Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Ondernemers Vereniging Toerisme Westerkwartier ambitieus naar 2019

27 november 2018    Zuidhorn-nieuws
ALV op Museumplein Grootegast
Ovtw-najaars (2)

Op de algemene ledenvergadering van de Ondernemers Vereniging Toerisme Westerkwartier werden de aanwezige leden op de hoogte gesteld én nadrukkelijk gevraagd mee te denken over een nieuw te volgen koers van de vereniging.

De vereniging die al vele jaren bestaat in het Westerkwartier is een netwerk van bedrijven die folders uitgeeft, arrangementen ontwikkeld en gezamenlijk activiteiten organiseert. Een goed en zeer geslaagd voorbeeld is  Ei Ei Westerkwartier. Op tweede Paasdag hebben de toeristische bedrijven open huis en afgelopen jaar werd de 10e editie georganiseerd.

Het bestuur wil nu een stap zetten naar de professionalisering  van de vereniging.

Op de voorlaatste bijeenkomst is geconstateerd dat ondanks de vele inspanningen van leden en bestuur de groei van het toerisme in het gebied achterblijft.

Vervolgens zijn Dreamteams samengesteld die een onderwerp hebben aangepakt zoals (door) ontwikkeling van Ei Ei, Natuur en Regiomarketing. Deze teams deden verslag over hun voortgang en bevindingen.

Nu werd de leden voorgelegd om naast een netwerkvereniging ook een vereniging te worden die de belangen behartigd van de branche. Een zogenaamd marketing deel.

Dat vereist een grondige aanpak en een beduidend hogere begroting. Alhoewel er in het verleden diverse fondsen zijn aangeboord voor financiering is er binnen de vereniging weinig tot geen budget.

Er is veelvuldig overleg en samenwerking met Marketing Groningen, ( die zich op dit moment ook herbezint op de aanpak van promotie van Toerisme in de provincie ) om het Westerkwartier in de markt te zetten. Marketing Groningen is bezig met het ontwikkelen van een nieuwe website die daar in een rol gaat spelen.

Verder wordt ingezet op het gebruiken van in de vereniging aanwezig talent en ervaring, toenadering tot andere belanghebbende partijen zoals bijvoorbeeld Horeca Nederland en natuurorganisaties en een beduidend grotere bijdrage van de gemeente. Ook de gemeente heeft alle belang bij een gezond en groeiende recreatie en toerismesector.

In februari/maart is een volgende bijeenkomst gepland waarvoor niet alleen leden maar alle in het Westerkwartier actieve partijen en bedrijven op het gebied van recreatie en toerisme worden uitgenodigd.

  • Ovtw-najaars (1)
  • Museumplein-oorlog (1)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wijnloop zuidhorn 2026 (1)

Wijnloop Zuidhorn; Zon in het glas

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Voornamelijk een "vrouwenuitje"
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Presentatie coalitieakkoord Westerkwartier

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
En beoogd wethouders worden namens de vier partijen voorgesteld
Lees verder →
Chris mulder winnaar categorie 3 hunebed-rlt emmen

Chris Mulder wint Hunebed-ranglijsttoernooi in categorie 3

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst werd in Emmen een landelijk ranglijsttoernooi georganiseerd.
Lees verder →
Marloeseilander2026

Marloes Eilander vrijwilliger van het jaar bij K.V. Zunobri

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Tiekstra roemde haar enorme inzet en toewijding voor de jeugd van Zunobri.
Lees verder →
Wethouder harry stomphorst op zijn afscheidsreceptie met naast hem zijn vrouw ria

Harry Stomphorst neemt afscheid als wethouder gemeente Westerkwartier

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bestuurder dichtbij inwoners
Lees verder →
Allersmaborg

Ontdek het wierdenlandschap van Ezinge

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
excursie langs museum Wierdenland, wierde Ezinge en tuinen Allersmaborg
Lees verder →