Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Ondernemers Vereniging Toerisme Westerkwartier ambitieus naar 2019

27 november 2018    Zuidhorn-nieuws
ALV op Museumplein Grootegast
Ovtw-najaars (2)

Op de algemene ledenvergadering van de Ondernemers Vereniging Toerisme Westerkwartier werden de aanwezige leden op de hoogte gesteld én nadrukkelijk gevraagd mee te denken over een nieuw te volgen koers van de vereniging.

De vereniging die al vele jaren bestaat in het Westerkwartier is een netwerk van bedrijven die folders uitgeeft, arrangementen ontwikkeld en gezamenlijk activiteiten organiseert. Een goed en zeer geslaagd voorbeeld is  Ei Ei Westerkwartier. Op tweede Paasdag hebben de toeristische bedrijven open huis en afgelopen jaar werd de 10e editie georganiseerd.

Het bestuur wil nu een stap zetten naar de professionalisering  van de vereniging.

Op de voorlaatste bijeenkomst is geconstateerd dat ondanks de vele inspanningen van leden en bestuur de groei van het toerisme in het gebied achterblijft.

Vervolgens zijn Dreamteams samengesteld die een onderwerp hebben aangepakt zoals (door) ontwikkeling van Ei Ei, Natuur en Regiomarketing. Deze teams deden verslag over hun voortgang en bevindingen.

Nu werd de leden voorgelegd om naast een netwerkvereniging ook een vereniging te worden die de belangen behartigd van de branche. Een zogenaamd marketing deel.

Dat vereist een grondige aanpak en een beduidend hogere begroting. Alhoewel er in het verleden diverse fondsen zijn aangeboord voor financiering is er binnen de vereniging weinig tot geen budget.

Er is veelvuldig overleg en samenwerking met Marketing Groningen, ( die zich op dit moment ook herbezint op de aanpak van promotie van Toerisme in de provincie ) om het Westerkwartier in de markt te zetten. Marketing Groningen is bezig met het ontwikkelen van een nieuwe website die daar in een rol gaat spelen.

Verder wordt ingezet op het gebruiken van in de vereniging aanwezig talent en ervaring, toenadering tot andere belanghebbende partijen zoals bijvoorbeeld Horeca Nederland en natuurorganisaties en een beduidend grotere bijdrage van de gemeente. Ook de gemeente heeft alle belang bij een gezond en groeiende recreatie en toerismesector.

In februari/maart is een volgende bijeenkomst gepland waarvoor niet alleen leden maar alle in het Westerkwartier actieve partijen en bedrijven op het gebied van recreatie en toerisme worden uitgenodigd.

  • Ovtw-najaars (1)
  • Museumplein-oorlog (1)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Reunie bambi 2026

Reünie kleuterschool de “BAMBI” en de christelijke lagere school Geert Waldastraat

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Organisatoren Albert, Reint en Joke kijken terug op een zeer geslaagde reünie
Lees verder →
Koperblazers

Muzikanten gezocht voor de voorstelling Braand!

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
De voorstelling zal in januari 2027 ongeveer twintig keer te zien zijn in dorpshuizen en zalen in het Westerkwartier
Lees verder →
Annemarieke coenders promofoto zwartwit -1

Annemarieke Coenders en Duo Satan in Peter, Pieternel en Meindert show

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Start van het seizoen
Lees verder →
Politieauto

Ongeval met letsel op Stationsweg in Zuidhorn

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
hulpdiensten zijn maandagmiddag uitgerukt
Lees verder →
Daniel ongeslagen 12-9-26-tennis

Talero-jeugd 1 zegeviert in Franeker

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Alle seniorenteams van ttv Talero doen nog mee voor de titel
Lees verder →
Ton en bennie in het holt

Ton en Bennie, Stichting uit de Kunst Zuidhorn en Mannenkoor KUG genomineerd voor Cultuurprijs

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Ruim 30 nominaties Cultuur-, Sport- en Leefbaarheidsprijs 2026, uitreiking op 22 oktober
Lees verder →