Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Novatec verkoopt bedrijfspanden in Tolbert

21 mei 2014    Zuidhorn-nieuws
Boekverlies van € 978.000 voor rekening van de vijf Novatec-gemeenten
Bert nederveen

In de vergadering van het dagelijks bestuur van Novatec is deze week besloten tot verkoop van de panden Feithsweg 8 en 10 te Tolbert. De panden worden verkocht aan het bedrijf Sylvaphane te Tolbert.

De panden Feithsweg 8 en 10 van Novatec te Tolbert staan al geruime tijd te koop. Verkoop die nodig werd door het faillissement van Timmerfabriek Barsema in december 2010. Daarmee verviel grotendeels de noodzaak voor Novatec om gebruik te maken van deze bedrijfspanden. Dan gaat het niet alleen om deze twee panden, maar ook om het pand Feithsweg 12. In januari 2012 is dit pand verkocht aan Hofland Deltaflex rubbertechniek.

Sinds februari 2014 is Novatec in gesprek met 'buurman' Sylvaphane te Tolbert over de mogelijke aankoop door dit bedrijf van beide panden. Sylvaphane, gehuisvest aan de Feithsweg 14 in Tolbert, wil graag de panden verwerven, het geheel slopen en een nieuw bedrijfsgebouw neerzetten.

Door beide partijen is gezamenlijk een makelaar in de arm genomen voor het bepalen van de verkoopwaarde. De verkoopwaarde van beide panden is getaxeerd op € 400.000. Daarbij is rekening gehouden met de resultaten uit een bodemonderzoek en asbestonderzoeken ter plaatse.

De boekwaarde van beide panden Feithsweg 8 en 10 ligt fors boven de getaxeerde verkoopwaarde. Bij een verkoop van beide panden bedraagt het boekverlies afgerond  € 978.000.  Dit boekverlies komt voor rekening van de vijf Novatec-gemeenten.

Het bedrag per gemeente is afhankelijk van het aantal SW medewerkers wat werkzaam is bij Novatec. Voor Zuidhorn zijn dat er 70, 15% van het totaal. Voorzitter Bert Nederveen zegt dat ongeveer € 145.000 ten laste van Zuidhorn komt.

De jaarlijkse exploitatiekosten op de panden zijn ongeveer € 75.000. Met de verkoop van beide panden speelt Novatec jaarlijks dus dit bedrag vrij in de exploitatie. Daarnaast vervalt voor Novatec de noodzaak om de daken te vervangen die in een slechte staat verkeren. Geraamd is dat daar zeker een kostenpost van € 100.000 mee is gemoeid. Met de verkoop van beide panden Feithsweg 8 en 10 te Tolbert moet de combinatie Novatec en NovaWork zich volledig 'terugtrekken' op de hoofdvestiging Feithsweg 4 te Tolbert. Sylvaphane heeft aangegeven bereid te zijn Novatec in een overgangsperiode van dienst te willen zijn bij de huisvesting van kantoorfuncties en een productiefaciliteit.

 

Alles afwegende heeft het bestuur van Novatec met als voorzitter heer Bert Nederveen op 19 mei 2014 besloten beide panden te verkopen aan Sylvaphane voor een bedrag van € 400.000 k.k. Dit is een ingrijpende financiële beslissing. Daarom heeft het bestuur van Novatec de vijf colleges van B&W in het voortraject nauw betrokken bij dit dossier.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Terp van ezinge

Waddenmusea bustour ook naar Museum Wierdenland en Kloostermuseum St. Bernardushof

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Erop uit in september en oktober met de culturele bustour vanaf station Groningen
Lees verder →
Kasteel lego

LEGiO-museum wil kasteel kopen

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
LEGO kasteel gemaakt als "Folly" door Martin Pas en Familie Posthumus en Ger de Wilde
Lees verder →
Kaboutervoetbal

Vervolg op het kaboutervoetbal bij vvZuidhorn

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
in het najaar van 2025 (30 augustus t/m 29 november) op zaterdagochtend
Lees verder →
Vacature

Beheerder en Gastvrouw of -heer gezocht bij Cultureel Centrum

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Verbind cultuur en gastvrijheid: ben jij de enthousiaste beheerder die onze bezoekers, huurders én artiesten van A tot Z welkom heet?
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over grofvuil, Tegemoetkoming Meerkosten & huisvesting statushouder

12 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 augustus 2025
Lees verder →
Politieauto

Drie doden bij ongeluk op N355 bij Grijpskerk

12 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Twee auto's botsten rond 09.00 uur door onbekende oorzaak frontaal op elkaar
Lees verder →