Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Noodopvang Sebaldeburen voor vluchtelingen Oekraïne

5 maart 2022    Zuidhorn-nieuws
in nauw overleg met Dorpsbelangen en beheerder van De Aquarel
Oekraine-vluchtelingen

Vrijdag 4 maart heeft het college van burgemeester en wethouders de inwoners van Sebaldeburen geïnformeerd over de inzet van de voormalige basisschool De Aquarel als één van de locaties voor de eerste noodopvang voor vluchtelingen uit de Oekraïne.

Veel mensen uit Oekraïne zijn op de vlucht voor oorlogsgeweld. En op verschillende plekken in ons land komen al Oekraïense vluchtelingen aan. Het Rijk heeft een beroep op ons gedaan om ook te zoeken naar opvangplekken. De Aquarel in Sebaldeburen is één van die mogelijke locaties. De noodzakelijke voorzieningen worden daar nu voor geregeld. Dit gebeurt in nauw overleg met Sebaldeburen.net in functie als Dorpsbelangen en beheerder van het pand. De Aquarel is zeer geschikt omdat de locatie redelijk eenvoudig en snel kan worden ingericht als eerste noodopvang. Bovendien kunnen het nabijgelegen dorpshuis en het Irenegebouw een mooie aanvulling zijn. Ook de sterke gemeenschapszin in Sebaldeburen is een reden om de noodopvang in Sebaldeburen te realiseren.

Wanneer en hoeveel vluchtelingen
Wanneer de eerste vluchtelingen komen en hoeveel dit er zijn is nog niet bekend. Hoogstwaarschijnlijk komen er vooral vrouwen en kinderen naar de eerste noodopvanglocaties. Ook is nog niet bekend hoe lang deze mensen bij ons blijven.

Praktische zaken en vragen
De nood is hoog onder Oekraïense vluchtelingen en daarom willen we snel handelen. De belangrijkste praktische zaken worden nu geregeld. En veel zaken zijn ook nog niet duidelijk.

Heeft u een vraag, mail dan naar oekraine@westerkwartier.nl of bel telefoonnummer 14 0594.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Floralia

Vergeten stukje dorpsgeschiedenis opnieuw tot bloei gekomen in Den Horn

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Floralia in Den Horn bloeit op, oude dorpstraditie nieuw leven ingeblazen
Lees verder →
Legiomuseum dagje uit zilver

LEGiO-museum en Nienoord in top 5 leukste dagje weg in Groningen.

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
LEGiO-museum wint tweede prijs, Nienoord dicht bij top 3
Lees verder →
Isabella werkhoven, interlude (berenklauwen)

Tentoonstelling ‘Gronings Licht’ In Museum Wierdenland

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
werk van de kunstenaars Anke Roder, Isabella Werkhoven, Geurt Busser, Henk Helmantel en Matthijs Röling
Lees verder →
Oude riet

‘‘De stoomboot van Boerakker - het Dwarsdiep als verkeersader

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichting Beekdal Oude Riet organiseert op maandagavond 17 november aanstaande een lezing door Koos Vos.
Lees verder →
Station overweg

Werkzaamheden aan spoor tussen Stad en Leeuwarden tijdens herfstvakantie

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Tijdens de werkzaamheden is het stationsgebied van Grijpskerk niet bereikbaar. De bushalte voor het treinvervangende vervoer is daarom verplaatst naar de Lageweg in het dorp.
Lees verder →
Zonnepanelen1

Noordhorn krijgt niet de zoveelste ‘spiegelende blauwe zee’

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Zonneparken ogen vaak niet natuurlijk. De natuur- en milieufederaties leiden energieboswachters op om het tij te keren.
Lees verder →