Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Nog meer Groningers op de fiets: subsidieregeling verlengd

13 februari 2025    Zuidhorn-nieuws
dit jaar € 70.000 beschikbaar vanuit de regeling 'Fietscommunity Groningen'
Fietsclub 2019

De provincie blijft het fietsgebruik onder Groningers stimuleren. Voor het ontwikkelen van nieuwe initiatieven of voor het verbinden van bestaande projecten is dit jaar € 70.000 beschikbaar vanuit de regeling 'Fietscommunity Groningen'.

De subsidie is aan te vragen door alle partners die zijn aangesloten bij de Fietscommunity. Dit zijn overheidsorganisaties, onderwijsinstellingen, wielerverenigingen, ondernemers en zelfstandigen. 

Maximaal drie keer subsidie
Aanvragers kunnen vanaf nu maximaal drie keer achter elkaar subsidie krijgen voor hetzelfde project. Tot nu toe werd een subsidie eenmalig verleend. Deze opzet geeft succesvolle projecten de kans om terug te keren. De eerste keer kan de aanvrager maximaal 75% subsidie ontvangen, de tweede keer 50% en de derde keer 25%. De maximale subsidie per project is € 15.000.

Financiële steun
In de afgelopen twee jaar ging er subsidie naar uiteenlopende initiatieven. Zo was er financiële steun voor de het wielerevenement Olympia's Tour en de toertocht Haren-Haren. Ook ging een bijdrage naar een documentaire over hersenletsel na een val met de fiets, een podcast en een vlog om fietsgebruik onder jongeren te stimuleren. Ook werd een social mediacampagne opgezet voor veilig fietsgedrag onder sportieve fietsers en werden basisschoolleerlingen beter voorbereid op het verkeersexamen.  

Over de Fietscommunity
Fietscommunity Groningen bestaat sinds 2023 en is opgezet om kennis te delen en om Groningen nog beter op de (fiets)kaart te zetten. Veel organisaties doen iets met fietsen of willen daarmee aan de slag. De Fietscommunity helpt bij het opzetten van nieuwe, innovatieve en duurzame projecten en organiseert jaarlijks bijeenkomsten om fietsend Groningen bij elkaar te krijgen. 

Meer informatie
Meer informatie staat op de website van Fietscommunity Groningen. Subsidie aanvragen kan via de » website van provincie Groningen.  

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Hellingbaan open (1)

Herstel brug Zuidhorn begint volgende week, route tijdelijk volledig gestremd

16 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Rijkswaterstaat gebruikt de voorjaarsvakantie om de brug te herstellen
Lees verder →
Bodega-y-tapas-6923

Raadhuis Zuidhorn wordt adres voor Spaanse lekkernijen: Bodega y Tapas

16 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Uitbater Matthijs: “ concept voor de hele familie”
Lees verder →
Schuiling 75jaar familie

Iets om even bij stil te staan

16 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Bij Schuiling Zuidhorn werkt het hele gezin in het bedrijf!
Lees verder →
Sterkwesterkwartier 2026-02-13

Sterk Westerkwartier!: in onze plattelandsgemeente doet elk dorp ertoe!

16 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Hans Nijland, sporticoon en voormalig Groninger van het Jaar luidt campagne in van de énige echte lokale partij - Sterk Westerkwartier!
Lees verder →
Eendracht vis

Voorstellingen rederijkerskamer Eendracht onderhoudend, humorvol, maar soms ook wel wat wrang

16 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
schrijver Frank Houtappels van het toneelstuk De Potvis schetst metafoor
Lees verder →
Wikzunobri

Zunobri sorteert voor op kampioenschap met goede tweede helft

16 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri reist af naar Damwâld voor de tweede wedstrijd tegen WIK 2
Lees verder →