Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Nieuwe Adviesraad sociaal domein Westerkwartier presenteert zich

21 september 2018    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Waaronder Dineke de Boer en Rens Zijlstra uit Zuidhorn

Woensdag 26 september 2018 om 17.00 uur presenteert de nieuwe ‘Adviesraad sociaal domein Westerkwartier’ zich in de CazemierBoerderij, Hoofdstraat 27 te Tolbert. Deze Adviesraad geeft de nieuw te vormen gemeente Westerkwartier adviezen op het gebied van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo), de Jeugdwet en de Participatiewet. De nieuwe gemeente wil inwoners een belangrijke rol geven bij het ontwikkelen van het beleid op deze terreinen, kortweg het ‘sociaal domein’ genoemd. De Adviesraad kan gevraagd en ongevraagd advies uitbrengen aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Westerkwartier.

Leden
De leden van de Adviesraad zijn, na een sollicitatieprocedure, inmiddels benoemd en bereiden zich voor op hun taak per 1 januari aanstaande. Voorzitter van de nieuwe Adviesraad is Han van der Wijk uit Opende. Daarnaast zijn acht leden benoemd.

De leden van de Adviesraad zijn:
1. Han van der Wijk uit Opende
2. Rennie van der Wal uit Grijpskerk
3. Dineke de Boer uit Zuidhorn
4. David Dolstra uit Marum
5. Guus Raats uit Leek
6. Ton Uyttewaal uit Jonkersvaart
7. Eddy Ramaker uit Tolbert
8. Ingrid de Bruijn uit Grootegast
9. Rens Zijlstra uit Zuidhorn

Later dit jaar vindt nog de invulling van het ‘Platform cliëntparticipatie’ plaats. Dit platform maakt onderdeel uit van de Adviesraad en bestaat uit ‘gebruikers’ van diverse voorzieningen. De benoeming van deze leden moet nog plaatsvinden.

Afscheid
Tijdens de bijeenkomst wordt afscheid genomen van de huidige leden van de vier adviesraden Wmo. Zij hebben zich jarenlang vrijwillig ingezet voor de advisering aan de gemeenten Grootegast, Leek, Marum en Zuidhorn op het gebied van het sociaal domein.

De colleges en betrokken medewerkers van de vier gemeenten hebben veel waardering voor de inzet van deze leden en de prettige samenwerking in de afgelopen jaren en bedanken hen daarvoor.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Thea dam-ruiter schilderij

Expositie van Thea Dam-Ruiter in Cultureel Centrum Zuidhorn

26 november 2025    Zuidhorn-nieuws
“Liever naar een schilderij kijken dan naar de tv”
Lees verder →
De haar bult van marum

Loop eens met Nico en Geert mee en kijk met een andere bril naar het Westerkwartier!

26 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De Verbiending op de Haar en in Aduard
Lees verder →
Ondertekening herontwikkeling het anker zevenhuizen

Herontwikkeling woningbouw voor locatie Het Anker in Zevenhuizen

26 november 2025    Zuidhorn-nieuws
15 appartementen (koopwoningen) en 2 vrijstaande woningen
Lees verder →
Orange the world gemeente westerkwartier gemeentehuis grootegast

Gemeente Westerkwartier verlicht het gemeentehuis in Grootegast oranje voor Orange the World

26 november 2025    Zuidhorn-nieuws
En in de bibliotheek in Marum is de reizende expositie #WijOok – ‘Kunst als stem tegen seksueel geweld’ te zien
Lees verder →
Schoolmoestuin basisschool de vlieger (1)

Schoolmoestuin basisschool de Vlieger werpt vruchten af

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws
In de schoolmoestuin leren kinderen niet alleen waar hun voedsel vandaan komt, maar ook hoe je voor planten zorgt, samenwerkt en geduldig wacht op resultaat
Lees verder →
Sinterklaas

Sinterklaas & Roetveegpiet bij u thuis op 5 december!

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Steun Daniek haar World Servants-actie in Tema-Tema in Zambia
Lees verder →