Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Nieuwe wandelroutes in het Westerkwartier

15 juli 2024    Zuidhorn-nieuws
De Drie Polders en Polder de Dijken-Bakkerom
Drie polders en polder de dijken-bakkerom

Vrijdag 12 juli was een bijzondere en feestelijke dag in het Westerkwartier. Onder begeleiding van Staatsbosbeheer vond de officiële opening plaats van twee nieuwe wandelgebieden: De Drie Polders en Polder de Dijken-Bakkerom. Er zijn routes van 2,5 km, 2,7 km en 3,4 kilometer, dwars door deze prachtige polders van het Westerkwartier.

De Drie Polders: een mozaïek van natuur
De Drie Polders vormen een interessant gebied waar verschillende landschapstypes samenkomen en een gevarieerd geheel vormen. Tijdens de wandeling komt de rijke geschiedenis van dit gebied tot leven, met een harmonie tussen natuur en menselijke invloeden. Het gebied is ingericht als natuur- en waterbergingsgebied, wat belangrijk is voor de lokale flora en fauna. Op de ramen van Gemaal Lettelbert vind je informatie over de cultuurhistorie, waterberging en natuur in het gebied.

Polder de Dijken-Bakkerom: water- en vogelrijk
Polder de Dijken-Bakkerom is een ander fascinerend gebied, dat ook een combinatie is van waterberging en natuurontwikkeling. Het landschap wisselt tussen nat schraalland en vochtig hooiland, wat zorgt voor een grote diversiteit aan planten en dieren. Tijdens de wandeling door rustige waterpartijen hoor je diverse vogels, wat zorgt voor een ontspannen ervaring in de natuur.

Naar buiten!
Voor iedereen die van natuur houdt en graag wandelt, zijn deze nieuwe paden zeker de moeite waard om te verkennen. Ze bieden niet alleen een prachtige omgeving, maar ook de kans om meer te leren over natuurbeheer, waterberging en cultuurhistorie.

Ruimte voor natuur en water, ruimte voor jou
In het Zuidelijk Westerkwartier wordt natuurontwikkeling met de inrichting van waterbergingsgebieden gecombinerd. Tegelijk komen er  maatregelen op het gebied van waterkwaliteit, recreatie, landbouw, landschapsherstel en leefbaarheid. Zodat bewoners veilig en prettig in een uniek en toekomstbestendig gebied kunnen blijven wonen, werken en recreëren. https://www.zuidelijkwesterkwartier.nl/

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Swimteam zuidhorn 2026

Swim team Zuidhorn accepteert Challenge

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
29 augustus zwemmen van Zoutkamp naar hartje stad Groningen
Lees verder →
Aduarderzijl 2025

Fietsexcursie Water en wierden in Middag-Humsterland

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Hoe hielden bewoners van het Groninger kustgebied eeuwenlang water buiten de deur?
Lees verder →
Gehaktdag

Podcastserie Woensdag Gehaktdag

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Predikanten uit de regio verzorgen een korte overdenking of bemoedigend verhaal.
Lees verder →
Open monumentendag

Erfgoedcafé Open Monumentendag

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor monumenteigenaren/beheerders, maar zeker ook voor andere belangstellenden.
Lees verder →
Leon, liesbeth en esther

Herdenking einde WOII in Nederlands-Indië 15 augustus te Marum

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
drie sprekers staan stil bij hun Indische afkomst
Lees verder →
Opening zichtlijn 2025

Druk bezochte opening expositie “Beelden van binnen naar buiten”

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
De bezoekers waren onder de indruk van de kwaliteit van het werk van alle drie de kunstenaars
Lees verder →