Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

nieuwbouwbouwproject Aduard: wonen op het erf

7 december 2011    Zuidhorn-nieuws
een in meerdere opzichten bijzonder nieuwbouwproject

Aduard krijgt er een in meerdere opzichten bijzonder nieuwbouwproject bij. Het gaat om het project ‘Erve Aduard’ dat gerealiseerd zal worden als een hedendaagse variant op het ouderwetse erf. Er komen op het bouwplan 29 woningen waarvan de bewoners straks op slechts enkele kilometers van het levendige Groningen kunnen wonen met het comfort van nu, in combinatie met de voordelen van het intiemere landelijke leven.

Het nieuwe woonproject is gelegen aan de Kleiweg in Aduard, vlakbij het befaamde restaurant Onder de Linden en sportvelden. Het project is op een steenworp afstand van Groningen ( 8 km). Bewoners kunnen desgewenst snel in de stad zijn, maar wat woongenot betreft volop profiteren van de landelijkheid, rust en vrij uitzicht op landerijen.
Het project wordt gerealiseerd door Ter Steege Vastgoed, dat het concept van ‘comfortabel wonen op het erf’ uitwerkte in nauw overleg met gemeente Zuidhorn en provincie Groningen.

Ondertekenen en meedenken
Donderdag 1 december ondertekenden de gemeente Zuidhorn en Ter Steege Vastgoed de exploitatieovereenkomst voor de ontwikkeling van het terrein aan de Kleiweg. Ook onthulden de ontwikkelaars samen met wethouder J. Oomkes, dhr. Bleijenberg en dhr. van Dijk van de Gemeente Zuidhorn een projectbord waarmee ontwikkelaar Ter Steege omwonenden, geïnteresseerden en potentiële kopers uitnodigt om mee te denken over de ontwikkeling van de woningen.
De verwachting is dat de verkoop van de woningen na de zomer van 2012 zal kunnen starten.

Aduard
Aduard is gelegen nabij het eeuwenoude een zeer fraaie Reitdiep-landschap, één van de oudste cultuurlandschappen van Europa. Middeleeuwse kerkjes en oeroude rivierbeddingen herinneren er aan vroegere eeuwen, waarin Aduard een belangrijke rol speelde. Het had een beroemd klooster, de St. Bernardusabdij die werd gesticht in 1192 en die in haar bloeitijd een van de grootste in Europa zou worden. Alles over de bijzondere geschiedenis van Aduard is er terug te vinden in het Kloostermuseum St. Bernardushof.
Meer informatie en voor het meedenken over het bijzondere woonproject:
http://www.erve-aduard.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Hoekstrapand  mokkenburg

Subsidie voor groene, toekomstbestendige bedrijventerreinen

04 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 1 september 2026 kunnen ondernemers, ondernemersverenigingen en gemeenten subsidie aanvragen voor het klimaatbestendiger maken en vergroenen van bestaande bedrijventerreinen in de provincie Groningen.
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke vertrekt naar Canada

04 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Toch nog een WK Wielrennen, in Montréal
Lees verder →
Jenze kingma

Nieuwe generatie aan het roer bij Hotel Restaurant Aduard

03 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
100 jaar ondernemerschap in Aduard
Lees verder →
Music for2

Benefietconcert in Grijpskerk brengt muziek, verbinding en hulp voor Oekraïne samen

03 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 26 september in de NGK in Grijpskerk
Lees verder →
Kruidenrijk grasland steenbergen

Opnieuw ondersteuning agrariërs bij verduurzaming

02 september 2026    Zuidhorn-nieuws
De gemeente Westerkwartier blijft agrariërs ondersteunen bij het verduurzamen van hun bedrijf.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, regentonsubsidie & inspreken raadsoverleg

01 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 september
Lees verder →