaak om vanaf de eerste minuut dezelfde energie op het veld te leggen als een week eerder in de Quicksilver S.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over woningbouw Oostergast Oost, kindpakket & Bladkooien

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 18 november
Lees verder →
Kippen-pixabay

Vogelgriep vastgesteld in Opende: ruim 56.000 dieren geruimd

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Sinds 16 oktober geldt in Nederland een landelijke ophok- en afschermplicht voor vogels.
Lees verder →
Antifouling-verwijderen-boot

Antifouling voor je polyester boot: het ideale moment om onderhoud te doen

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Het vaarseizoen zit erop. De boot is uit het water, de laatste tocht is gevaren en het is tijd om het schip klaar te maken voor de winter.
Lees verder →