Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Omgevingsvisie Westerkwartier naar gemeenteraad

24 januari 2022    Zuidhorn-nieuws
30 reacties van organisaties en inwoners leidden niet tot ingrijpende aanpassingen
Hielke westra wh

Bijna anderhalf jaar werkte de gemeente Westerkwartier aan de nieuwe omgevingsvisie voor de gemeente. In deze periode sprak het college met allerlei partijen en inwoners over de waarden en de ambities voor de gemeente Westerkwartier waarmee rekening gehouden moet worden. Het proces waarbij de samenleving intensief betrokken werd leidde uiteindelijk tot een ontwerp-omgevingsvisie dat 6 weken ter inzage lag tot medio december vorig jaar.

Reacties op omgevingsvisie
“We ontvingen 30 reacties van organisaties en inwoners”, vertelt wethouder Hielke Westra. “Ons college heeft alle reacties gelezen en beoordeelt of de reactie moet leiden tot een aanpassing van de omgevingsvisie. De reacties waren heel divers”, gaat de wethouder verder. “Tot ingrijpende  aanpassingen leidden de reacties niet. Toch is de omgevingsvisie door de reacties op verschillende plekken aangevuld, aangescherpt of verduidelijkt. Ik vind dat de omgevingsvisie door de reacties nog beter is geworden. Ons college is dan ook zeer tevreden met het eindresultaat en heeft besloten om de omgevingsvisie nu voor te leggen aan de gemeenteraad”, aldus de wethouder.

Gemeenteraad aan zet
“Ons college heeft ingestemd met de omgevingsvisie, het woord is nu aan de gemeenteraad”, zegt de wethouder. “Wij bieden de aangepaste omgevingsvisie aan samen met de nota van zienswijzen waarin alle reacties te vinden zijn en het antwoord van ons college op deze reacties”.

Het is de bedoeling dat de gemeenteraad de omgevingsvisie op 16 februari aanstaande vaststelt in zijn raadsvergadering. Daar gaat op 2 februari nog een raadsoverleg aan vooraf. Als inwoners nog iets kwijt willen over de omgevingsvisie dan kunnen zij tijdens het raadsoverleg of tijdens de raadsvergadering nog inspreken. Zij kunnen de griffier van de gemeente Westerkwartier benaderen om daarvoor een afspraak te maken.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Hayemaheerd-

Niet meer slapen in het stro bij Hayemaheerd

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Strohotel, de camping, de feest- en vergaderlocatie - gaat sluiten
Lees verder →
Abutilon-2019 (3)

Jan-Chris en Greta Melishoek stoppen!

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Na 20 jaar Bloemenboetiek Abutilon Zuidhorn
Lees verder →
Marrit westerhuis

Verrassende expositie in Zuidhorn met still shots en storyboards

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
viltwerken, still shots en storyboards van haar animaties
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Heb een mooie zomer!, Doe mee met de KCA route & Voetjes-actie

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 7 juli
Lees verder →
Airco

Koel blijven in de keuken: het belang van een goede airco

07 juli 2026    Regio-nieuws
Een drukke keuken vraagt om tempo, concentratie en constante kwaliteit, ook wanneer ovens, fornuizen en vaatwassers de ruimte snel opwarmen.
Lees verder →
Dichtclub summerproat

Dichtclub op Summerproat: 74 unieke woorden voor zes dichters

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Woorden als "schutteldoek"; en "skutteldoek"
Lees verder →