Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Noordhorner: “Over een jaar anderhalve miljoen kroppen sla uit kas in Irak”

4 mei 2021    Zuidhorn-nieuws
Jeroen Hummel live op Irakeese TV over Nederlands project met 5000m2 grote kas in Kurdistan, Irak
Studio koerdistan j hummel (2)

Afgelopen week is er in Irak een contract getekend voor het bouwen van een 5000 m2 grote kas voor de productie van groenten. De kas wordt mede gesubsidieerd door de Nederlandse overheid en moet eind dit jaar operationeel zijn.

Jeroen Hummel uit Noordhorn speelt daar samen met zijn compagnon een rol als adviseur en projectontwikkelaar in.

De kas komt in Dutch Gardenia Agricity in Halabja, Kurdistan Irak. Na 2 jaar voorbereiding en testen kan met de bouw begonnen worden. Jeroen mocht dit live toelichten en promoten op Rudaw tv.  

In de kassen wordt op duurzame wijze sla verbouwd. Het doel is om over een jaar anderhalve miljoen kroppen voor de lokale bevolking te produceren. Hummel;" belangrijk is ook om het bereikbaar en betaalbaar te maken voor de bevolking".  “Het gaat hier ook om bewustwording” zegt hij. En dat kan op veel vlakken. “Zo willen we niet alleen laten zien dat Kurdistan zelf op grote schaal voedsel kan produceren. De kas wordt ook het eerste project in Irak wat energieneutraal zal zijn". Alhoewel olie in die regio natuurlijk een goedkope energiebron is vindt Jeroen het belangrijk om zonnepanelen in te zetten als energiebron. 

Met het project is een bedrag van 750.000 dollar gemoeid. In heel Irak wordt 8 miljoen door de Nederlandse overheid geïnvesteerd. Het doel is om te zorgen dat iedereen zeker kan zijn van voldoende veilige en voedzame voeding. En dat het lokale bedrijfsleven zich kan ontwikkelen.

Zeven jaar geleden ging Jeroen Hummel een avontuur aan en richtte het bedrijf Kurdistan Trading op waarmee hij (tuin) materialen exporteert naar Koerdistan. Dat vloeide voort uit zijn bedrijf Hummel Tuintotaal. De hovenierstak verkocht hij in 2019 aan Wim Balkema van GGB Tuincompleet. Januari 2021 stopte hij geheel met de werkzaamheden bij Hummel Tuintotaal BV en stortte zich volledig op uitdagingen in Kurdisch Irak met Hummel export BV.

» Lees ook Jeroen Hummel stort zich volledig op ondernemen in Irak

  • Studio koerdistan j hummel (3)
  • Jeroen hummel
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wethouder hans haze, ton schroor (wold  waard), duncan de boer (huurdersplatform westerkwartier)

Gemeente, Wold & Waard en Huurdersplatform eens over betaalbaarheid en verduurzaming woningvoorraad

11 december 2025    Zuidhorn-nieuws
ambities van de Woonvisie Westerkwartier 2020-2025 verder uitgewerkt
Lees verder →
Zoemhouten instrument

Kinderactiviteit Museum Wierdenland in kerstvakantie

11 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Kinderactiviteit Museum Wierdenland in kerstvakantie
Lees verder →
Old stars top 3 2025

Spannende titelstrijd bij de OldStars van tafeltennisvereniging Talero

11 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de A-categorie was het bijzonder spannend
Lees verder →
Politieauto

Dubbele woninginbraak in Zuidhorn

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Aan Maurits Clantlaan en de Josinalaan
Lees verder →
Soepactie

Denk om Mekoar: Soepactie verbindt Westerkwartier in de feestdagen

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf vandaag zullen de blikken soep langzaam door de gemeente Westerkwartier worden verspreid.
Lees verder →
Stichting kerstpakket westerkwartier

Slagroom op de taart met kerst dankzij leerlingen CBS De Windroos

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichting Kerstpakket Westerkwartier ontvangt donatie van CBS De Windroos
Lees verder →