Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Ondernemers Vereniging Toerisme Westerkwartier ambitieus naar 2019

27 november 2018    Zuidhorn-nieuws
ALV op Museumplein Grootegast
Ovtw-najaars (2)

Op de algemene ledenvergadering van de Ondernemers Vereniging Toerisme Westerkwartier werden de aanwezige leden op de hoogte gesteld én nadrukkelijk gevraagd mee te denken over een nieuw te volgen koers van de vereniging.

De vereniging die al vele jaren bestaat in het Westerkwartier is een netwerk van bedrijven die folders uitgeeft, arrangementen ontwikkeld en gezamenlijk activiteiten organiseert. Een goed en zeer geslaagd voorbeeld is  Ei Ei Westerkwartier. Op tweede Paasdag hebben de toeristische bedrijven open huis en afgelopen jaar werd de 10e editie georganiseerd.

Het bestuur wil nu een stap zetten naar de professionalisering  van de vereniging.

Op de voorlaatste bijeenkomst is geconstateerd dat ondanks de vele inspanningen van leden en bestuur de groei van het toerisme in het gebied achterblijft.

Vervolgens zijn Dreamteams samengesteld die een onderwerp hebben aangepakt zoals (door) ontwikkeling van Ei Ei, Natuur en Regiomarketing. Deze teams deden verslag over hun voortgang en bevindingen.

Nu werd de leden voorgelegd om naast een netwerkvereniging ook een vereniging te worden die de belangen behartigd van de branche. Een zogenaamd marketing deel.

Dat vereist een grondige aanpak en een beduidend hogere begroting. Alhoewel er in het verleden diverse fondsen zijn aangeboord voor financiering is er binnen de vereniging weinig tot geen budget.

Er is veelvuldig overleg en samenwerking met Marketing Groningen, ( die zich op dit moment ook herbezint op de aanpak van promotie van Toerisme in de provincie ) om het Westerkwartier in de markt te zetten. Marketing Groningen is bezig met het ontwikkelen van een nieuwe website die daar in een rol gaat spelen.

Verder wordt ingezet op het gebruiken van in de vereniging aanwezig talent en ervaring, toenadering tot andere belanghebbende partijen zoals bijvoorbeeld Horeca Nederland en natuurorganisaties en een beduidend grotere bijdrage van de gemeente. Ook de gemeente heeft alle belang bij een gezond en groeiende recreatie en toerismesector.

In februari/maart is een volgende bijeenkomst gepland waarvoor niet alleen leden maar alle in het Westerkwartier actieve partijen en bedrijven op het gebied van recreatie en toerisme worden uitgenodigd.

  • Ovtw-najaars (1)
  • Museumplein-oorlog (1)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gemeentehuis-zuidhorn

Informateur Marcel Thijsen over resultaten gesprekken

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Openbare bijeenkomst op woensdag 8 april
Lees verder →
Acro-valencia

Uitzonderlijke prestatie Acro Academy Noord Nederland in Valencia

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Alle teams van Acro Academy Noord Nederland winnen medaille op internationaal toernooi in Valencia
Lees verder →
Bijna kampioen team 3 dubbel

Jeugdteam 3 van ttv Talero officieus kampioen in de 4e klasse

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de 4e klasse bij de jeugd staat Talero 3 riant bovenaan en kan hun de titel en promotie naar de 3e klasse eigenlijk niet meer ontgaan
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Openbare bijeenkomst: Terugkoppeling informateur & Tijdelijke stremming van de Hooiweg

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 7 april
Lees verder →
Bauke

Bauke ambassadeur WK wielrennen in Groningen en Drenthe

04 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport - fotos
Bauke Mollema stopt aan het einde van het seizoen met zijn actieve wielercarrière. De dan 40-jarige oud-winnaar van onder meer de Ronde van Lombardije en twee ritten in de Tour de France zal zich daarna niet vervelen.
Lees verder →
Nieuw talent orkest blazers

Altijd al een blaas- of slagwerkinstrument willen leren bespelen?

03 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Of lijkt samen muziek maken je geweldig? Dan is dit je kans!
Lees verder →