Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Nieuwe woonconcepten in de Oostergast Zuidhorn

20 december 2018    Zuidhorn-nieuws
Woonwijk de Oostergast kiest voor uitbreiding én verbreding.
Oostergast-vogelvlucht

Woonwijk de Oostergast in Zuidhorn wordt in 2019 verreikt met twee nieuwe woonconcepten: een viertal luxe vrijstaande villa’s en twaalf appartementen. Beide woonvormen werden nog niet eerder op deze manier in de Oostergast toegepast.

De woonwijk kiest hiermee niet alleen voor uitbreiding, maar vooral ook voor verbreding. “In een tijd waarin veel huizenkopers  de stad verruilen voor het platteland, is diversiteit en een ruime keuzemogelijkheid enorm belangrijk”, vertelt wethouder Fred Stol van Zuidhorn.

Luxe villa’s
Projectontwikkelaar VDM realiseert in 2019 vier luxe vrijstaande villa’s aan de Ranastraat. Een primeur voor de wijk. Wethouder Fred Stol: “Deze woningen sluiten wat architectuur en kwaliteit betreft goed aan bij de overige woningen in de Oostergast. De woningen zijn groter dan gemiddeld, met een woonoppervlakte van 180 m2, en ze staan op royale kavels. De woningen leveren zo een mooie bijdrage aan de wijk.”

Appartementen
Vastgoedontwikkelaar Frisoplan realiseert twaalf appartementen aan de Antaresstraat. De appartementen worden in drie lagen van vier appartementen gerealiseerd. De bovenste laag heeft de beschikking over een zolder, die aan het woongedeelte is gekoppeld. Wethouder Stol: “De architectuur en de kwaliteit van deze appartementen voegen iets speciaals toe aan de wijk. Op de gekozen locatie vormen zij een echte blikvanger.”

Gasloze woningen
Zuidhorn loopt in Nederland voorop met gasloos bouwen. Fred Stol: “Het spreekt daarom vanzelf dat de woningen en de appartementen geen aansluiting krijgen op het gasnet én voldoen aan hoge eisen wat betreft energie en duurzaamheid.”  

Ondertekening van de overeenkomst
De luxe villa’s worden gerealiseerd door VDM en de appartementen door Frisoplan. Vrijdag 21 december ondertekent wethouder Fred Stol de overeenkomst voor de verkoop van grond in de Oostergast aan projectontwikkelaars VDM en Frisoplan. De gemeente Zuidhorn zet hiermee in op hoogwaardige kwaliteit en variatie in woonvormen in de Oostergast.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Opening werklocatie leeksterveld

Feestelijke opening werklocatie Leeksterveld

08 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Lees verder →
Bert nederveen 2022

Gemeente investeert in sport en cultuur

08 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sportpark in Zevenhuizen eerste project
Lees verder →
Talero dubbel finn aanval en ilsa

Table Stars-teams redden eer ttv Talero

08 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Table Stars-teams geven het goede voorbeeld door bijna alles te winnen
Lees verder →
Oostergast-vogelvlucht

Zuidhorn wil Oostergast naar Stad uitbreiden

06 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Inloopbijeenkomst mogelijke woningbouw Oostergast Oost
Lees verder →
Cda huurdersplatform

CDA Westerkwartier in gesprek met Huurdersplatform Leek

06 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het gesprek kwamen verschillende actuele thema’s aan bod
Lees verder →
Isabella werkhoven (1969), interlude (berenklauwen 4), 2013-2018, olieverf op linnen

Talkshow Kunstproat in Museum Wierdenland

05 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Kunstenaars Gronings Licht in gesprek met kunstjournalist Eric Bos
Lees verder →