Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Nieuwe energiezuinige woningen populair in Zuidhorn

31 mei 2017    Zuidhorn-nieuws
Inschrijven voor kavel kan nog tot 15 juni!

Begin mei zijn acht zeer energiezuinige woningen en twee Nul-op-de-meter-woningen in woonwijk de Oostergast in de verkoop gezet. Bij de Nul-op-de-meter-woningen staan de energiemeters aan het einde van het jaar op nul en is er geen energierekening. Binnen anderhalve week  waren alle tien woningen al onder optie.

Duurzame woningen in trek
Er waren 27 geïnteresseerden  voor de tien woningen. Projectontwikkelaar Plegt-Vos heeft op verzoek van het college van B&W van Zuidhorn op alle tien woningen aan de Ranastraatstraat vernieuwende energieconcepten toegepast. Zo wordt voorzien in een groeiende behoefte naar duurzame nieuwbouwwoningen.  De zeer energiezuinige woningen voldoen aan de energieprestatiecoefficient (EPC) van 0 die in 2021 gaat gelden.

Wethouder Fred Stol: “We zetten in op de bouw van woningen die nu, maar ook over een paar jaar naar verwachting goed in de markt liggen. Bewoners kunnen rekenen op een uitstekend comfort, lage tot zelfs géén energielasten en zijn nu al klaar voor het post-fossiele tijdperk. Dat is belangrijk voor de leefbaarheid in de toekomst.”

Toekomst
Makelaars, bouwers en de gemeente willen kopers in de Oostergast helpen hun duurzame woonwens te vervullen. Het aanbod van betaalbare en financierbare duurzame energieconcepten voor woningen neemt steeds verder toe. Ook bij de verkoop van vrije kavels merkt de gemeente dat er groeiende belangstelling is voor het duurzaam bouwen door de voordelen die dit met zich meebrengt (lagere energierekening, toegevoegde waarde voor de woning en comfort) en het belang voor de toekomst. De nieuwe kavels gingen onlangs in de verkoop. Inmiddels zijn er al veel aanmeldingen binnen bij Dijkstra Makelaardij. Inschrijven kan nog tot 15 juni!

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Brandweer-1

Veiligheidsmarkt in Zuidhorn

13 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
14 oktober 2025 van 18:00 uur tot: 20:00 uur op De Overtuinen
Lees verder →
Startfest tolbert-2

StartFest: Ontdek jouw talenten

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
StartFest is dé plek waar bedrijven, organisaties en opleiders samenkomen om in contact te komen met nieuwsgierige bezoekers van alle leeftijden.
Lees verder →
Present

Stichting Present Westerkwartier zoekt een coördinator

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichting Present Westerkwartier wil mensen die graag een ander willen helpen en mensen die hulp hard nodig hebben bij elkaar brengen.
Lees verder →
Verbouwing de mantel

Verbouwing Hospice de Mantel gevierd

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
De Mantel is een warme jas om mensen heen
Lees verder →
Uitreiking prijzen doezum vrijwillgers cultuur en sport

Feestelijke uitreiking Leefbaarheidsprijs, Sportprijs en Cultuurprijs

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Oldewinkel Oldehove, Ina Manakane Vegelin van Let’s Move en CMV Juliana Aduard winnaars Leefbaarheid
Lees verder →
Hans haze en amb australie

Bezoek Australische ambassadeur Greg French aan gemeente Westerkwartier

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Ontvangst in het Abel Tasmanmuseum in Lutjegast.
Lees verder →