Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Noordhorner fietst 500 kilometer van Zoutkamp naar Zoutelande

10 juli 2023    Zuidhorn-nieuws
En dan ook nog met wind tegen….
Paul kammenga

Paul Kammenga uit Noordhorn deed zaterdag 1 juli mee met de eerste editie van de Coast to Coast Challenge van de Nierstichting. De start van de tocht was om 12.00 uur in Zoutkamp en voerde dwars door Nederland naar Zouteland. Daar arriveerde Paul tegen 08.30 de volgende ochtend met de groep waarin ook oud wielrenner Maarten Tjallinghii meefietste.

Paul raakte geïnspireerd door dorpsgenoot Richard Kikstra en zijn zoon Maik die 29 mei jongstleden de 11- stedentocht van 235 kilometer fietsten.  » Lees daarover  Kikstra is zelf nierpatiënt en merkt dagelijks wat voor belasting dat is.

Paul, die dagelijks naar Groningen fietst naar zijn werk (in een fietsenwinkel!) hoorde van de Coast to Coast Challenge, schreef zich in en ging de uitdaging aan. Daags voor vertrek draaide de wind van Noord-West naar Zuid-West wat betekende dat de hele tocht met wind tegen gefietst moest worden. Ook lag het tempo hoog met een gemiddelde van maar liefst 30,6 kilometer per uur. Maar toch beviel het Paul zo goed dat mocht er een tweede editie komen hij zeker weer meedoet. Dan zal de rit van Zoutelande naar Zoutkamp gaan, zul je zien dat dan de wind weer draait van Zuid-West naar Noord-West.

(Onlangs was er overigens ook een tocht van de Zuidhorner Fietsclub die 340 kilometer wegfietsten, voor de wind…….)

Richard en Maik fietsen ook mee, zij deden de 3e etappe van 85km in de avond/nacht. Al met al werd er € 122.293 ingezameld.

De Coast to Coast Challenge is een evenement van de Nierstichting om geld in te zamelen voor een beter leven voor nierpatiënten én om bewustwording te creëren over de schadelijke effecten van te veel zout op je nieren. Zoutkamp en Zoutelande zijn dan ook niet voor niets gekozen. www.coasttocoastchallenge.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Dichtclub summerproat

Dichtclub op Summerproat: 74 unieke woorden voor zes dichters

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Woorden als "schutteldoek"; en "skutteldoek"
Lees verder →
College 2026

Nieuw college van B&W Westerkwartier

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
burgemeester Van der Tuuk met de wethouders Haze (VZ Westerkwartier), Lamberst (VZ Westerkwartier), Schollema (PRO), Steenbergen (ChristenUnie Westerkwartier) en Betten (VVD).
Lees verder →
Politie insluipers inbraak

Voetjes-actie maakt inwoners bewust van inbraakrisico’s

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Medewerkers van gemeente Westerkwartier, politie en woningcorporatie Wold & Waard maakten afgelopen week rondes door verschillende dorpen in de gemeente.
Lees verder →
Veiligheidsdag2026

Veiligheidsdag Westerkwartier: zet hem vast in je agenda

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 29 augustus staat Familiepark Nienoord in Leek volledig in het teken van veiligheid.
Lees verder →
Slaapkamer bed

Het beste bed voor zijslapers, rugslapers en buikslapers

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Lekker wakker worden begint bij een bed dat past bij jouw lichaam en slaaphouding. Als je nek, schouders of rug ’s ochtends vaak stijf aanvoelen, kan de ondersteuning beter. Een fijn bed geeft rust, voelt comfortabel en helpt je ontspannen liggen. Daardoor slaap je dieper en stap je...
Lees verder →
Hero v7 shirts

Een dorpsactiviteit voorbereiden: kleding op de takenlijst vóór de laatste week

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij verenigingen en dorpsactiviteiten wordt kleding vaak gezien als detail. In werkelijkheid beïnvloedt het herkenbaarheid, foto's en de rust van de organisatie.
Lees verder →