Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Ondernemers Vereniging Toerisme Westerkwartier ambitieus naar 2019

27 november 2018    Zuidhorn-nieuws
ALV op Museumplein Grootegast
Ovtw-najaars (2)

Op de algemene ledenvergadering van de Ondernemers Vereniging Toerisme Westerkwartier werden de aanwezige leden op de hoogte gesteld én nadrukkelijk gevraagd mee te denken over een nieuw te volgen koers van de vereniging.

De vereniging die al vele jaren bestaat in het Westerkwartier is een netwerk van bedrijven die folders uitgeeft, arrangementen ontwikkeld en gezamenlijk activiteiten organiseert. Een goed en zeer geslaagd voorbeeld is  Ei Ei Westerkwartier. Op tweede Paasdag hebben de toeristische bedrijven open huis en afgelopen jaar werd de 10e editie georganiseerd.

Het bestuur wil nu een stap zetten naar de professionalisering  van de vereniging.

Op de voorlaatste bijeenkomst is geconstateerd dat ondanks de vele inspanningen van leden en bestuur de groei van het toerisme in het gebied achterblijft.

Vervolgens zijn Dreamteams samengesteld die een onderwerp hebben aangepakt zoals (door) ontwikkeling van Ei Ei, Natuur en Regiomarketing. Deze teams deden verslag over hun voortgang en bevindingen.

Nu werd de leden voorgelegd om naast een netwerkvereniging ook een vereniging te worden die de belangen behartigd van de branche. Een zogenaamd marketing deel.

Dat vereist een grondige aanpak en een beduidend hogere begroting. Alhoewel er in het verleden diverse fondsen zijn aangeboord voor financiering is er binnen de vereniging weinig tot geen budget.

Er is veelvuldig overleg en samenwerking met Marketing Groningen, ( die zich op dit moment ook herbezint op de aanpak van promotie van Toerisme in de provincie ) om het Westerkwartier in de markt te zetten. Marketing Groningen is bezig met het ontwikkelen van een nieuwe website die daar in een rol gaat spelen.

Verder wordt ingezet op het gebruiken van in de vereniging aanwezig talent en ervaring, toenadering tot andere belanghebbende partijen zoals bijvoorbeeld Horeca Nederland en natuurorganisaties en een beduidend grotere bijdrage van de gemeente. Ook de gemeente heeft alle belang bij een gezond en groeiende recreatie en toerismesector.

In februari/maart is een volgende bijeenkomst gepland waarvoor niet alleen leden maar alle in het Westerkwartier actieve partijen en bedrijven op het gebied van recreatie en toerisme worden uitgenodigd.

  • Ovtw-najaars (1)
  • Museumplein-oorlog (1)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Pilon verkeer versperring afzetting

Groot onderhoud aan provinciale weg tussen Leek en Enumatil

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
De stremming en omleiding voor de eerste fase van de werkzaamheden, van 7 september tot en met 16 oktober 2026.
Lees verder →
Parkinson

Parkinson? Je staat er niet alleen voor!

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Samen met de Parkinson Vereniging en Oosterlengte organiseert het Zonnehuis informatieve bijeenkomsten.
Lees verder →
Doopsgezinde kerk noordhorn

Expositie Mysterieus Westerkwartier in Noordhorn

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Losjes gebaseerd op (on)bekende mysteries
Lees verder →
Finn jan stefan

Jan Kloosterman debuteert succesvol voor ttv Talero

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In september begint de competitie voor de jeugd en senioren van ttv Talero.
Lees verder →
Rommelmarkt noordhorn (14)

Al ruim 50 jaar een gezellige markt voor de kerk

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Deze vindt plaats op zaterdag 12 september van 09.00 tot 15.00 uur
Lees verder →
Reitdieptochten-50

77e Reitdieptochten; “wat was het een feestje!”

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Ilse, Rita en Yvonne van het Reitdieptochten comité, bedanken alle aanwezigen en vrijwilligers en besluiten met een " heel graag tot volgend jaar!"
Lees verder →