Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Nieuwe exposities in Cultureel Centrum Zuidhorn

1 april 2009    Zuidhorn-nieuws
Gedurende de maanden mei en juni zijn wederom een drietal bijzondere exposities te zien. Zo presenteert in het kader van de nieuwe SWET productie ‘Pie Jesu’ (het requiem van de 2 bruggen

Gedurende de maanden mei en juni zijn wederom een drietal bijzondere exposities te zien.

Zo presenteert in het kader van de nieuwe SWET productie ‘Pie Jesu’ (het requiem van de 2 bruggen in Zuidhorn) De Historische Kring Zuidhorn in de foyer een groot aantal foto’s van het graven van het Van Starkenborghkanaal in en rond Zuidhorn.
De Historische Kring Zuidhorn heeft als promotor van het erfgoed en de geschiedenis van de gemeente Zuidhorn en van het Noordelijk Westerkwartier een aantal jaren geleden i.s.m. de Open Monumentendag Commissie onderzoek gedaan naar de aanleg van het Van Starkenborghkanaal. Dit heeft een groot aantal illustraties opgeleverd waarvan een deel nu wordt geëxposeerd.

Naast deze niet alledaagse foto-expositie exposeert Margot Brekelmans in de binnentuin haar beelden. Sinds 2004 is zij begonnen met driedimensionaal werk. Uitgangspunt is de hond; het begon met de tekkel. Een uiterst geschikt model voor verbeelding. Tussenstukjes, mooie sokkels, wagentjes en wielen. In de loop van de ‘wandeling’ groeiden deze viervoeters uit tot steeds grotere objecten.

In de grote vergaderruimte exposeert Mieke Maaike Fokkinga schilderijen.Het werk van Mieke Maaike bestaat voornamelijk uit strepen, lijnen en streepjes die nu eens steden, straten, huizen of auto’s verbeelden, maar tegelijk ook streven naar een overzicht en ordening in die beelden. Het werk is geen directe weergave van de werkelijkheid en verbeeld meer kleine onopvallende stukjes wereld, geabstraheerd, grafisch, zwart-wit en helder waarin herhaling, ritme en ruimte belangrijk zijn om tot een interessant beeld te komen. Het werk is minimalistisch, maar ook humoristisch, poëtisch en verassend.


Alle kunstwerken zijn dagelijks te bezichtigen.
Bezoekadres van het Cultureel Centrum Zuidhorn:
Jellemaweg 3 te Zuidhorn.
Openingstijden:
maandag 14.00-17.30 uur
dinsdag 14.00-17.30 en 18.30-20.30 uur
woensdag 14.00-17.30 uur
donderdag 10.00-12.30 en 14.00-17.30 uur
vrijdag 14.00-17.30 en 18.30-20.30 uur
zaterdag 10.00-13.00 uur

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Jemooisteherinnering sinterklaas anker 2025-7

Sint voelt zich Welkom in Zuidhorn op de Noordster

06 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
De Borgh en ’t Anker geven Sint en Piet groots onthaal
Lees verder →
Lisette en auke kerststallen

Kerststallen te koop voor toneelvoorstelling

05 december 2025    Zuidhorn-nieuws
nagelaten door een gewaardeerd lid van Eendracht
Lees verder →
De brug - sinterklaas 2025 1

Sinterklaas en pieten komen met legervoertuig aan op De Brug in Zuidhorn

05 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Begroet door 280 leerlingen en hun ouders
Lees verder →
Winterfair 2024 (1)

De leukste kerstmarkten en vieringen in het Westerkwartier

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Hele maand in het teken van gezelligheid en vieren
Lees verder →
Terp van ezinge

Nieuw perspectief van het Reitdiepgebied

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
inwoners, boeren, ondernemers en andere betrokkenen kunnen een inkijkje nemen in de conceptversie van het Perspectief
Lees verder →
Stretchtent

De ultieme gids voor het kopen van een stretchtent

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Een stretchtent is voor veel evenementen een ideale oplossing.
Lees verder →