Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Noordhorner: “Over een jaar anderhalve miljoen kroppen sla uit kas in Irak”

4 mei 2021    Zuidhorn-nieuws
Jeroen Hummel live op Irakeese TV over Nederlands project met 5000m2 grote kas in Kurdistan, Irak
Studio koerdistan j hummel (2)

Afgelopen week is er in Irak een contract getekend voor het bouwen van een 5000 m2 grote kas voor de productie van groenten. De kas wordt mede gesubsidieerd door de Nederlandse overheid en moet eind dit jaar operationeel zijn.

Jeroen Hummel uit Noordhorn speelt daar samen met zijn compagnon een rol als adviseur en projectontwikkelaar in.

De kas komt in Dutch Gardenia Agricity in Halabja, Kurdistan Irak. Na 2 jaar voorbereiding en testen kan met de bouw begonnen worden. Jeroen mocht dit live toelichten en promoten op Rudaw tv.  

In de kassen wordt op duurzame wijze sla verbouwd. Het doel is om over een jaar anderhalve miljoen kroppen voor de lokale bevolking te produceren. Hummel;" belangrijk is ook om het bereikbaar en betaalbaar te maken voor de bevolking".  “Het gaat hier ook om bewustwording” zegt hij. En dat kan op veel vlakken. “Zo willen we niet alleen laten zien dat Kurdistan zelf op grote schaal voedsel kan produceren. De kas wordt ook het eerste project in Irak wat energieneutraal zal zijn". Alhoewel olie in die regio natuurlijk een goedkope energiebron is vindt Jeroen het belangrijk om zonnepanelen in te zetten als energiebron. 

Met het project is een bedrag van 750.000 dollar gemoeid. In heel Irak wordt 8 miljoen door de Nederlandse overheid geïnvesteerd. Het doel is om te zorgen dat iedereen zeker kan zijn van voldoende veilige en voedzame voeding. En dat het lokale bedrijfsleven zich kan ontwikkelen.

Zeven jaar geleden ging Jeroen Hummel een avontuur aan en richtte het bedrijf Kurdistan Trading op waarmee hij (tuin) materialen exporteert naar Koerdistan. Dat vloeide voort uit zijn bedrijf Hummel Tuintotaal. De hovenierstak verkocht hij in 2019 aan Wim Balkema van GGB Tuincompleet. Januari 2021 stopte hij geheel met de werkzaamheden bij Hummel Tuintotaal BV en stortte zich volledig op uitdagingen in Kurdisch Irak met Hummel export BV.

» Lees ook Jeroen Hummel stort zich volledig op ondernemen in Irak

  • Studio koerdistan j hummel (3)
  • Jeroen hummel
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →
Sterkwkwoning

Bloeiende partij Sterk Westerkwartier bedankt al haar kiezers!

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
verdubbeld van 3 zetels naar 6 zetels!
Lees verder →
Richard lamberst

Nieuwe kavels in de verkoop op bedrijvenpark Leeksterveld in Leek

20 maart 2026    Regio-nieuws
De afgelopen jaren hebben zich al veel bedrijven gemeld bij de gemeente.
Lees verder →
 

Meer dan 2.500 leerlingen doen mee aan 15e zwerfafvalactie van NDCE Westerkwartier

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
”Het is mooi om te zien hoe leerlingen zich hiervoor inzetten en samen zorgen voor een schonere en leefbaardere schoolomgeving en buurt.”
Lees verder →
Iphone

Zo kies je een slim én goedkoop mobiel abonnement

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Je mobiele telefoon is tegenwoordig bijna een verlengstuk van jezelf.
Lees verder →