Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Onduidelijkheid gevolgen fracken baart gemeente zorgen

24 juni 2015    Zuidhorn-nieuws
Over de gevolgen van het toepassen van de fracking-methodiek voor mens en milieu is veel onduidelijkheid.
Nam

De gemeenten Zuidhorn en Winsum en provincie Groningen stellen in een gezamenlijke brief aan minister Kamp, dat mensen bezwaar moeten kunnen maken tegen fracken. Volgens beide gemeenten en de provincie staan de fracking-activiteiten niet in het winningsplan, dat bepaalt hoe het gas in Groningen mag worden gewonnen.

Motie
De brief aan minister Kamp komt voort uit een motie over fracken, die de raad van Zuidhorn onlangs heeft aangenomen. De gemeente gaat, middels een brief aan de NAM, bepleiten te stoppen met deze winningsmethodiek zolang er niet onomstotelijk is komen vast te staan dat er geen nadelige gevolgen optreden. Daarnaast bepleit de gemeente bij het Kabinet uitstel van fracking, vooralsnog in ieder geval voor een jaar. In die periode kan de gemeente meer informatie en duidelijkheid verkrijgen over de gevolgen van fracking en het neutraliseren van de gevolgen ervan.

Risico’s
Over de gevolgen van het toepassen van de fracking-methodiek voor mens en milieu is veel onduidelijkheid. Deskundigen zijn het niet eens over de mogelijke risico’s die fracken met zich meebrengt. Deze onduidelijkheid baart de gemeenten zorgen. De zorgen hebben zowel betrekking op de schade aan vastgoed, economie, milieu en leefbaarheid als de veiligheid van de inwoners.

Fracken
Fracken is een winningsmethodiek die de NAM gebruikt om de toestroom van het aardgas op peil te houden. Bij frack-werkzaamheden wordt vloeistof onder hoge druk via de boorput in een gasveld gepompt. Door de hoge druk worden op circa drie kilometer diepte op gecontroleerde wijze plaatselijk scheuren in het gashoudende gesteente gemaakt. De frack-vloeistof bestaat uit water (90%), chemicaliën (2%) en kleine keramiekkorrels (8%). De korrels blijven als opvulmiddel in het gesteente achter. Zij houden de gecreëerde scheuren open, zodat het gas beter en sneller naar de boorput kan stromen. Hierdoor wordt de gaswinning bevorderd. Meer dan de helft van de vloeistof wordt weer geproduceerd uit het gasveld en afgevoerd. De rest blijft achter in het gashoudende gesteente. Meer informatie over fracking is te vinden op de website van de NAM.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema knalt als vanouds in Oostenrijk

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In zijn laatste seizoen rijdt Bauke Mollema momenteel als in zijn beste dagen rond in de Ronde van Oostenrijk.
Lees verder →
Oversteekplaatsen noordster

Veilig naar school na de vakantie bij De Noordster Zuidhorn

09 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verbetert de verkeersveiligheid voor voetgangers rondom de basisschool
Lees verder →
Kamphuisgroentenoordhorn (2)

Noordhorn helpt getroffen Groenteboer met steunactie na blikseminslag

08 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
"belangrijk voor het dorp"
Lees verder →
Hayemaheerd-

Niet meer slapen in het stro bij Hayemaheerd

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Strohotel, de camping, de feest- en vergaderlocatie - gaat sluiten
Lees verder →
Abutilon-2019 (3)

Jan-Chris en Greta Melishoek stoppen!

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Na 20 jaar Bloemenboetiek Abutilon Zuidhorn
Lees verder →