Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Novatec realiseert een forse energiebesparing

28 juli 2017    Zuidhorn-nieuws
resultaat deelname aan project Energiek Toezicht
Energie-stroom-besparing

Medio 2016 heeft de gemeente Leek samen met de Omgevingsdienst Groningen de aftrap gegeven voor het project Energiek Toezicht. Doel van het project: grootverbruikers van energie (meer dan 25.000 m3 gas en/of 50.000 kWh elektriciteit per jaar) helpen om dit verbruik te verminderen, zodat ze kunnen voldoen aan de wettelijke verplichting om alle mogelijke energiebesparende maatregelen te treffen die een terugverdientijd hebben van minder dan vijf jaar. Novatec wilde die uitdaging graag aangaan.

Novatec is in zee gegaan met Energie Adviesbureau ‘Het Snoer Om’ uit Nietap. Erik Spriensma heeft na een ‘factuurscan’ de eerste besparing opgespoord: Novatec kon het gecontracteerde vermogen flink naar beneden bijstellen. Achteraf logisch want Novatec heeft de afgelopen jaren de omvang van de infrastructuur fors teruggebracht. Dit kon door het onderbrengen van bedrijfsactiviteiten in de markt en het uitplaatsen van medewerkers bij bedrijven en overheid. Tweederde deel van de 520 medewerkers werkt ‘buiten de deur’.

Daarnaast heeft ‘Het Snoer Om’ ons verbruik minutieus in kaart gebracht en Novatec concreet geadviseerd waar besparingen te realiseren zijn. Tot slot -en dat was een verassing- heeft Spriensma blootgelegd dat Novatec buiten bedrijfstijden toch nog fors elektriciteit gebruikt. Voor een deel is dat te verklaren (servers, opladers enz.) maar voor een deel ook niet. We hebben deze vraag vervolgens voorgelegd aan installatiebedrijf Winter uit Leek. In de rapportage die dit bedrijf vervolgens heeft opgeleverd is het sluipverbruik geanalyseerd en vertaald in concrete besparingsmaatregelen. Maar er kan nog meer.

Belangrijk is de bewustwording op de werkvloer! Het moet vanzelfsprekend worden dat de verlichting in de pauzes uit wordt geschakeld, de verwarming een graadje lager wordt gezet en dat de opladers uit het stopcontact worden getrokken als zij niet worden gebruikt. Om maar enkele voorbeelden te noemen. Dankzij dit soort eenvoudige maatregelen kan Novatec haar bedrijfskosten verder omlaag brengen.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobri veld 2026

Zunobri wint de tweede helft

18 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri nam het op tegen de koploper uit Beilen.
Lees verder →
Isolatieaanpak nij begun

Inloopspreekuren en Bewonersavonden Nij Begun goed bezocht

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Informatie over de isolatiesubsidies door medewerkers van de gemeente
Lees verder →
Hans haze vz

Tussen de Gasten: Geen autobandwoningen maar ook géén kinderdagverblijven

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Recht op eeuwig vrij uitzicht bestaat niet
Lees verder →
Winnaar taart stichting sparrow

Hanneke uit Zuidhorn wint taartactie van stichting Sparrow

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In de maand april organiseerde de stichting een campagne voor haar verjaardagsfonds
Lees verder →
Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →